27 Kasım 2017, Pazartesi 08:15:48

Dalaman-Herson uçuşları ne zaman başlayacak?

Ukrayna’nın Herson şehrinden Muğla'nın Dalaman ilçesine uçak seferlerinin başlayacağı açıklandı.
  • inşallah uçuşlar gerçekleşir
  • İzmir'e de Odessa veya Kiew direkt uçuş olmalı.Hatta Ortadoğu uçuşları da yapılmalı.İzmir hala üvey elvlat muamelesi görüyor.Kimse İzmir için çalışmıyor.Havayolları ve havalimanı işletmesi hiç çaba göstermiyor.
  • Hamdi bey işini bilir
  • Hayırlı olsun..

Önümüzdeki 2018 yılının yaz aylarında, Herson uluslararası havalimanından Türkiye, Muğla'da bulunan Dalaman uluslararası havalimanına doğrudan uçak seferlerinin başlayacağı bildirildi.

Ukrayna ve Türkiye arasında başlayacak yeni uçak seferini tanıtmak için Ukrayna’nın Herson bölgesini ziyaret eden Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, “Bildiğiniz gibi Dalaman, Türkiye’deki en büyük 4. havalimanı. Herson Havalimanı ile uzun zamandan beri görüşmeler yaptık. Biz işbirliğine hazır olmamızın yanı sıra deneyimimizi paylaşmaya da hazırız” dedi.

Herson Bölge Şurasına bağlı Herson Havayolları şirketinin Müdürü Vitaliy Kuçeriv de ziyaret esnasında şu an yeni sefer düzenleme potansiyeline sahip havayolu şirketleriyle görüşmeler yapıldığı bilgisini paylaştı.

Hersonlu meslektaşlarına ucuz havayolu şirketlerini arama önerisinde bulunan Güvenç, “Tüm dünya ucuz hava taşımacılığı sayesinde daha ucuza uçuyor. İngilizler Dalaman’a 20 Euro karşılığında geliyor” dedi.

Ukraynalıların ise ortalama olarak bir bilet için 100 Euro ödediği belirtildi. Herson Şurası Başkanı Vladislav Manger, “avantajlı” havayolu şirketlerini, Herson Havalimanında ücretsiz iniş ve servis sağlayarak çekmeyi planladıklarını dile getirdi.

Daha önce Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga ve Ukrayna Havalimanları Birliği (AAUCA) Başkanı Petro Lipovenko ile Ukrayna'daki önemli havalimanlarının yöneticilerinin, Haziran ayında Muğla-Marmaris'te düzenlenen "Havacılık ve Turizm" toplantısına katıldığı bildirilmişti. Toplantı esnasında Herson ve Kriviy Rog havalimanları yöneticileri ile Dalaman’a direk uçuş konulması için ikili görüşmelerin başlaması kararlaştırıldığı bilgisi paylaşılmıştı.

Dalaman-Herson uçuşları ne zaman başlayacak?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

levent ~ 1 yıl önce
inşallah uçuşlar gerçekleşir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salih ~ 1 yıl önce
İzmir'e de Odessa veya Kiew direkt uçuş olmalı.Hatta Ortadoğu uçuşları da yapılmalı.İzmir hala üvey elvlat muamelesi görüyor.Kimse İzmir için çalışmıyor.Havayolları ve havalimanı işletmesi hiç çaba göstermiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
davut ~ 1 yıl önce
Hamdi bey işini bilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İş ~ 1 yıl önce
Nereden biliyor. DLM Türkiyenin en kötü idare edilen meydanı değil mi ?
mco ~ 1 yıl önce
Hayırlı olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000