11 Ocak 2011, Salı 16:14:51

ÇİN GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI (VİDEO)

J-20 adı verilen Çin üretimi 4. nesil hayalet uçağı 15 dakika havada kaldı ve gerçekleştirilen denemenin başarılı oldu.
  • Dizayn harikası,süper alet
  • süper olmuş yaaa bizim oturup 1000 defa düşünmemiz lazım....daha otomobil bile yapamıyoruz birde çin e laf söylüyoruz...sene yapbakalım yapabilirsen montaj uzmanı
  • cin mali kardesim senin o kaportaco falan ustan da yapsinda turk mali yandan carkli desinler ama yapsin bir kere. varmi yapan anca sen ve senin gibiler cin mali o diye laf yetistirirsiniz o kadar. 5-10 sene sonra o cin mali gelip kafana bomba atarsa o zamanda kacacak delik ararsin , senin gibiler anca bunu bilir kacacak delik arayip yorum yapmayi sanki cok iyi durumdaymis gibi.
  • Oncelikle, ilk yorumcu arkadas biz hic F16 uretmedik biz sadece F16 MONTAJI yaptik. Arada daglar kadar fark var atlamayalim. ABD monte et dedi, ETTIK etme artik yeter dedigi anda da montaj biter. Super onemli bir noktadir ÇİN vidası dahi DIŞA BAĞIMLI OLMADAN bir uçak üretmiş, radara yakalanmamış ve teknolojisi BOY GÖSTERMİŞTİR. Çakma dahi olsa, siz onunla dalga da geçseniz önemli değil. Çin ve İRAN kendisi üretti SEN ÜRETEMEDİN. Çin başarılı, SEN DEĞİLSİN. Çakma olmayan uçak nasıl oluyor orayı anlayamadım birde ABD yapımı olunca ORCİNAL(!) oluyor, Çin malı olunca mı ÇAKMA oluyor ? Adam yapmış kardeşim ayıp olan Çakma da olsa %100 TÜRK üretimi bir uçağımız maalesef hala yok, inşallah bu hükümet ile olacak. HELAL OLSUN ÇİN, HELAL OLSUN İRAN.
  • Hocam cok anlamsiz gelecek belki ama vallahi bizim kaptanlar bi incelesin bu ucagi tam bir çin işi =)) adamlar çin malı ucak urettiler ucagin yekelerine bi dikkatli bakın kopacak gibi duruyo bizim bostanci sanayi'deki kaportaci munir usta girseydi bu işe hakkaten daha iyisini yapardı adamcagiz bu ne ya vallahi ben ucmam bu tayyarede yekeler kopacak gibi tayyare dedigin guven verir baktigin zaman bu ne boyle tam cakma cin işi olmuş =)
  • bütün dünya ülkeleri için aynı şey söz konusu . herkes önce kendi fakirini doyursun kalan parasını da diğer ülkelerin fakirleri için aktarsın. herkesin karnı tok olursa savaş yapacak adam kalmaz.
  • birazdan biri cikar biz yapamadik onlar yapmis yazik der .biri cikar silaha yatirim yapmak akilsizliktir der.kim ne derse desin silah gereklidir keske oyle olmasa ama bu boyle.calisin zengin olun bakin bakalim sizi rahat birakirlarmi.yillardir afrika ulkeleri somuruluyor batililar tarafindan kuvvetli olsalar boyle olurmuydu.yada biz savasmasak kazanmasak anadoluda olurmuyduk.malesef silah lazim ve emin olun teknolojinin boyle ilerlemesinin sebebide savunma sanayi
  • şimdi çin bu uçaklara bu kadar para yatırmasa birileri gelip çini işgal mi edecek? veya çin bu uçaklar sayesinde japonyayı veya koreyi işgal mi edecek? çinde hala birsürü yoksul varken, bu uçaklara para yatırmak tamamen akılsızlık
  • Bizde yillar evvel F16 ürettik de ne oldu....hangi savasa katildik ve topraklarimizi genislettik ???? Daha dagadaki eskiyanin kökünü bile kaziyamadik....tam tersine neredeyse eskiyaya madalya takma noktasina geldik !!!!....Geceleim bunlari...istiklal savasini F16`lar ile kazanmadik...tirnaklarimiz ile kazandik !!!!
J-20 adı verilen Çin üretimi 4. nesil hayalet uçağın bugün yapılan ilk test uçuşunda başarılı oldu.

Yerel saatle 12.50'de havalanan savaş uçağı 15 dakika havada kaldı ve başarılı bir şekilde iniş yaptı.

Hayalet uçağın bugün ilk uçuş denemesinin yapılması ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in Çin'i ziyaret ettiği güne denk gelmesi dikkat çekti.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hong Lei ise ülkesinin hayalet uçak programını açıkça teyit etmeden, Çin'in ordusunu modernleştirmesinin normal karşılanması gerektiği vurguladı. Hong, "Çin ordusunu ve askeri malzemesini geliştirmesini, sadece kendi savunma, ulusal güvenlik, egemenlik ve toprak bütünlüğünü koruma ihtiyacı temelinde yapıyor. Hiçbir ülkeyi veya özel amacı hedeflemiyor." dedi.

