09 Mart 2017, Perşembe 09:04:33

Çin göçmen kuşlar için havaalanı yapacak!

ÇİN doğayı koruma ve yönlendirme adına büyük bir adım atıyor. Göçmen kuşların ana güzergahı üzerinde yer alan Çin, sadece kuşlara özel bir havaalanı planlıyor.
  • Mükemmel bir proje. Biz ise kuşların göç yollarıuna havalimanları ve demiryolları yapmaya devam edelim...

Yeni koruma alanı Çin’in Tientsin kentinde olacak. Liman kenti tam olarak Doğu Asya - Okyanusya göç yolu üzerinde. Bu güzergahta her yıl 50 milyondan fazla göçmen kuş yol alıyor.

DAHA AZ BETON DAHA ÇOK YEŞİLLİK
61 hektarı bulan bol yeşil alan. Bir havaalanı için alışılmadık olabilir ancak projenin amacına son derece uygun. Biraz hayal gücüyle kuşlar için planlanmış iniş - kalkış pistleri bile seçilebilir. Burada mola vermek onlara heralde iyi gelecektir.

Projede ayrıca sığ bir göl, sazlık ve balçık alandan oluşan üç farklı su habitatı planlandı. Ayrıca çok sayıda kuşun barınabileceği 20 hektarlık orman kurulacak.
Bu havaalanında gümrüksüz satış mağazaları ve Check In standları yok. Kuşların rahatça izlenebileceği "Lingang Kuş Sığınağı” adlı ziyaretçi merkezi var.

AYNI ZAMANDA KUŞ ARAŞTIRMALARI KONUSUNDA İLERLEME KAYDEDİLECEK
“Su pavyonu” olarak adlandırılan ziyaretçi ve araştırma merkezi dikkat çekmeyecek şekilde parka entegre edilmiş. Bununla Çin kuş araştırmaları konusunda ilerleme kaydetmek istiyor.

Tasarım şirketi “McGregor Coxall” bu projesiyle kuş ve doğa dostları turistleri de düşünmüş. Park planı içersine onlar için de çok sayıda gezi yolları uygulanmış. Eğer her şey yolunda giderse projenin 2018’de tamamlanması planlanıyor.

Çin göçmen kuşlar için havaalanı yapacak!

Facebook Yorum

Yorumlar

. ~ 5 yıl önce
Mükemmel bir proje. Biz ise kuşların göç yollarıuna havalimanları ve demiryolları yapmaya devam edelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000