07 Mart 2017, Salı 09:09:28

Çocuklar özgürlüğe uçtu

Samsun Yamaç Paraşütü Spor Kulübünce düzenlenen etkinlikte down sendromlu ve onkoloji tedavisi gören çocuklar, ilk kez yamaç paraşütü ile uçuş deneyimi yaşadı.
  • Emeği geçenlere teşekkür.. Iyı ve faydalı bırsey yapmışlar...
  • Iyi ki varsınız. 100 yıllık kurumdan bir b. k olmadı zira. Varsa yoksa emekli paşalara makam, maaş, bal-kaymak.

Samsun Yamaç Paraşütü Spor Kulübünce düzenlenen etkinlikte down sendromlu ve onkoloji tedavisi gören çocuklar, ilk kez yamaç paraşütü ile uçuş deneyimi yaşadı.

Yamaç Paraşütü Spor Kulübü ile "Mutluluğun Kanatları" adlı grubun iş birliğinde düzenlenen etkinlikte, Canik ilçesi Gültepe'de çocuklar tandem (ikili) uçuş yaptı.

İlk kez uçuş deneyimi yaşayan ve oldukça heyecanlı oldukları gözlenen çocukların bazıları uçmaktan korkarken, bazıları da tekrar uçmak için sıraya girdi.

Kulüp Başkanı Mustafa Yılmaz, AA muhabirine, yaptıkları etkinliklerle yurt içi ve yurt dışında tanındıklarını söyledi.

İlk kez down sendromlu ve onkoloji tedavisi gören çocuklarla uçtuklarını dile getiren Yılmaz, "Çocuklarımıza bu heyecanı yaşattığımız için çok mutlu olduk. Bunu gönüllü olarak gerçekleştirdik. Bu tür etkinlikleri her zaman yapmaya arzuluyuz. Sanırım çocuklarımız da memnun kaldı. Uçmak herkesin hayali. Bu sporu disiplinle, emniyetle yapmak gerekiyor. Çocukların yaşama sevincini bir nebze olsun içlerine aşıladıysak, bu ilaç gibi içlerine etki yapacaktır. Çocuklar halen uçmak istiyor. Onları sevindirmek, bizim uçuştan aldığımız hazdan daha büyük bir haz." diye konuştu.

Mutluluğun Kanatları Sözcüsü Burcu Keskin ise down sendromlu çocukların korkularını aşması ve sosyalleşmesi için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti.

Çocuklar ise uçmaktan keyif aldıklarını, havadayken kendilerini özgür hissettiklerini dile getirdi.Çocuklar özgürlüğe uçtu

Facebook Yorum

Yorumlar

Emek.. ~ 5 yıl önce
Emeği geçenlere teşekkür.. Iyı ve faydalı bırsey yapmışlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teşekkürler ~ 5 yıl önce
Iyi ki varsınız. 100 yıllık kurumdan bir b. k olmadı zira. Varsa yoksa emekli paşalara makam, maaş, bal-kaymak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000