16 Temmuz 2015, Perşembe 08:45:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan prim müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3.Havalimanı inşaatında katıldığı iftarda çalışanlara bayram müjdesi verdi.
  • yalan 8900 ytl verildi dahası yok cumhur başkanı araştırsın hep reklam
  • Haberde 5 firma diyor. İhaleye bakıyorsun doğru. 5 li konsorsiyum ihaleyi almış. Biz mi bilmiyoruz, bu işte mi bir tuhaflık var. Firmalar özel firma ise, işçilerde bu firmaların işçileri ise, bir Cumhurbaşkanı bu patronların çalışanlarına nasıl ikramiye sözü veriyor. Adamların kasasının muhasibi senmisin diye sormazlarmı? Velev ki dedin, bu patron demez mi kardeşim bu iki ikramiyenin maliyeti bilmek kaç milyoncuk. Eyy Devlet, bu ekstra giderin sözünü veren senin en başa çıkardığın adam, verdiği sözü nasıl yerine getiriyorsa getirsin demez mi? Bana öyle geliyor ki, bunlar koalisyon falan yapamayacaklar, 1-1,5 yıl içinde yine seçim var. Bu inşaatı o zamana yetiştirmek için ocağa fazladan kömür atıyorlar. Ne de olsa seçim için malzeme lazım. Patronların yerinde olmak istemezdim şahsen. Nikah sende, sözü başkası söylüyor.
  • Reis adamsın.
  • KİMİN PARASI kime veriliyor. örtülü ödenekten veremez. ancak inşaat firmasına söyler onlarda verdikleri ikramiye giderini inşaatın maliyetine eklerler. sonuçta olan gene bize olur. başka bir ülkede olsa şu olay ülke karışır. koyun gibiyiz diyemem koyundan beteriz.
  • beyler o şirketlerde çalışanların 4/3 ü taşeron ve taşerona prim yok mevzuu kapansın.ayrica bu şirketler özel sektör şirket yetkilileri duruken rte neden açıklama yapar manidar.
  • Helal
  • Arkadaşlar güzel olmuş. Cekemezlik yapmayalim. Yanlız sunex. Tum çalışanlarına temeddu verirken thy sadece mudurlerine verdi. Neden sahada mudurmu var elindeki kırbaçı sert olsun diye... Bikerede thyao ya verildi gerisini salla boyle giderse tum teknigi disk ci yapacaklar
  • cebinden mi veriyorsun, bu adam ahlaksiz,
  • Helal Olsun... Allah yardimciniz olsun.insallah bir an once biter...
  • Emekliye 4tl zam:)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. havalimanı inşaat sahasında çalışan işçilere 2 bin 500 TL ödeneceğini müjdeledi. Erdoğan, “Ast üst ayrım yapmaksızın buradaki her bir kardeşimize 2 bin 500 lira hediye vereceğiz. Dolayısıyla ben 5 firmamıza da çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da yapımı süren 3. Havalimanı İnşaat Sahası’nı havadan inceledikten sonra sahada çalışan işçilerle iftarda bir araya geldi. İftar programına Erdoğan’ın yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile inşaat sahasında görevli işçiler ve firma yetkilileri katıldı.

Burada işçilerle birlikte iftarını açan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerçekten çok farklı bir Ramazan ayını geride bıraktık. Adeta hep gölgeyle dolaştık. Rahmet dalgalarıyla yağmurla yaz mevsimini ülkemiz geçirdi. Çok sıkıntılar çektiğimiz aylar oldu ancak bu yıl farklıydı bereketliydi. Ben şimdi de idrak edeceğim Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum” diyerek sözlerine başladı.
Erdoğan, “Türkiye’nin kalkınmasına, büyümesine verdiğiniz katkı için milletim adına tebrik ediyorum. Türkiye’nin geçtiğimiz 12 yılda sağladığı iftihar ilerleme sayesinde dünya çağında projeleri hayata geçiren, dünyada kendinden söz ettiren bir ülke oldu. Bugün şantiyesinde birlikte olduğumuz bu proje bunlardan en önemlisidir. Bugün buraya gelmeden önce Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün son halini görmek istedim. Orada helikopterle dolaştık. Tüm yolları şöyle bir görelim dedik gördük. Güzel devam ediyor. Körfez köprüsünü gezdik gördük. Tabi havadan buraları görmek buradaki şantiyelerin büyüklüğünü havadan izlemek insana başka bir gurur ve onur veriyor. Az önce bu proje ihaleye çıktıktan sonra ihaleyi kazananların hazırladığı bir animasyon vardı. Bir de şimdi değişiklikleriyle izledik. Geldiğimiz noktayı görelim dedik” dedi.

