15 Ekim 2016, Cumartesi 09:35:36

Çin-İngiltere seferleri haftada 100'e çıkarıldı

Çin ile İngiltere arasındaki yolcu uçağı seferlerinin ikiye katlanmasıyla ticaret ve turizm gibi alanlarda fırsatların artması bekleniyor.
  • Türkiye,"Uygur Türkleri" dediği sürece, hiçbir arttırım da olmaz ayrıca Çin'li havayolları da kolay kolay Istanbul'a uçmaz!...
  • Adamlardaki kısıtsızlığa bak bir de bizdekine.. Hongkong 7bile değil.. Daha açılacak en az 5-6 nokta var Çin'de.. Umarım birşeyler olur ileriki zamanlarda
  • tey tey teyyyyyy
  • TK da haftada 21 frekans yolcu uçuyor... 5 de kargo olsa ....:) eder 26 ... Cok çalışmamız lazım :)))
  • En yakın zamanda Türkiye ile Çin arasında da yeni anlaşmalar yapılmalı. Chongqing Chengdu gibi şehirler uçuşlar için çok uygun. Ayrıca güneydoğu asyada Kamboçya gibi birçok uçulmayan ülke var. Veya Güney Kore de Busan ve Jeju gibi ikincil şehirlere Seul duraklamalı uçulabilir. Çünkü bu şehirlerden uzun uçuş sayısı yok denecek kadar az.

Çin ile İngiltere arasındaki yolcu uçağı seferlerinin ikiye katlanmasıyla ticaret ve turizm gibi alanlarda fırsatların artması bekleniyor.

Çin ve İngiltere’nin yolcu uçağı seferlerini haftada 40’tan 100’e çıkarma konusunda anlaştığı bildirildi. Çin Sivil Havacılık İdaresi’nce yayımlanan açıklamada, kargo seferlerinin limitsiz olacağı da belirtildi.

Halihazırda her hafta Çin’den İngiltere’ye 36, İngiltere’den Çin’e ise 29 uçak seferi yapılıyor. Başta Air China, China Southern ve China Eastern olmak üzere toplam yedi Çin merkezli havayolu şirketi Beijing, Shanghai, Guangzhou, Hangzhou, Tianjin ve Chongqing kentlerinden İngiltere’nin başlıca şehirlerine tarifeli seferler düzenliyor.

Söz konusu hatların en yenisi olan Beijing-Manchester, Hainan Airlines tarafından Haziran ayında başlatıldı ve iki kent arasındaki ilk direkt uçuş oldu.

İngiltere hükümetince yapılan açıklamada, seferlerin çoğaltılmasıyla turizm ve ticaret fırsatlarının zenginleşeceği, bunun Brexit sonrasında ülke için hayati bağlar yaratacağı ifade edildi.

Fudan Üniversitesi Profesörü Song Guoyou’ya göre, söz konusu anlaşma İngiliz hükümetinin Brexit sonrası dönem için Çin’le daha yakın ilişki kararlılığı taşıdığını gösteriyor.

Konu hakkındaki görüşlerini Global Times gazetesine aktaran Song, yeni uçuşlarla iki ülke arasında seyahat edenlerin sayısının artacağını, bunun da İngiltere’ye özellikle ticaret, gezi ve havacılık sektörlerinde daha fazla yatırım sağlayacağını söyledi.

DIŞ TİCARET HACMİ

Çin Ticaret Bakanlığı verilerine göre, İngiltere’yle bu yılın ilk yarısında toplam 36,63 milyar dolar tutarında dış ticaret gerçekleşti. Dış ticaretin 27 milyar dolarlık kısmı bu ülkeye ihracat olarak kaydedildi.

Çin’den İngiltere’yi ziyaret eden kişilerin sayısı geçen yıl yüzde 46 artışla 270 bine ulaştı. WSJ, ziyaretler sırasında 586 milyon pound tutarında harcama yapıldığını bildirdi.

Çin vatandaşlarının bu yılın başından itibaren İngiltere’den iki yıllık vize alabiliyor olması ziyaretlerin çoğalmasında pay sahibi.

Nitekim, Global Times gazetesine göre, ziyaret sayısının önümüzdeki yıllardaki seyri iki ülke arasındaki vize sistem değişikliklerine yakından bağlı.

Çin-İngiltere seferleri haftada 100'e çıkarıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

mafaky ~ 4 yıl önce
Türkiye,"Uygur Türkleri" dediği sürece, hiçbir arttırım da olmaz ayrıca Çin'li havayolları da kolay kolay Istanbul'a uçmaz!...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bizde :( ~ 4 yıl önce
Adamlardaki kısıtsızlığa bak bir de bizdekine.. Hongkong 7bile değil.. Daha açılacak en az 5-6 nokta var Çin'de.. Umarım birşeyler olur ileriki zamanlarda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tey ~ 4 yıl önce
tey tey teyyyyyy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK. ~ 4 yıl önce
TK da haftada 21 frekans yolcu uçuyor... 5 de kargo olsa ....:) eder 26 ... Cok çalışmamız lazım :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 4 yıl önce
En yakın zamanda Türkiye ile Çin arasında da yeni anlaşmalar yapılmalı. Chongqing Chengdu gibi şehirler uçuşlar için çok uygun. Ayrıca güneydoğu asyada Kamboçya gibi birçok uçulmayan ülke var. Veya Güney Kore de Busan ve Jeju gibi ikincil şehirlere Seul duraklamalı uçulabilir. Çünkü bu şehirlerden uzun uçuş sayısı yok denecek kadar az.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000