12 Şubat 2024, Pazartesi 19:24:43

Danıştay'ın Atatürk Havalimanı ile ilgili kararına AirportHaber ulaştı

İBB'den yapılan açıklamaya göre, belediye, Atatürk Havalimanı arazisiyle ilgili çevre düzeni ve plan değişikliğine itiraz etti. Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı aleyhine açılan davada yürütmenin durdurulması ve iptali istendi. O karara AirportHaber ulaştı.
  • Kararı verenler en kısa süre içerisinde görevden alınıp sonrasında danıştay falan dinlenmeyip bu deliliğe devam edilecektir...
  • Dunyanın ulasımı en rahat Hava Alnlarından birisi meslegim geregi Iskocyadan Avustralya Pert Hava Alanına kadar her yeri gezdim .Ataturk HV.Alanında yıllarca çalıştım .ne unutulmaz hatıralarımız var .Bazıları Yenı Hv Alanndan rant elde edilecek diye burası kurban edilecekti. ve edildi de. Yeni hv Alanı restoranları kahveleri akrabalara cocuklarına işletme ruhsatı verildi. işler tıkırında .devam edinnnnnnnnn.
  • 2 Milyar dolarlık pistleri kırıp mangal alanları yapmak nasıl bir kafanın eseri? bu duruma tepki göstermeyen halk nasıl bir uyku içersinde?
İBB'den yapılan açıklamaya göre, belediye, Atatürk Havalimanı arazisiyle ilgili çevre düzeni ve plan değişikliğine itiraz etti. Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı aleyhine açılan davada yürütmenin durdurulması ve iptali istendi.
 
Mahkeme, 07 Kasım 2022 tarihli ara kararıyla anlaşmazlık konusu taşınmaz mahallinde keşif ve bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi. Mahkemenin kararında, dava konusu plan değişikliklerinin şehircilik ilkeleri, planlama esasları ve teknikleri, kamu yararı, hukuka uygunluk yönünden incelenmesi suretiyle teknik yönden bilimsel gerekçeye dayalı, açık sonuç belirten ayrıntılı bilirkişi raporunun mahkemeye sunulmasını talep etti.
 
Mahkemeye sunulan bilirkişi incelemesinde, ''27 Mayıs 2022 tasdik tarihli İstanbul'un 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı değişikliği (İstanbul'un Bakırköy ilçesi Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ve çevresi) şehircilik ilkelerine, yerleşmenin gelecekteki ihtiyaçlarına, planlama tekniklerine uygun olmadığı ve kamu yararını gözetmediği bilirkişi heyetimizce tespit edilmiştir.'' ifadesine yer verildi.
 
DANIŞTAY KARARINA AIRPORTHABER ULAŞTI
 
Danıştay 13. Dairesi tarafından verilen karara AirportHaber ulaştı. Kararın tam metni şu şekilde:Danıştay'ın Atatürk Havalimanı ile ilgili kararına AirportHaber ulaştı

Yorumlar

Can ~ 10 gün önce
Kararı verenler en kısa süre içerisinde görevden alınıp sonrasında danıştay falan dinlenmeyip bu deliliğe devam edilecektir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taner ~ 12 gün önce
Dunyanın ulasımı en rahat Hava Alnlarından birisi meslegim geregi Iskocyadan Avustralya Pert Hava Alanına kadar her yeri gezdim .Ataturk HV.Alanında yıllarca çalıştım .ne unutulmaz hatıralarımız var .Bazıları Yenı Hv Alanndan rant elde edilecek diye burası kurban edilecekti. ve edildi de. Yeni hv Alanı restoranları kahveleri akrabalara cocuklarına işletme ruhsatı verildi. işler tıkırında .devam edinnnnnnnnn.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
w ~ 12 gün önce
2 Milyar dolarlık pistleri kırıp mangal alanları yapmak nasıl bir kafanın eseri? bu duruma tepki göstermeyen halk nasıl bir uyku içersinde?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000