25 Mayıs 2017, Perşembe 09:46:42

Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu'nun temeli atıldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Meslek Yüksek Okulu’nun 17’inci Mezuniyet töreni ve Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu temel atma töreni yapıldı.
  • Kadrosundaki hocaların kökenine bakın, tecrübelerine bakın havacılıkla ilgilerini anlayın...
  • 600 pilota 1000 teknisyene ihtiyaç oluyor her sene Neden olumsuz yorum yapıyorsunuz biz ne yapalı memleketimizde okumayalımmı.Her havaalanı olan yere bir sivil havacılık yüksek okulu olması lazım.Bunların sayısı yetersiz.Özelleri kapatın devlet açsın havacılık okullarını.
  • mezunları boşta gezerken iş bulamazken neden açmaya devam ediyorsunuz çelebiye sistematik köle mi yetiştirmek peşindesiniz
  • Yeter artık çok fazla bölüm aciliyor. Özellikle özel üniversiteler. Hepsi havacılıkla alakali bölüm açıp 200 öğrenci alıyor. Sadece 1 sınıfta sözlü olarak ders verip mezun ediyor
  • sivil havacılık okulları açılıyor ama mezunlar maalesef boşta buna bir çözün bulunması gerekir öncelikle dhmi bu bölümden mezun olanları tercih etmesi gerekir
  • hiç yok bu sektörde beyler doldurun daha yetmiyor oooh oohh pilot oooh teknik doldurun ki kahvede enteresan konular açabilen işsizlrimiz de artsın..
  • Beri okul var mezun veriyor. Yıllardır kıyıda köşede boş binada eğitim yapıldı. Daha yeni bina yapılıyor. Öğretim görevlisi tecrübeleri ortada. Peh
  • Yılda min 1000 shui mezunu var. Şirketlerin ihtiyacı hadi 250 olsun ki o da zor. Yılda 750 işsiz ne yapacak. Bırakın bu işleri
  • Yahu yeter artık. Bu kaçıncı okul. Sektör o kadar da hızlı büyümüyor. Gençlerin hayalleriyle oynamayın.
  • vasıfsız, katma değer oluşturamayacak gençler yetiştirmeye devam... toplamda 5300 m2 ile üniversite olunmuyor. ne için nitelikli insan kaynağı, ne halta arıyor bu mezunlar? devlet nezdinde bile statü sahibi olunmayan bir bölüm için neden kaynak harcanır?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Meslek Yüksek Okulu’nun 17’inci Mezuniyet töreni ve Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu temel atma töreni yapıldı.

Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen törene Muğla Valisi Amir Çiçek, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mansur Harmandar, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, ilçe protokolü, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Öğrencilerin kortej yürüyüşü ile başlayan tören Halk oyunları gösterisinin ardından açılış konuşmaları ile devam etti.

Muğla’nın 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini belirten Vali Çiçek “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılına denk gelen 2023 yılında ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağı ancak akademik ve bilimsel yöntemlerle sağlanabilecektir. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünü ortaya çıkardıkları için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görevli hocalarımızı tebrik ve teşekkür ediyorum. Üniversitemizin değerli hocalarının bu gayretleri ile üniversitenin adını sadece ülkemizde değil dünya çapında duyuracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Ortak akıl ile karar alıp kolektif hareket edildiğini belirten Vali Çiçek “Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda yetiştirilmesi için ortak akıl ile kararlar alıp kolektif hareket ederek hızla hayata geçiriyoruz. Durmuyoruz, çalışıyoruz. Aynı çalışmayı Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulunda da yaptık. Bu okulun inşaatının %40’ını Dalaman Belediyesi, %60’ını Üniversitemiz yapacaktır. İnşallah kolektif hareketle bir yıl gibi bir sürede bu fakültemizin binasını tamamlayacağız. Vatana millete hayırlı olsun. Mezun olan öğrencilerimize ve ailelerine mezuniyetin bir son değil bir başlangıç olduğunu hatırlatıyor, tebrik ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu'nun 1700 m2 taban alanı toplamda 5300 m2 alana sahip olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, “ Binada modern havacılık atölyeleri, 15 sınıf, 185 kişilik konferans salonu ile akademik ve idari bürolar bulunacaktır. Burada Ülkemizin ihtiyacı olan Sivil Havacılık elemanlarını yetiştireceğiz. Emeği gecen ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Dış Ticaret, Lojistik, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programlarında 740 öğrencinin eğitim aldığını belirten Yüksekokul müdürü Yrd.Doç.Dr. Haşim Kafalı 2017 bahar döneminde 150 öğrencinin mezun olduğunu toplamda ise 1278 öğrencinin okuldan mezun olduğunu söyledi.