“HAVALİMANI DÜNYANIN HER YERİNDE İFTİHAR MESELESİ OLACAK”
Havalimanının dünyanın her yerinde iftihar edilecek bir proje olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “2018 yılında Türkiye’nin kazanacağı bu havalimanı inşallah bizim dünyanın her yerinde iftihar meselesi olacak. Marmaray, otomobillerin geçeceği çift katlı denizin altından tünel gibi bunların hepsi Türkiye’ye heyecan ve güç katıyor. Bana en fazla heyecan veren Kanal İstanbuldur. Bunu bir şekilde yapmamız lazım. Bunun yaptıktan sonra İstanbul farklı bir cazibe merkezi haline gelecek. 12 milyar avroyu bulacak bir yatırım bu hem de KDV hariç. 22 milyar avro gelir sağlayacak. Fakat bunu hazmedemeyenler var” diye konuştu.

“BU PROJE İNŞALLAH DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVALİMANI OLACAK”
Erdoğan, “Ama biz ne diyoruz. At denize haluk bilmezse halık bilir. Bu proje inşallah dünyanın en büyük havalimanı olacak. Helikopterle bakarken aşağıda karıncalar dolaşıyor. İş makineleri karınca gibi gözüküyor. Yoğun bir çalışma var. Bana verilen son bilgilere göre 5 bin 128 işçi, 5 bin 333 mühendis, 5 bin 861 kişi görev yapıyor. İlerleyen aşamalarda 30 bine kadar çıkacak. Halen bin 200’u kamyon olmak üzere bin 600 iş makinesi şantiyede faaliyet gösteriyor. Bu sayı 3 bine kadar çıkacak. Buradan millete diyorum ki, 'işsizsim' diyen operatörlere ve kamyonculara sesleniyorum. Şu anda bu şantiyede şoför aranıyor. Vietnam’dan şoför getirttik. Her şeyi olduğu halde gelmiyorlar. Onda sonrada işsizim diye dolaşıyorlar. Hadi gel iş burada. Maalesef yan gelip yatarak para kazanmaya alışanlar var. Ben karşımda terleyenleri görüyorum. O yüzden sizleri kutluyorum. Bakın burada sendika ise sendika var sigorta var ücretler ondan sorular. Fena değil. Böyle bir yerde buyur gel çalış kardeşim. İşletmeye geçtikten sonra bütün faaliyetleriyle beraber inşallah bu havalimanında yüz bin kişi görev yapacak. Elbette Türkiye’nin inşaatı süren bu havalimanı değil. Bu çok enteresan Sabiha Gökçen’e 628 uçak iniyor ve kalkıyor. Yetmiyor, şu anda sıkıntı var Atatürk Havalimanı’nda da o derece. Yani bu havalimanının ne kadar büyük önem arz ettiğini ortadadır. Boğaza inşa edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü çalışmalarıyla inşallah orası açıldığı zaman ağır vasıtaları oradan geçireceğiz. Havalimanını açtığımız zaman da Mahmutbey’e 13 kilometre yol olacak. Yani şehir merkezine taş çatlasın yarım saate en zor şartta inecek bir imkan geliyor. Böyle bir durum var. Millet olarak gururlanacağız. İnşallah bu havalimanının bitişi bizler için ayrı bir gurur meselesi olacak” şeklinde konuştu.

“100 BİN ARAÇ GEÇİŞİ KAPASİTELİ AVRASYA TÜNELİ DE HIZLA SÜRÜYOR”
Avrasya Tüneli yapım çalışmaların sürdüğünü ifade eden Erdoğan, “Günde 100 bin araç geçişi kapasiteli Avrasya tüneli de hızla sürüyor. 2017 yılında bunu da açacağız temelini de atmıştık. Oradaki çalışmalar da heyecanla devam ediyor. 2 yıl olmadan Türkiye nüfusundan fazlası Marmaray kullandı. İstanbul İzmir otoyolun inşaatı devam ediyor. Etap etap hizmete girecek olan bu yolun bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Belki biraz sapma yapma olabilir ama er veya geç bunlar tamamlanmış olacak. Bunlarla birlikte yeni projelerin hazırlıkları devam ediyor. Bununla birlikte hepsini hayata geçireceğiz” dedi.

