16 Şubat 2024, Cuma 10:06:43

Çin'in yerli helikopteri soğuk hava testlerini tamamladı

Çin'in yerli üretim AC313A tipi büyük sivil helikopteri soğuk hava uçuş testlerinin ilk turunu tamamladı.
  • Asrın lideri önderliğinde,ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ile saz arkadaşları bunun daha kralını yerli ve milli olarak yapar dünya bize bir kez daha gıpta eder,çekinir,kıskanır,inşallah maşallah,evelallah,hamdolsun,amin...

Çin'in yerli üretim AC313A tipi büyük sivil helikopteri soğuk hava uçuş testlerinin ilk turunu tamamladı.

Ülkenin önde gelen uçak üreticisi Çin Havacılık Endüstrisi Kurumu'na (AVIC) göre, AC313A tipi helikopter, ülkenin en kuzeyinde bulunan Mohe kentindeki bir havaalanında kısa süre önce ilk soğuk hava uçuş testini gerçekleştirip tamamladı.

AVIC, son uçuş testinde helikopterin, havada asılı kalma, tırmanma, düz uçuş ve diğer uçuş manevraları ile ana sistem ve motorlarının soğuk ortamlardaki performansını doğrulamak için çok sayıda teste tabi tutulduğunu belirtti. AVIC tarafından geliştirilen AC313A, tek ana pervane ve kuyruk pervanesine sahip 13 ton sınıfında büyük ve çok amaçlı sivil helikopter olarak hizmet verecek.

AC313 helikopter serisinin en yeni sürümü olan AC313A, her türlü arazi ve hava koşullarında acil hava kurtarma görevleri için özel olarak geliştirilmiş büyük bir hava aracı. AVIC, soğuk hava uçuş testlerinin ardından yeni helikopter modelinin uçuşa elverişlilik sertifikasyon çalışmalarını kapsamlı şekilde yürütmek için iki AC313A helikopterini görevlendirerek gelecekteki ticari faaliyetlerin önünü açacak.

Çin'in yerli helikopteri soğuk hava testlerini tamamladı

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Eyyy çinnnn ~ 2 ay önce
Asrın lideri önderliğinde,ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ile saz arkadaşları bunun daha kralını yerli ve milli olarak yapar dünya bize bir kez daha gıpta eder,çekinir,kıskanır,inşallah maşallah,evelallah,hamdolsun,amin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 2 ay önce
Zaten yaptık cahil. Başkasına hak olan bizde niye tukk oluyor ?? Çıkın artık şu aşağılık kompleksinden…
Sen yap ~ 2 ay önce
Hadi sen yap o zaman gezici kafa
F/O yazana ~ 2 ay önce
Yaptın da nasıl,gövde,motor, elektronik aksamlar,mühendislik ithal ederek be ahmak be gafil!
Sen yap'a ~ 2 ay önce
Gezici olmayanları da bu ülkeyi her yönden iyice mahvederken,tapelerde, yolsuzluklarda,rüşvetlerde,pudra şekeri işinde ve diğer rezilliklerde gayet güzel gördük sahibinin sesi!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000