03 Haziran 2013, Pazartesi 08:48:35

D-8 ÜLKELERİ SİVİL HAVACILIK İÇİN TOPLANIYOR

Türkiye'nin öncülüğünde kurulan D-8 ülkeleri Sivil Havacılık Çalışma Grubu ve Genel Müdürler Toplantısı bugün Bangladeş'in başkenti Dakka'da başlıyor.
  • Peki kac dakkada toplaniyolar =)

D-8 Genel Sekreterliğinden edinilen bilgiye göre, bu yıl 7'ncisi düzenlenecek toplantıya üye ülkelerden Pakistan, Bangladeş, Endonezya, İran, Malezya, Mısır ve Nijerya sivil havacılık otoriteleri ve özel sektör temsilcileri katılacak.

D-8 ülkeleri Sivil Havacılık Çalışma Grubu ilk gün çalışmalarında "Ticari Konular", "Emniyet ve Güvenlik", "Hava Seyrüsefer ve Hava Trafik Yönetimi" ve "Eğitim ve Kapasite Oluşturma" başlıkları altındaki "Görev Gücü" çalışmalarının geldiği aşamayı ve raporları ele alacak.

Toplantının ikinci gününde ise üye ülkelerin sivil havacılık alanında kaydettikleri son gelişmeler ve çalışma alt grupları tarafından sunulan raporlar ele alınacak. Toplantının sonunda sonuç raporu yayımlanacak. Son gün ayrıca üye ülkelerin özel sektör temsilcileri, sivil havacılık sektöründe gelinen nokta ve işbirliği imkanlarına ilişkin sunumlar yapılacak.

D-8 ülkeleri Sivil Havacılık Grubu

D-8 ülkeleri Sivil Havacılık Grubu bugüne kadar sivil havacılık genel müdürlüklerinin katılımıyla 6 toplantı düzenledi. 8-10 Eylül 2007'deki toplantıda imzalanan mutabakat zaptı ile D-8 ülkelerinin işbirliği alanlarına sivil havacılık da dahil edilmişti.

Türkiye'nin öncülüğünde 1997'de ekonomik kalkınma ittifakı olarak kurulan D-8 grubu, Türkiye, Pakistan, Nijerya, Malezya, İran, Endonezya, Mısır ve Bangladeş'ten oluşuyor. Grubun daimi sekretaryası İstanbul'da bulunuyor.

D-8 ÜLKELERİ SİVİL HAVACILIK İÇİN TOPLANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone ile gönderildi ~ 9 yıl önce
Peki kac dakkada toplaniyolar =)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000