09 Nisan 2011, Cumartesi 09:11:16

CTATCA GENEL KURULU YAPILDI

CTATCA’nın 17.Olağan Genel Kurulu dün yapıldı. Ercan Hava Trafik Kontol Yönetim Merkezi - SMART binasında yapılan genel kurulda İzzet Derkan yeniden başkan seçildi.
  • 1 haziran
Divan Başkanlığını Koral Kağcan’ın yaptığı genel kurul, Kağcan’ın açılış konuşmasını yapması ile başladı. Programa göre daha sonra söz alan CTATCA Başkanı İzzet DERKAN hava trafik kontrolörlüğü mesleğinin öneminden bahsetti. Derkan, yıllardır yapılan çalışmalarda ana hedef olan Hava Trafik Kontrolörlerinin öneminin KKTC’de henüz tam anlamıyla algılanamadığını söyledi.

Daha önceki yönetimlerde bu konuda uğraş verildiğini ancak sonuçsuz kalındığını ve yeni yönetim kurulunun bu konu üzerine daha fazla yürümesi gerektiğinin altını çizen Derkan, Hava Trafik Kontrolörlerin öncelikli olarak kendilerine ait yasalarının oluşmasının şart olduğunu ve bunu konuda gerek CTATCA’nın 5 Mart kuruluş yılı, gerekse 20 Ekim Dünya Kontolörler Günü’nde konuk oldukları tüm televizyon kanallarında ve görsel medyada bu konuyu dile getirdiklerini söyledi.

Derkan , iki yılda birçok başarılı işlere imza atıldığını ve bu başarıda yönetim kurulunun büyük pay sahibi olduğunu söyledi.

CTATCA'nın 17.Olağan Genel Kurulu’nda söz alan CTATCA üyeleri mesleki bazı sıkıntılarını da dile getirdi. Seçim sonrası oluşan yeni CTATCA Yönetim Kurulu şöyle oluştu.

1-CTATCA Başkan: İzzet DERKAN
2-CTATCA Başkan Yrd: Kemal ALDAĞ
3-CTATCA Koordinasyon Sorumlusu : Toycan ÖZDOĞANLAR
4-CTATCA Genel Sekreter : Ali SÜREL
5-CTATCA Muhasip : Sinem BABACAN
6-CTATCA Sosyal İşler Sorm: Eda GAZİ
7-CTATCA Sosyal İşler Sorm: Sevgi DÖNDER olarak şekil aldı.

Denetleme Kurulu:
1-Yaşar Karaca
2-Gülsün Bektaş

Disiplin Kurulu:
1-Milhan Beysoylu
2-Hilmi Öztemiz
3-Emin Kıranel
CTATCA GENEL KURULU YAPILDI

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
1 haziran

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000