26 Eylül 2023, Salı 13:02:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye F-16 mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nahçıvan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  • Yıl 2023,millet insan gibi yaşayamıyor,yiyip,içemiyor,et türevleri çok pahalı,çocuklar yeterli beslenemediğinden bodurluk ve mental hastalıklar riskiyle karşı karşıya hal böyleyken her tarafın uçak,jet helikopter olsa ne olmasa ne?
  • Kaan,Atak,uçak,araba ne varsa yap tamam da ülke olarak acilen çözmemiz gereken çok ciddi sorunlarımız var,bir kere güvenlik büyük sıkıntı,hem araplar vb hem mafya grupları her yerdeler. Adalet desen o da öyle,yargıtayın onadığı karar uygulanmıyor,adam adamı vuruyor tutuksuz yargılanıyor,trafikte kimse kural,kanun takmıyor, cezalar ya caydırıcı değil ya da adamına göre muamele ediliyor, kimsenin devlete güveni,inancı kalmadı,devletin ağırlığı, dünyada itibarımız bitti. Ekonomik felaket durum ortada ki 20 yılda 2 trilyon dolardan fazla vergi toplayan bir ülkenin nasıl ekonomik olarak çöktüğü, dışa bağımlı ve muhtaç olduğu da ayrı Dış borç,cari açık,döviz, ithalatişsizlik,enflasyon rekor kırıyorsavaştaki ülkelerden bile gıda satın alır hale gelmişiz, tarım ve hayvancılık bitirilmiş, 80 yaşındaki insanlar pazarda artık kavgası yapıyor. Vatandaşlık,askerlik satmak,suç, uyuşturucu, mafya işleri,rüşvet, adaletsizlikhaksızlık,torpil, kokuşmuşluk,çürümüşlük,yolsuzluk adam kayırma,liyakatsizlik, cemaat ve tarikatların devletin her kurumu ve kademesinde yuvalanmaları,fetonun hala etkin olması,siyasi güçle sülale boyu haksız kazanç elde etme vs say say bitmez. Böyle giderse bu kadar çok borç ve çözülmeyen ciddi sorunla kim gelirse gelsin hiçbir alanda toparlanamayız ve ileri gidemeyiz.
  • Arkadaş biz F16 bekliyoruz baldırı çıplak romania bile F35 alıyor
  • Kızılelma,Hürkuş bilmem neyi bırakın en basitinden ülkede ne düzen var ne nizam,kaldırımlar otopark olmuş,motorlar tersten gidiyor polisler seyrediyor. Daha bu sorunları çözememiş ülkeyiz ama hikaye anlatmaktada da üstümüze yok.
  • Bob gider Tom gelir sen hala onlara mesaj vermeye devam et. Bize karşı engelleyici faaliyetler yürütüyorlarsa eyy de tepki ver Abd ile ilişkileri donduruyoruz de o zaman. Hani çok güçlüsün asrın liderisin herkes bizden korkuyor,çekiniyor ya. Kaç yıl oldu fetoş hala orada. Sen burada Abd aleyhine çalışan adamı bir saat tutamazsın. Gerçi bir zaman rahibi de yollamıyordun ama Trump ver dedi anında verdin. Türkiye yüzyılından güzel bir örnekti. Siha'yı damat askeriyenin projelerinin üstüne konarak ve ayrıcalıklarla yapabildi,devletin ona ne kadar ödediği bilinmiyor,vergi de vermiyor,devlet imkanlarıyla kamera,motor ithal ediyor bunları herkes biliyor,Amerika izin vermediği için yurt dışına satışı izne tabi olan Atak vs nin de dışarıdan alınan teknolojik destek,makine,ekipman,parça,mühendislik ile yapıldığını da ama hala koltuk ve çıkar için göz boyamaya,masala devam nasılsa yiyen çok.
  • Şahlandı,uçtu,büyüdü bilmem ne oldu diye iddia edilen ama iktidar tarafından ekonomik,sosyal, hukuki,ahlaki her yönden iyice dibe götürülen Türkiye hala aleyhimize ne varsa yapan,fetoyu koruyan,pkkyı besleyen,her türlü desteği veren abd'den medet umuyor ! Ayrıca Mememdez'i bırakın da burada rüşvet,yolsuzluklar,uyuşturucu,pudra şekerleri,Venzeula' ya giden,gelen gemiler ve daha birçok konuyla ilgili onca ifşa ortaya çıktı niye bir savcı çıkıp da araştıramadı? Gerçekler elbet bir gün ortaya çıkacak !!!
  • Yaw he he!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nahçıvan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

