19 Ocak 2020, Pazar 08:30:05

"Corendon ve TUI'nin Türkiye satışları artıda"

Hollanda’da Uluslararası Turizm Fuarı Vakantiebeurs devam ediyor. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, TUI ve Corendon'un verilerine göre Türkiye satışlarının artıda olduğunu söyledi.
  • Elin adamına 3 kuruşa uçak,otel her şey dahil tur satıp,otelden çıkıp ekonomiye katkı sağlamadan,ülkemiz nimetlerinden faydalandırmak ve bundan matah bir şeymiş gibi bahsetmek ve haber yapmak marifet midir?

Hollanda’da Uluslararası Turizm Fuarı Vakantiebeurs devam ediyor. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, TUI ve Corendon'un verilerine göre Türkiye satışlarının artıda olduğunu söyledi.

Sektör kuruluşlarını, tüketicileri, tur operatörlerini, seyahat acentelerini ve konaklama sektörünü bir araya getiren turizm fuarı Vakantiebeurs, Hollanda’nın Utrecht şehrinde devam ediyor. Fuarda Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) temsil ediyor. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ve ALTİD ve ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, fuar alanında temaslarda bulunuyor. İzlenimlerini aktaran ve yaptığı görüşmelerle ilgili bilgi veren Dahaoğlu, fuar alanının girişinde güzel bir konuma sahip 628 metrekarelik Bakanlık standında Alanya tanıtımı yaptıklarını, Alanya otel işletmecilerinin geniş katılımla fuarda yer aldıklarını söyledi.

‘Sosyal medya fenomenleri ağırlanacak’

Fuarın halka açılan 2. gününde yoğunluğun arttığını söyleyen Dahaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Erdem Acır’dan aldığı bilgiye göre 1 milyon 100 bin Hollandalının 2019’da Türkiye’ye geldiğini, 2020 hedeflerinin ise 2014’de yakalanan 1 milyon 300 bin rakamı olduğunu dile getirdi. Dahaoğlu, “Sosyal medya fenomenlerinin ve basın mensuplarının Alanya’da ağırlanması konusunda Sayın Acır’dan destek alacağız” dedi.

TUI'nin satışları yüzde 20, Corendon'un satışları yüzde 10 artıda

Tur operatörleriyle yaptığı görüşmelerle ilgili bilgi veren Dahaoğlu, şunları söyledi: "Türkiye ile çalışan tur operatörleri TUI, Corendon, Sunweb ve FTI büyük stantlar açarak fuar alanında çalışmalarını sürdürüyorlar. TUI yetkilileri geçen yıla oranla erken rezervasyonlarda yüzde 20 artış yakaladıklarını söylüyor. Corendon yetkilileri ise geçen yıla göre yüzde 10 artışın üzerinde rezervasyon aldıklarını belirttiler. İlk gün, Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Lahey Büyükelçimiz Şaban Dişli, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşavirimiz Erdem Acır, Antalya Valimiz Münir Karaloğlu, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürümüz İbrahim Acar, standımızı ziyaret ettiler ve çalışmalara destek verdiler. Yaptığım görüşmeler ışığında ve tanıtım planlamalarına baktığımda 2020’de 1 milyon 300 bin Hollandalı turist sayısını aşacağımıza inanıyorum." (Turizmgüncel)

"Corendon ve TUI'nin Türkiye satışları artıda"

Facebook Yorum

Yorumlar

ayıp be ! ~ 1 ay önce
Elin adamına 3 kuruşa uçak,otel her şey dahil tur satıp,otelden çıkıp ekonomiye katkı sağlamadan,ülkemiz nimetlerinden faydalandırmak ve bundan matah bir şeymiş gibi bahsetmek ve haber yapmak marifet midir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sana ayıp ~ 1 ay önce
Ayıp diyen arkadaşım, bu ülkede petrol mü var, doğalgaz mı? Senin cebindeki Iphone veya Samsung'u almak için yurtdışına ödediğin dövizlerin karşılığı nereden gelecek. Evet 3 kuruşa gavura tatil yaptırarak. Oturduğun yerden klavyenin tuşlarına basarak değil...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000