22 Ocak 2018, Pazartesi 09:06:35

Dalaman Çin'den direkt uçuş bekliyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinin DP'li Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Çin'den Dalaman Havalimanı'na aktarmasız veya kısa süreli aktarmalı uçuşların bir an önce başlaması gerektiğini söyledi.
  • Neden olmasin hersey nasip kismet isi
  • Çok sallamiş.Üç beş tane Çinli geldi diye sefet istiyor.Sanki fethıye çinlilerle dolu talep yetersiz sanki.inanmasın kimse arkadaşlar fethıye den bir şey olmaz.Kazık yerler artı eski bakımsız derme çatma yerlerdemi konaklayacak turistler, gerçekçi olalım.yetersız tesısler pahalı fiyatlar kalitesıs personeller.
  • Politikacılara bayılıyorum. Ne istersen söyle. Hesap soran yok zaten. Ahhahahahah
  • Zafer Bölgesel - Milwaukee direkt seferleri bekliyoruz.Wisconsin Dells e aktarmalı gitmek istemiyoruz.
  • Geçen sene hani THY Antalya-ABD seferlerine başlıyoduysa bunun da sonu öyle biter. Gerçekçi olmak lazım. Çinli firmalar Atatürk Havalimanı’nda kar edemeyip Dalaman’da mı edecekler?
  • Yok artik
  • Hepsi hava civa
  • Şoke oldum

Muğla'nın Fethiye ilçesinin DP'li Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Çin'den Dalaman Havalimanı'na aktarmasız veya kısa süreli aktarmalı uçuşların bir an önce başlaması gerektiğini söyledi.

Çin'in en çok izlenen  "24 Saat" isimli televizyon programının çekimlerini Fethiye'de tamamlayan Zhejiang televizyonu Çinli heyetinin Fethiye'den ayrılmasından sonra Fethiye Kaymakamlığı konferans salonunda bir değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan DP'li Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, "Çin'in en çok izlenen ünlü televizyonunun ekibi Fethiye'deki çekimlerini tamamladı. 15 günden fazla bir süredir Çin heyetini en iyi şekilde ağırladık. Tüm imkanlarımızı seferber ettik.  Fethiye için çok önemli olan bu televizyon programının Fethiye ayağı çekimlerinin gerçekleşmesinde ülkemiz ve bakanlığımız adına Fethiye olarak büyük bir başarıya imza attık. Beklentilerimiz çok iyi; bu birlik ve fedakarlığı sürdürdüğümüz sürece Fethiye turizmi adına çok büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum" dedi.

Bu süreçte öncelikle Çin'den  Fethiye'ye ulaşımının kolaylaştırılması gerektiğini belirten Başkan Saatcı, "Bu emeklerimizin ve fedakarlıklarımızın boşa gitmemesi için uçak olayını mutlaka çözmemiz gerekiyor. Çin'den Dalaman Havalimanı'na aktarmasız veya kısa süreli aktarmalı uçuşları bir an evvel gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalara bizzat başladım. İstanbul'daki fuarda konuyu yetkili kişilere de aktaracağım. Gerekli randevu taleplerinde bulundum. Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve tanıdığımız tüm siyasetçilerle görüşeceğim. Uçak olayını mutlaka çözmemiz gerekiyor yoksa emeklerimiz boşa gider" diye konuştu.

"TURİZM AÇISINDAN ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK"

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner de, 26 Aralık ve 13 Ocak tarihlerinde Çin'in en önemli Zhejiang televizyonu ekibinin Çin halkının en çok izlediği  "24 saat" adlı televizyon programı ile ilgili çekimler yaptığını, Fethiye'nin merkezinin yanı sıra Ölüdeniz, Kayaköy gibi turizm bölgelerinin de çekimlere evsahipliği yaptığını 1 milyar 300 bin nüfusa sahip Çin'de 800 milyon insan bu programla Fethiye'yi  izleyeceğini belirtti. Şahiner, "Bu Fethiye turizmi için çok önemli. Turizm açısından çok ciddi katkıda bulunacağına inanmaktayız. Çin heyetinin ilçemizde misafir edilmesinde ve ağırlanmasında ciddi bir organizasyon sağlandı. Bu organizasyonun sağlanmasında başta Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya olmak üzere tüm turizm kuruluşlarımız, odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız büyük katkıda bulundular" dedi.

Şahiner, konuşmasının ardından Çin heyetinin çekimleri sırasında emeği geçen  Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay, Fethiye Otelciler Birliği Derneği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Başkanı Akif Arıcan, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mümtaz Kökten, Fethiye Turizm Tanıtım Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı (FETAV) Müdürü Dilek Dinçer ve yönetim kurulu üyesi Şemsi Toprak, Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi  Mehmet Eskici, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRBAB) Batı Akdeniz Bölgesi  Şubesi Başkanı Süleyman Kaya, Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, Fethiye Turizm Danışma Ofisi  Müdürü Güler Uymaz'a teşekkür belgesi verdi. (Hürriyet)

Dalaman Çin'den direkt uçuş bekliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Deniz ~ 5 yıl önce
Neden olmasin hersey nasip kismet isi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sebahattin acar ~ 5 yıl önce
Çok sallamiş.Üç beş tane Çinli geldi diye sefet istiyor.Sanki fethıye çinlilerle dolu talep yetersiz sanki.inanmasın kimse arkadaşlar fethıye den bir şey olmaz.Kazık yerler artı eski bakımsız derme çatma yerlerdemi konaklayacak turistler, gerçekçi olalım.yetersız tesısler pahalı fiyatlar kalitesıs personeller.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çingçangçong ~ 5 yıl önce
Politikacılara bayılıyorum. Ne istersen söyle. Hesap soran yok zaten. Ahhahahahah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cing cong ~ 5 yıl önce
Atis serbest...
ZAFER BÖLGESEL ~ 5 yıl önce
Zafer Bölgesel - Milwaukee direkt seferleri bekliyoruz.Wisconsin Dells e aktarmalı gitmek istemiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zaruri ~ 5 yıl önce
A330/200 lerle bu seferler gerçekleştirilebilir.Yerinde bi istek
Mikdat ~ 5 yıl önce
Zafer- Milvokii başlarsa Bursa-Dulles de başlasın, hır çıkarırız vallaa.
Biraz zor ~ 5 yıl önce
Geçen sene hani THY Antalya-ABD seferlerine başlıyoduysa bunun da sonu öyle biter. Gerçekçi olmak lazım. Çinli firmalar Atatürk Havalimanı’nda kar edemeyip Dalaman’da mı edecekler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Egelsbach ~ 5 yıl önce
Yok artik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duvar ahmet ~ 5 yıl önce
Hepsi hava civa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben şok ~ 5 yıl önce
Şoke oldum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000