24 Ağustos 2016, Çarşamba 09:03:03

Çorum'da drone yasağı

Çorum Valiliği, il sınırları içerisinde bazı noktalarda insansız hava aracı (İHA) ve drone kullanımını yasakladı.
  • Çorum - drone Uhahahaguhagüehührgüagaga
  • Camiye kahveye gitmek de yasaklandı artık naparlar bilmem
  • Çorumlu ne anlar drone dan şimdi bu haberden sonra satışlar patlama yapar :)
  • Drone phantom 3 iyi durumda az kullanımış ilk sahibinde 1800 tl irtibat sghm
  • Leblebi calan drone'lara karsi alinmis zekice bir onlem
  • Gerçekten saçmalamışsın.Saymadığın kurum ve kuruluş kalmamış...Kısaca şöyle diyebilirdin:Kardeşim Çorum il sınırlarını kapsayan alanda DRONE kesinlikle uçuramazsın....
  • Tamamen yasaklayın herkes rahat etsin bu paranoya nedir hiç yandex google maps ve ya google earth filan kullanmıyormusunız ? Dikkat edin leblebi ütetim tesislerimize tekel bayilerine saldırı filan olmasın dikkat durum ciddi yani :)

Çorum Valiliği, il sınırları içerisinde bazı noktalarda insansız hava aracı (İHA) ve drone kullanımını yasakladı.

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Çorum hava sahasında sivil insansız hava araçlarının (İHA veya Drone) milli güvenlik açısından hassasiyet arz eden valilik, kaymakamlık, belediye, askeri güvenlik bölgeleri, hastane, bina, tesisler ve lojmanları, Adliye binası ve lojmanları, İl Jandarma Komutanlığı, MİT ve lojmanları, Emniyet Müdürlüğü tesis ve lojmanları, kamu kurum ve kuruluşlarına ait bina, tesis ve lojmanları, devlet büyüklerinin ziyaretleri esnasında konaklayacağı tesis, bina, otel çevresinde, akaryakıt depoları ve istasyonları, AVM, trafo merkezi, otogar gibi tüm kritik tesis yapı ve binaları üzerinde, öğrenci yurtları, şenlik, toplantı ve insan kalabalığının olduğu gibi bölgelerin üzeri ve yakın çevresinde izinsiz olarak uçuş yapmalarının, fotoğraf ve film çekmelerinin engellenmesi, söz konusu araçların terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerine karşı kullanılması ihtimaline karşın bu tür hava araçlarının uçuşlarının yasaklandığını söyledi.

Çorum'da her türlü insansız hava araçlarını satan, satın alan, temin eden, kullanan şahısların en yakın kolluk birimlerine giderek kullanım amacı, markası ve modelini bildirmekle yükümlü olduğunu dile getiren Vali Kılıç, "İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatında belirtilen uçuş izin gerekliliklerini yerine getirdikten sonra yasaklanan bölgeler haricinde, uçuş gerçekleştirmeden 24 saat önce ve mesai saatleri içinde ilgili kolluk birimine (Emniyet/Jandarma), uçuş güzergahı, süresi ve uçurulacak kayıtlı İHA'nın bilgilerini içeren bildirimde bulunulacaktır. Her türlü insansız hava aracının ile yasaklanan mahallerde veya izin alınmadan gerçekleştirilen uçuşların güvenlik güçlerinin tespiti halinde durum tutanağa bağlanacak ve ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda gerekli adli ve idari işlemler yapılacaktır. Bu kararın uygulanmasına, yerine getirilmesine aykırı davranan, tatbik ve icrasına muhalefet eden, zorluk çıkaran kişiler hakkında fiil ve eylemleri ayrıca bir suç oluşturmuyorsa; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 66'ncı maddesi uyarınca yasal işlem yapılacaktır" dedi. 

Çorum'da drone yasağı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Çorum ~ 4 yıl önce
Çorum - drone Uhahahaguhagüehührgüagaga

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cami ~ 4 yıl önce
Camiye kahveye gitmek de yasaklandı artık naparlar bilmem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çorumlu ~ 4 yıl önce
Çorumlu ne anlar drone dan şimdi bu haberden sonra satışlar patlama yapar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Satılık ~ 4 yıl önce
Drone phantom 3 iyi durumda az kullanımış ilk sahibinde 1800 tl irtibat sghm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lort mat ~ 4 yıl önce
Leblebi calan drone'lara karsi alinmis zekice bir onlem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hemşerim ~ 4 yıl önce
Gerçekten saçmalamışsın.Saymadığın kurum ve kuruluş kalmamış...Kısaca şöyle diyebilirdin:Kardeşim Çorum il sınırlarını kapsayan alanda DRONE kesinlikle uçuramazsın....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
Tamamen yasaklayın herkes rahat etsin bu paranoya nedir hiç yandex google maps ve ya google earth filan kullanmıyormusunız ? Dikkat edin leblebi ütetim tesislerimize tekel bayilerine saldırı filan olmasın dikkat durum ciddi yani :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000