ABD ile F-16 görüşmelerine değinen Erdoğan, bu konuda ABD'den artık net bir yanıt beklediklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye F-16 satışına karşı çıkan isimlerin başında gelen, yolsuzluk ve rüşvetle suçlanan Demokrat Senatör Bob Menendez'in geçici olarak görevinden ayrılmasıyla ilgili de ''Menendez’in devreden çıkması bize avantaj sağlıyor.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yöneltilen konu hakkındaki soru ve yanıt şöyle:

ABD'den ülkemize F-16 satışı ve modernizasyonunun önündeki en büyük engellerden biri ABD’li Senatör Bob Menendez, hakkında hazırlanan yolsuzluk iddianamesinden sonra geçici olarak görevini bırakmak zorunda kaldı. Beyaz Saray'dan gerek F-16 satışının Senato’ya sunulması, gerekse modernizasyonun onaylanmasıyla ilgili bir hareket bekliyor musunuz?

Bizim, F-16’larla ilgili bu konuda en önemli sıkıntılarımızdan biri de ABD’li senatör Bob Menendez’in ülkemiz aleyhine faaliyetleriydi. Dolayısıyla, Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan şu anda bu süreci yakından takip edecek. Zaten ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan üç-dört gün önce Amerika'da görüştüler. Bu görüşmeler hala devam ediyor. Ama şimdi bu durumu fırsata dönüştürüp kendisiyle tekrar görüşmekte fayda var. Bu sayede F-16 ile ilgili süreci de belki hızlandırma fırsatımız da olabilir. Sadece F-16 değil, diğer bütün konularda Menendez ve onun zihniyetindekiler bize karşı engelleyici faaliyet yürütüyor.

''MENENDEZ'İN DEVREDEN ÇIKMASI AVANTAJ SAĞLIYOR''

Menendez’in devreden çıkması bize avantaj sağlıyor ancak F-16 meselesi sadece Menendez’e bağlı bir konu değil. Yönetilmesi gereken alanları Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan yürütecek.

''ABD’DEN ARTIK NET BİR YANIT BEKLİYORUZ''

Bu konuda ABD’den artık net bir yanıt bekliyoruz. Temenni ediyoruz ki beklediğimiz olumlu neticeyi fazla uzamadan alırız. Bu konu dahi bizlere savunma sanayii noktasında kendi kendine yeten bir ülke olmanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Daha önce İHA-SİHA noktasında da aynı durumdaydık. O zamanlar Predatör meselesi vardı. İhtiyacımız olduğu halde müttefikimizden alamamıştık. Ne yaptık, kendi İHA’larımızı ürettik. Durmadık SİHA yaptık, TİHA yaptık, Kızılelma yaptık, Hürkuş yaptık, Atak yaptık… Şimdi de F-16’lara ihtiyacımız var fakat bir yandan da yeni nesil savaş uçağımız Kaan’ı üretmek için çalışıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye F-16 mesajı

