28 Eylül 2018, Cuma 08:48:06

Chengdu'dan İsrail'e direkt uçuşlar başladı

Çin’in Sichuan Airlines firması tarafından Güneybatı Çin’den İsrail’e artan yolcu talebi üzerine ilk doğrudan seferin düzenlendiği bildirildi.
  • Son zamanlarda dünyanın önde gelen Havayollari şirketleri nedense hep Tel Aviv'e seferlere başlıyorlar. Şili ve Brezilya'nin milli Havayolu şirketi LATAM bile başlıyor. Alakasız şirketler bile oradalar. Orada birşeyler dönüyor ama bakalım..

Uçuş ise Güneybatı Çin'in Sichuan bölgesinin başkenti Chengdu ile İsrail'İn ikinci büyük şehri Tel Aviv'i birbirine bağlıyor. Bir uçuşun yaklaşık 10 saat sürdüğü ifade edildi.

HAFTADA İKİ KEZ DOĞRUDAN UÇUŞ

Sichuan Airlines firmasının ise Airbus A330 tipi uçakla hafta iki gün uçuş gerçekleştireceği aktarıldı. Öte yandan İsrail her yıl yüzde 45 oranında artan ve 2017'de 110,000 rakamına ulaşan Çinli ziyaretçiden memnun. Chengdu'daki İsrail Büyükelçisi Amir Lati, doğrudan uçuşların sadece turizmi büyütmeye yaramayacağını aynı zamanda iki ülke arasındaki tam işbirliğini de hızlandırmaya hizmet edeceğini belirtti. İsrail ve Güney Çİn arasındaki ticaret ve işbirliğini bütün sahalarda arttıracağını söyledi. (TimeTürk)

Chengdu'dan İsrail'e direkt uçuşlar başladı

Facebook Yorum

Yorumlar

Tel Aviv ~ 4 yıl önce
Son zamanlarda dünyanın önde gelen Havayollari şirketleri nedense hep Tel Aviv'e seferlere başlıyorlar. Şili ve Brezilya'nin milli Havayolu şirketi LATAM bile başlıyor. Alakasız şirketler bile oradalar. Orada birşeyler dönüyor ama bakalım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 4 yıl önce
Güney Amerika ülkelerinden İsrail’e büyük bir yolcu kitlesi var. Burada pastayı günde 10-12 uçuş -ki bazı seferler B-777 ile 350-400 yolcu ile yapılıyor- ile THY yiyordu. Demek ki diğerleri de pay almayı amaçlıyor....

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000