05 Ocak 2021, Salı 09:07:05

Cumhurbaşkanlığı envanterindeki uçak sayısı açıklandı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Milletvekili Utku Çakırözer'in TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında sunduğu önergeye yanıt vererek Cumhurbaşkanlığı envanterine kayıtlı 8 uçağın bulunduğunu açıkladı.
  • Dünyanın en itibarlı ülkesinin en itibarlı makamları için bu uçaklar yetmeeezzzz! itibardan tasarruf olmayacağını bilmeyen gafillere inat uçak sayısı minimum 50 ye çıkarılarak dünyadaki yerimiz ve itibarımız acilen kuvvetlendirilmelidir(!) Sonuçta halkın parasıyla alınıyor, hepimiz de artık teba olduğumuza göre bence bir sakınca yok
  • Bu insanların Cidden vatandaş için zerre endişesi olabilir mi? Şaka gibi resmen aklım almıyor gerçekten, başka ülkelerde ki insanlar çok çok rahat hayatlar sürerken, istediklerine ve en iyisine rahatça sahip olabilirken...bizim ülkemizde aç mısın ne istiyorsun diyip dünyanın kaynak bakımından en zengin ülkesinde bu şekilde yaşamayı kabul etmemizi beklemeleri kadar cahilce bir yaklaşım olamamaz.... Bu ülkenin yapamayacağı hiçbir şey yokken gerçekten yok oluyoruz.... herşeye zam zam zam zam zam tek bildikleri zam tek bildikleri hayat standartını düşürmek bu kadar olmaz artık yeter yaa bi kendinize gelin biz basit bir ülke değiliz farkına varın kendinizin...
  • Yakisir reisimize....
  • %8 zam oranında bir yaşam sürebilir misin sn CB?
  • O uçaktan inip çıkaka ülkeyi harap ettin..Dışardanda gören bizi Dünyada zenginlik ye refah düzeyimiz tavan sanar.Ne yaptın geldin geleli yol asfalttan başka acaba zengini daha zengin fakiri daha fakir orta sınıf yok yani.
  • ya karsinizda koskoca turkiye cumhuriyeti var, 8de olur 18de
  • Sayelerinde 18 yılda ülke ekonomik, sosyal,toplumsal,ticari,politik her anlamda dibe doğru hızla gitti hala daha gidiyor,dünyada ağırlığımız,prestijimiz,saygınlığımız yok,paralar betona,yandaşa,saraylara, uçaklara,araplara,gösterişe, lükse,ona buna saçıldı,dış borç, işsizlik,ithalat,döviz kuru rekorları kırılıyor,alım gücü düştükçe düşüyor,herşey ateş pahası,cari açık çok olduğu için vergiler durmadan artıyor,pandemide Kongo bile 2 ay kimseden vergi almadı, elektrik,telefonu vatandaşına bedava verdi biz Kongo kadar olamadık,ibanla vatandaştan para istedik,dünyada asgari gelir ve alım gücüne göre en pahalı araba,benzin,elektrik, doğalgaz,telefon,internet, pasaport,et,cep telefonu burada bize müşteri gibi satılıyor ama itibardan tasarruf olmaz hesabı bir sürü vip uçak var,maaile kullanıyorlar,ülke bu haldeyken her tarafın itibar olsa ne yazar,uçakla,sarayla,arabayla deģil vatandaşına verdiğin değer,spor,sanat,eğitim,adalete verilen önemle itibar olur ama bu topluma bunlar müstahak ben olsam daha çok uçak alırdım !
  • tıksırıncaya kadar yiyin !!! bütün bakanlar ayrı uçak kullanır şov yaparlar , görgüsüzler
  • 2 tanesini satsa emekliye utanılacak bir zam verilmezdi. 5 tanesini daha satsa eyt problemi çözülürdü. Kalan bir tane yetmez mi????
  • çok az en az 100 olmalı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Milletvekili Utku Çakırözer'in TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında sunduğu önergeye yanıt vererek Cumhurbaşkanlığı envanterine kayıtlı 8 uçağın bulunduğunu açıkladı. Oktay, uçak sayısıyla ilgili bugüne kadar kendilerine yöneltilen sorulara ilk kez yanıt vermiş oldu.

Sayısı açıklanmayan Cumhurbaşkanlığı'na ait uçaklar, TBMM bütçe görüşmelerinde de gündeme geldi. CHP'li Çakırözer, görüşmeler sırasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'a, Cumhurbaşkanlığı'na ait uçak sayısını sordu. Oktay, Çakırözer'in sorusuna yazılı yanıt verdi. Konuyla ilgili sorulara ilk kez yanıt veren Oktay, "Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı envanterine kayıtlı 8 uçak mevcuttur" dedi.