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Sayende ~ 2 ay önce
Yıl 2023,millet insan gibi yaşayamıyor,yiyip,içemiyor,et türevleri çok pahalı,çocuklar yeterli beslenemediğinden bodurluk ve mental hastalıklar riskiyle karşı karşıya hal böyleyken her tarafın uçak,jet helikopter olsa ne olmasa ne?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acı ama gerçek ~ 2 ay önce
Kaan,Atak,uçak,araba ne varsa yap tamam da ülke olarak acilen çözmemiz gereken çok ciddi sorunlarımız var,bir kere güvenlik büyük sıkıntı,hem araplar vb hem mafya grupları her yerdeler. Adalet desen o da öyle,yargıtayın onadığı karar uygulanmıyor,adam adamı vuruyor tutuksuz yargılanıyor,trafikte kimse kural,kanun takmıyor, cezalar ya caydırıcı değil ya da adamına göre muamele ediliyor, kimsenin devlete güveni,inancı kalmadı,devletin ağırlığı, dünyada itibarımız bitti. Ekonomik felaket durum ortada ki 20 yılda 2 trilyon dolardan fazla vergi toplayan bir ülkenin nasıl ekonomik olarak çöktüğü, dışa bağımlı ve muhtaç olduğu da ayrı Dış borç,cari açık,döviz, ithalatişsizlik,enflasyon rekor kırıyorsavaştaki ülkelerden bile gıda satın alır hale gelmişiz, tarım ve hayvancılık bitirilmiş, 80 yaşındaki insanlar pazarda artık kavgası yapıyor. Vatandaşlık,askerlik satmak,suç, uyuşturucu, mafya işleri,rüşvet, adaletsizlikhaksızlık,torpil, kokuşmuşluk,çürümüşlük,yolsuzluk adam kayırma,liyakatsizlik, cemaat ve tarikatların devletin her kurumu ve kademesinde yuvalanmaları,fetonun hala etkin olması,siyasi güçle sülale boyu haksız kazanç elde etme vs say say bitmez. Böyle giderse bu kadar çok borç ve çözülmeyen ciddi sorunla kim gelirse gelsin hiçbir alanda toparlanamayız ve ileri gidemeyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F16 ~ 2 ay önce
Arkadaş biz F16 bekliyoruz baldırı çıplak romania bile F35 alıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komedi ~ 2 ay önce
Kızılelma,Hürkuş bilmem neyi bırakın en basitinden ülkede ne düzen var ne nizam,kaldırımlar otopark olmuş,motorlar tersten gidiyor polisler seyrediyor. Daha bu sorunları çözememiş ülkeyiz ama hikaye anlatmaktada da üstümüze yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
masal ~ 2 ay önce
Bob gider Tom gelir sen hala onlara mesaj vermeye devam et. Bize karşı engelleyici faaliyetler yürütüyorlarsa eyy de tepki ver Abd ile ilişkileri donduruyoruz de o zaman. Hani çok güçlüsün asrın liderisin herkes bizden korkuyor,çekiniyor ya. Kaç yıl oldu fetoş hala orada. Sen burada Abd aleyhine çalışan adamı bir saat tutamazsın. Gerçi bir zaman rahibi de yollamıyordun ama Trump ver dedi anında verdin. Türkiye yüzyılından güzel bir örnekti. Siha'yı damat askeriyenin projelerinin üstüne konarak ve ayrıcalıklarla yapabildi,devletin ona ne kadar ödediği bilinmiyor,vergi de vermiyor,devlet imkanlarıyla kamera,motor ithal ediyor bunları herkes biliyor,Amerika izin vermediği için yurt dışına satışı izne tabi olan Atak vs nin de dışarıdan alınan teknolojik destek,makine,ekipman,parça,mühendislik ile yapıldığını da ama hala koltuk ve çıkar için göz boyamaya,masala devam nasılsa yiyen çok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mesaj !!! ~ 2 ay önce
Şahlandı,uçtu,büyüdü bilmem ne oldu diye iddia edilen ama iktidar tarafından ekonomik,sosyal, hukuki,ahlaki her yönden iyice dibe götürülen Türkiye hala aleyhimize ne varsa yapan,fetoyu koruyan,pkkyı besleyen,her türlü desteği veren abd'den medet umuyor ! Ayrıca Mememdez'i bırakın da burada rüşvet,yolsuzluklar,uyuşturucu,pudra şekerleri,Venzeula' ya giden,gelen gemiler ve daha birçok konuyla ilgili onca ifşa ortaya çıktı niye bir savcı çıkıp da araştıramadı? Gerçekler elbet bir gün ortaya çıkacak !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 2 ay önce
Yaw he he!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000