Dalaman Belediyesi Başkanı Muhammet Şaşmaz ise konuşmasında şunları söyledi;

“Sizlerinde bildiği gibi uzun zamandır açılmış olan Fakültemizin binası olmadığından dolayı öğrenci almamız mümkün olmadı. Her ortamda biraraya geldik, akhvaltılar yaptık, yemek yaptık, istişareler yaptık ama bir ilerleme kaydedemedik. Bu gün gördüğünüz gibi binanın temelini atmak için burada bulunuyoruz. Binanın kaba inşaatını Dalaman Belediyesi ve hayırsever vatandaşlar ile birlikte makul bir süre içerisinde yapıp teslim edeceğiz.”

Muhasebe ve Vergi uygulamaları normal öğretim birincisi Doğukan Karakuş’a belge ve plaketi Vali Amir Çiçek tarafından takdim edildi. Ardından okul birincisi Doğukan Karakuş mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Mezun olan öğrencilere belgelerinin protokol ve hocaları tarafından verilmesinin ardından Mezuniyet töreni öğrencilerin toplu kep atması ile sona erdi.

Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu'nun temeli atıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Maho ~ 2 yıl önce
Kadrosundaki hocaların kökenine bakın, tecrübelerine bakın havacılıkla ilgilerini anlayın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gençlerin önünü niye kapatıyorsunuz ~ 2 yıl önce
600 pilota 1000 teknisyene ihtiyaç oluyor her sene Neden olumsuz yorum yapıyorsunuz biz ne yapalı memleketimizde okumayalımmı.Her havaalanı olan yere bir sivil havacılık yüksek okulu olması lazım.Bunların sayısı yetersiz.Özelleri kapatın devlet açsın havacılık okullarını.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hacı ~ 2 yıl önce
mezunları boşta gezerken iş bulamazken neden açmaya devam ediyorsunuz çelebiye sistematik köle mi yetiştirmek peşindesiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeter ~ 2 yıl önce
Yeter artık çok fazla bölüm aciliyor. Özellikle özel üniversiteler. Hepsi havacılıkla alakali bölüm açıp 200 öğrenci alıyor. Sadece 1 sınıfta sözlü olarak ders verip mezun ediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dhmi ~ 2 yıl önce
sivil havacılık okulları açılıyor ama mezunlar maalesef boşta buna bir çözün bulunması gerekir öncelikle dhmi bu bölümden mezun olanları tercih etmesi gerekir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işsiz ~ 2 yıl önce
hiç yok bu sektörde beyler doldurun daha yetmiyor oooh oohh pilot oooh teknik doldurun ki kahvede enteresan konular açabilen işsizlrimiz de artsın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1999 ~ 2 yıl önce
Beri okul var mezun veriyor. Yıllardır kıyıda köşede boş binada eğitim yapıldı. Daha yeni bina yapılıyor. Öğretim görevlisi tecrübeleri ortada. Peh

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shui ~ 2 yıl önce
Yılda min 1000 shui mezunu var. Şirketlerin ihtiyacı hadi 250 olsun ki o da zor. Yılda 750 işsiz ne yapacak. Bırakın bu işleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeter ~ 2 yıl önce
Yahu yeter artık. Bu kaçıncı okul. Sektör o kadar da hızlı büyümüyor. Gençlerin hayalleriyle oynamayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mantık ~ 2 yıl önce
vasıfsız, katma değer oluşturamayacak gençler yetiştirmeye devam... toplamda 5300 m2 ile üniversite olunmuyor. ne için nitelikli insan kaynağı, ne halta arıyor bu mezunlar? devlet nezdinde bile statü sahibi olunmayan bir bölüm için neden kaynak harcanır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000