"BU KADAR VIP UÇAK KABUL EDİLEMEZ"

Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen yanıtla ilgili konuşan CHP'li Çakırözer, sadece bir kişiye ait 8 uçak bulunmasının çok fazla olduğunu belirterek, "Bunlar sadece Cumhurbaşkanı'nın uçakları. Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'na ait VIP uçaklar da eklendiğinde bu sayı 15-16'ları bulmakta. Bakanlıklar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan VIP uçak sayısı eklendiğinde Türkiye, dünyanın en fazla VIP uçağına sahip ülkesi. Bu kadar VIP uçak kabul edilemez" dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı envanterindeki uçak sayısı açıklandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Vatandaş ~ 3 yıl önce
Dünyanın en itibarlı ülkesinin en itibarlı makamları için bu uçaklar yetmeeezzzz! itibardan tasarruf olmayacağını bilmeyen gafillere inat uçak sayısı minimum 50 ye çıkarılarak dünyadaki yerimiz ve itibarımız acilen kuvvetlendirilmelidir(!) Sonuçta halkın parasıyla alınıyor, hepimiz de artık teba olduğumuza göre bence bir sakınca yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Köle gibi ~ 3 yıl önce
Bu insanların Cidden vatandaş için zerre endişesi olabilir mi? Şaka gibi resmen aklım almıyor gerçekten, başka ülkelerde ki insanlar çok çok rahat hayatlar sürerken, istediklerine ve en iyisine rahatça sahip olabilirken...bizim ülkemizde aç mısın ne istiyorsun diyip dünyanın kaynak bakımından en zengin ülkesinde bu şekilde yaşamayı kabul etmemizi beklemeleri kadar cahilce bir yaklaşım olamamaz.... Bu ülkenin yapamayacağı hiçbir şey yokken gerçekten yok oluyoruz.... herşeye zam zam zam zam zam tek bildikleri zam tek bildikleri hayat standartını düşürmek bu kadar olmaz artık yeter yaa bi kendinize gelin biz basit bir ülke değiliz farkına varın kendinizin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Masallah ~ 3 yıl önce
Yakisir reisimize....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EMEKLİ ~ 3 yıl önce
%8 zam oranında bir yaşam sürebilir misin sn CB?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bak canım ~ 3 yıl önce
Sarayın 2021 yılı bütçesi 4milyar TL. Günlük 11 milyon TL yapar. Sahi siz normal vatandaşlar o kuş kadar emekli maaşı ile nasıl geçiniyorsunuz......
deniz ~ 3 yıl önce
O uçaktan inip çıkaka ülkeyi harap ettin..Dışardanda gören bizi Dünyada zenginlik ye refah düzeyimiz tavan sanar.Ne yaptın geldin geleli yol asfalttan başka acaba zengini daha zengin fakiri daha fakir orta sınıf yok yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ay ~ 3 yıl önce
ya karsinizda koskoca turkiye cumhuriyeti var, 8de olur 18de

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bize müstahak ! ~ 3 yıl önce
Sayelerinde 18 yılda ülke ekonomik, sosyal,toplumsal,ticari,politik her anlamda dibe doğru hızla gitti hala daha gidiyor,dünyada ağırlığımız,prestijimiz,saygınlığımız yok,paralar betona,yandaşa,saraylara, uçaklara,araplara,gösterişe, lükse,ona buna saçıldı,dış borç, işsizlik,ithalat,döviz kuru rekorları kırılıyor,alım gücü düştükçe düşüyor,herşey ateş pahası,cari açık çok olduğu için vergiler durmadan artıyor,pandemide Kongo bile 2 ay kimseden vergi almadı, elektrik,telefonu vatandaşına bedava verdi biz Kongo kadar olamadık,ibanla vatandaştan para istedik,dünyada asgari gelir ve alım gücüne göre en pahalı araba,benzin,elektrik, doğalgaz,telefon,internet, pasaport,et,cep telefonu burada bize müşteri gibi satılıyor ama itibardan tasarruf olmaz hesabı bir sürü vip uçak var,maaile kullanıyorlar,ülke bu haldeyken her tarafın itibar olsa ne yazar,uçakla,sarayla,arabayla deģil vatandaşına verdiğin değer,spor,sanat,eğitim,adalete verilen önemle itibar olur ama bu topluma bunlar müstahak ben olsam daha çok uçak alırdım !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yiyin efendiler ~ 3 yıl önce
tıksırıncaya kadar yiyin !!! bütün bakanlar ayrı uçak kullanır şov yaparlar , görgüsüzler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başka hangi ülkede var bu filo ~ 3 yıl önce
2 tanesini satsa emekliye utanılacak bir zam verilmezdi. 5 tanesini daha satsa eyt problemi çözülürdü. Kalan bir tane yetmez mi????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çok az ~ 3 yıl önce
çok az en az 100 olmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000