Hong Kong merkezli Kanwa Defense Weekly dergisinin editörü Andrei Chang ve diğer askeri uzmanlar, Çin'in ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in ziyaretinin ikinci gününde bu uçuş denemesindeki asıl hedefinin bir mesaj taşıdığını ifade ettiler. Hayalet uçak denemesi Çin'in savunma modernizasyonu endişe ile takip eden ABD ve diğer ülkelere birer mesaj olarak değerlendiriliyor.

Havalimanı dışında deneme uçuşunu seyreden kalabalığın da hayalet uçağın başarılı inişinin ardından havai fişekli kutlama yaptığı belirtildi.

İŞTE ÇİN TARAFINDAN ÜRETİLEN J-20'NİN İLK UÇUŞ DENEMESİ


ÇİN GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI (VİDEO)

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
Dizayn harikası,süper alet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
süper olmuş yaaa bizim oturup 1000 defa düşünmemiz lazım....daha otomobil bile yapamıyoruz birde çin e laf söylüyoruz...sene yapbakalım yapabilirsen montaj uzmanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
cin mali kardesim senin o kaportaco falan ustan da yapsinda turk mali yandan carkli desinler ama yapsin bir kere. varmi yapan anca sen ve senin gibiler cin mali o diye laf yetistirirsiniz o kadar. 5-10 sene sonra o cin mali gelip kafana bomba atarsa o zamanda kacacak delik ararsin , senin gibiler anca bunu bilir kacacak delik arayip yorum yapmayi sanki cok iyi durumdaymis gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Oncelikle, ilk yorumcu arkadas biz hic F16 uretmedik biz sadece F16 MONTAJI yaptik. Arada daglar kadar fark var atlamayalim. ABD monte et dedi, ETTIK etme artik yeter dedigi anda da montaj biter. Super onemli bir noktadir ÇİN vidası dahi DIŞA BAĞIMLI OLMADAN bir uçak üretmiş, radara yakalanmamış ve teknolojisi BOY GÖSTERMİŞTİR. Çakma dahi olsa, siz onunla dalga da geçseniz önemli değil. Çin ve İRAN kendisi üretti SEN ÜRETEMEDİN. Çin başarılı, SEN DEĞİLSİN. Çakma olmayan uçak nasıl oluyor orayı anlayamadım birde ABD yapımı olunca ORCİNAL(!) oluyor, Çin malı olunca mı ÇAKMA oluyor ? Adam yapmış kardeşim ayıp olan Çakma da olsa %100 TÜRK üretimi bir uçağımız maalesef hala yok, inşallah bu hükümet ile olacak. HELAL OLSUN ÇİN, HELAL OLSUN İRAN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hocam cok anlamsiz gelecek belki ama vallahi bizim kaptanlar bi incelesin bu ucagi tam bir çin işi =)) adamlar çin malı ucak urettiler ucagin yekelerine bi dikkatli bakın kopacak gibi duruyo bizim bostanci sanayi'deki kaportaci munir usta girseydi bu işe hakkaten daha iyisini yapardı adamcagiz bu ne ya vallahi ben ucmam bu tayyarede yekeler kopacak gibi tayyare dedigin guven verir baktigin zaman bu ne boyle tam cakma cin işi olmuş =)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bütün dünya ülkeleri için aynı şey söz konusu . herkes önce kendi fakirini doyursun kalan parasını da diğer ülkelerin fakirleri için aktarsın. herkesin karnı tok olursa savaş yapacak adam kalmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
birazdan biri cikar biz yapamadik onlar yapmis yazik der .biri cikar silaha yatirim yapmak akilsizliktir der.kim ne derse desin silah gereklidir keske oyle olmasa ama bu boyle.calisin zengin olun bakin bakalim sizi rahat birakirlarmi.yillardir afrika ulkeleri somuruluyor batililar tarafindan kuvvetli olsalar boyle olurmuydu.yada biz savasmasak kazanmasak anadoluda olurmuyduk.malesef silah lazim ve emin olun teknolojinin boyle ilerlemesinin sebebide savunma sanayi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
şimdi çin bu uçaklara bu kadar para yatırmasa birileri gelip çini işgal mi edecek? veya çin bu uçaklar sayesinde japonyayı veya koreyi işgal mi edecek? çinde hala birsürü yoksul varken, bu uçaklara para yatırmak tamamen akılsızlık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bizde yillar evvel F16 ürettik de ne oldu....hangi savasa katildik ve topraklarimizi genislettik ???? Daha dagadaki eskiyanin kökünü bile kaziyamadik....tam tersine neredeyse eskiyaya madalya takma noktasina geldik !!!!....Geceleim bunlari...istiklal savasini F16`lar ile kazanmadik...tirnaklarimiz ile kazandik !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000