23 Şubat 2024, Cuma 10:07:45

Charter uçuşlara destek sona erdi!

Rusya Federasyonu, ülke içi charter uçuşlara verdiği desteği sonlandırdı.
Rusya Federasyonu, ülke içi charter uçuşlara verdiği desteği sonlandırdı.
 
Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, iç turizmi geliştirmek için daha önce başlattığı 'charter destek' programını 2024 yılında yenilemeyeceğini duyurdu. 
 
Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'na bağlı turizm projelerinin uygulanmasından sorumlu daire başkanı Vladimir Trach, uygulanan teşvike dönük ilginin kaybolduğunu, turistlerin zaten ülkenin her tarafına seyahat ettiğini belirterek "Şimdi sırada arzın geliştirilmesi var." dedi. 
 
Ancak program çerçevesinde geçtiğimiz yaz hükümet tarafından belirlenen öncelikli bölgelere charter uçuşlar yapan ve destekleri almayı bekleyen tur operatörlerine bu desteklerin de ödenmeyeceği ileri sürüldü. Rus turizm medyasında yer alan habere göre charter uçuşlarını desteklemek için ayrılan para geçtiğimiz aralık ayında bütçeye iade edildi. 
 
Turizmgüncel'deki bilgilere göre; Charter destek programının geriye dönük olarak kısaltılmasının sektörde güven kaybına neden olduğu ifade ediliyor. Seyahat sektörü uzmanları, programın kaldırılmasından ziyade tarifeli uçaklardaki blok koltukları da kapsayacak şekilde genişletilmesi gerektiğini savunuyor.
Charter uçuşlara destek sona erdi!

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000