“HER BİR KARDEŞİMİZE 2 BİN 500 LİRA HEDİYE VERECEĞİZ”
İnşaat sahasında çalışan işçilere 2 bin 500’er lira ek ödeme yapılacağını müjdeleyen Erdoğan, “780 bin kilometrekare ile tek vatan devlet içinde devlet kabul edemeyiz. Ben bu dev yatırımın müteşebbislerine ricada bulundum. Bu bayram tüm bu şantiyede çalışanları sevindirin dedim. Sağ olsunlar onlar da siz ne dersiniz o dediler. Ast üst ayrım yapmaksızın buradaki her bir kardeşimize 2 bin 500 lira hediye vereceğiz. Dolayısıyla ben 5 firmamıza da çok teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Veren el alan elden üstündür. Verdikçe azalmaz çoğalır. Millet bu güzelliği yaptı sağ olsunlar” diye konuştu.
Erdoğan, konuşmasının ardından beraberindeki heyetle birlikte işçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Erdoğan, daha sonra buradan ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan prim müjdesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

kartal ~ 6 yıl önce
yalan 8900 ytl verildi dahası yok cumhur başkanı araştırsın hep reklam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tuhaf ~ 6 yıl önce
Haberde 5 firma diyor. İhaleye bakıyorsun doğru. 5 li konsorsiyum ihaleyi almış. Biz mi bilmiyoruz, bu işte mi bir tuhaflık var. Firmalar özel firma ise, işçilerde bu firmaların işçileri ise, bir Cumhurbaşkanı bu patronların çalışanlarına nasıl ikramiye sözü veriyor. Adamların kasasının muhasibi senmisin diye sormazlarmı? Velev ki dedin, bu patron demez mi kardeşim bu iki ikramiyenin maliyeti bilmek kaç milyoncuk. Eyy Devlet, bu ekstra giderin sözünü veren senin en başa çıkardığın adam, verdiği sözü nasıl yerine getiriyorsa getirsin demez mi? Bana öyle geliyor ki, bunlar koalisyon falan yapamayacaklar, 1-1,5 yıl içinde yine seçim var. Bu inşaatı o zamana yetiştirmek için ocağa fazladan kömür atıyorlar. Ne de olsa seçim için malzeme lazım. Patronların yerinde olmak istemezdim şahsen. Nikah sende, sözü başkası söylüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Wolverine ~ 6 yıl önce
Reis adamsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ksa ~ 6 yıl önce
KİMİN PARASI kime veriliyor. örtülü ödenekten veremez. ancak inşaat firmasına söyler onlarda verdikleri ikramiye giderini inşaatın maliyetine eklerler. sonuçta olan gene bize olur. başka bir ülkede olsa şu olay ülke karışır. koyun gibiyiz diyemem koyundan beteriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nbox ~ 6 yıl önce
beyler o şirketlerde çalışanların 4/3 ü taşeron ve taşerona prim yok mevzuu kapansın.ayrica bu şirketler özel sektör şirket yetkilileri duruken rte neden açıklama yapar manidar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sfr ~ 6 yıl önce
Helal

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 6 yıl önce
Arkadaşlar güzel olmuş. Cekemezlik yapmayalim. Yanlız sunex. Tum çalışanlarına temeddu verirken thy sadece mudurlerine verdi. Neden sahada mudurmu var elindeki kırbaçı sert olsun diye... Bikerede thyao ya verildi gerisini salla boyle giderse tum teknigi disk ci yapacaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeter ~ 6 yıl önce
cebinden mi veriyorsun, bu adam ahlaksiz,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yetmez ~ 6 yıl önce
Babandır ahlaksız.
Bravo ~ 6 yıl önce
Helal Olsun... Allah yardimciniz olsun.insallah bir an once biter...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 6 yıl önce
Emekliye 4tl zam:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 6 yıl önce
Turkiyedeki emeklilerin ÇOĞU 35-40 yaşlarına emekli olmuş be hemen ikinci bir il bulup Çalışıyor!!! Tabiki bunlara 4 tele zam yaparlar!! Bana kalsa bunların emekli Maaşını bile kesmeleri Lazım!!!
LH CREW ~ 6 yıl önce
Cok haklisin Kaptan

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000