04 Mayıs 2018, Cuma 12:20:08

Çukurova'da çalışmalar son sürat

Türkiye’nin en büyük havalimanlarından biri olacak olan Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda çalışmalar sürüyor.
  • Oraya Harcanan Paranın Yarısı İle Şakirpaşa Mahallesinin Yarısı Yıkılıp Mevcut Havalimanı En İyi Şekilde Büyütülebilirdi. Mersin İçinde Liman Genişletme Yapılarak Her İki Tarafın İhtiyacı Büyük Oranla Karşılanabilirdi. Ama Birileri Rant Elde Etmeli Değilmi. Önce Yeni Havalimanı Arazisini Godaman Birileri Ucuz Fiyata Satın Aldı, Sonra Havalimanı Yapılacak Denip Yüksek Bir Fiyata Satarak Zengin Oldu. 2 Şehir için Büyük ve Gereksiz Oyunlar Oynanıyor Yazık.
  • Öncelikle çift pist değil tek pist olacak, IGA ya aktarılan kaynaklardan dolayı buraya yatırılan sermaye kısıtlandığı için pistin biri iptal edilmiş, diğer bir konu ise Mersin il sınırlarına taşınan yeni havalimanı Adana için büyük bir kayıp olacak , Türkiye nin en sorunsuz iniş kalkış yapılan pistine sahip olab Adana havalimanı daha önce bir sürü masraf yapılarak kamulaştırması yapılan arazilere şu an en büyük sıkıntı olan terminallerin yenisi yapılarak hicbir sorun kalmayacakken Adaba
  • Adana'yı ve Adanalıyı düşünen kim? Salyazı'ya yapılan havalimanı 350 bin kişiye Zafer Havalimanı belki 800 900 bin kişiye fakat bu yeni havalimanı 5 milyon kişiye hitap edecek. Yazık cidden yazık... Madem bu kadar büyük düşünüyordunuz Adana Şakirpaşa Havalimanı'nı büyültüp Mersin'e ihtiyacı kadar bir liman yaptırsaydınız. Mağdur olacağız; tek cümle ile "Adanalılar MAĞDUR olacak!"
  • Hadi bakalım hayırlısı.
  • Bitiş tarihi ne zaman?
  • Adana kapanacak mı?
  • Peki adana şakirpaşa havaalanı ne olacak kapanacak mı yoksa faaliyete devam mı edecek?
  • adana dan söz edilmemiş çok ilginç çukurova olmasın adı o zaman mersin havalimanı yapsalarmış
  • usd 4,28 ve euro 5,10, merkez müdahalae edemiyor:(
  • Çukurova'ya havaalanı olmaz, Çukurova da pamuk ırgatı olur, conolar olur, Ferdi Tayfur olur ama havaalanı olmaz, yakışmaz

Türkiye’nin en büyük havalimanlarından biri olacak olan Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda çalışmalar sürüyor.

AK Parti Mersin İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın her aşamasını yakından takip ettiği Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Havalimanında alt yapı hemen hemen tamamlanmak üzere. Önümüzdeki aylarda havalimanının pistleri ve apronu bitmiş olacak. Türkiye’nin en büyük terminallerinden birine sahip olacak Çukurova Havalimanı için üst yapı ihalesi Nisan ayında gerçekleştirildi. İşi alan firma ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü sözleşme imzaladı.

Firma, havalimanın üst yapısına zaman kaybetmeden başlayacak, terminal binası yapımına hemen geçilecek. 2019’da tamamlanması planlanan havalimanı nihai aşamada 30 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak ve 7 bin 500 kişiye istihdam kapısı açacak. Yan sektörlerde de 3 bin kişiye istihdam oluşturulması bekleniyor. Havalimanın şehre bağlantısı için de çalışmalar aralıksız sürüyor. Mersinlilerin kolay ulaşımını sağlamak üzere otoyoldan havalimanına yol bağlantısı gerçekleştiriliyor. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına hızlı tren ile ulaşım da 15 ile 20 dakikada mümkün olacak. Hızlı tren hattı şu an yapımı süren havalimanı yolunun ortasından geçecek. Havalimanı tamamlandığında Mersin’in turizmine, ticaretine ve tarımına çok önemli katkılar sunacak. 

Çukurova'da çalışmalar son sürat

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Mantık Dışı Hareketler ~ 4 yıl önce
Oraya Harcanan Paranın Yarısı İle Şakirpaşa Mahallesinin Yarısı Yıkılıp Mevcut Havalimanı En İyi Şekilde Büyütülebilirdi. Mersin İçinde Liman Genişletme Yapılarak Her İki Tarafın İhtiyacı Büyük Oranla Karşılanabilirdi. Ama Birileri Rant Elde Etmeli Değilmi. Önce Yeni Havalimanı Arazisini Godaman Birileri Ucuz Fiyata Satın Aldı, Sonra Havalimanı Yapılacak Denip Yüksek Bir Fiyata Satarak Zengin Oldu. 2 Şehir için Büyük ve Gereksiz Oyunlar Oynanıyor Yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xxx ~ 4 yıl önce
Öncelikle çift pist değil tek pist olacak, IGA ya aktarılan kaynaklardan dolayı buraya yatırılan sermaye kısıtlandığı için pistin biri iptal edilmiş, diğer bir konu ise Mersin il sınırlarına taşınan yeni havalimanı Adana için büyük bir kayıp olacak , Türkiye nin en sorunsuz iniş kalkış yapılan pistine sahip olab Adana havalimanı daha önce bir sürü masraf yapılarak kamulaştırması yapılan arazilere şu an en büyük sıkıntı olan terminallerin yenisi yapılarak hicbir sorun kalmayacakken Adaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adanalı ~ 4 yıl önce
Adana'yı ve Adanalıyı düşünen kim? Salyazı'ya yapılan havalimanı 350 bin kişiye Zafer Havalimanı belki 800 900 bin kişiye fakat bu yeni havalimanı 5 milyon kişiye hitap edecek. Yazık cidden yazık... Madem bu kadar büyük düşünüyordunuz Adana Şakirpaşa Havalimanı'nı büyültüp Mersin'e ihtiyacı kadar bir liman yaptırsaydınız. Mağdur olacağız; tek cümle ile "Adanalılar MAĞDUR olacak!"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yoldan geçen ~ 4 yıl önce
Hadi bakalım hayırlısı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Serdar ÖĞÜTLÜ ~ 4 yıl önce
Bitiş tarihi ne zaman?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oku ~ 4 yıl önce
İslamın ilk emriydi halbuki
Ada ~ 4 yıl önce
Adana kapanacak mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlker ~ 4 yıl önce
Peki adana şakirpaşa havaalanı ne olacak kapanacak mı yoksa faaliyete devam mı edecek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serkan aksoy ~ 4 yıl önce
adana dan söz edilmemiş çok ilginç çukurova olmasın adı o zaman mersin havalimanı yapsalarmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
usd ~ 4 yıl önce
usd 4,28 ve euro 5,10, merkez müdahalae edemiyor:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çukurova ~ 4 yıl önce
Çukurova'ya havaalanı olmaz, Çukurova da pamuk ırgatı olur, conolar olur, Ferdi Tayfur olur ama havaalanı olmaz, yakışmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000