14 Temmuz 2018, Cumartesi 11:25:03

Cengiz İnşaat Kuveyt Havalimanı ile tarihe geçti

Cengiz İnşaat’ın Kuveyt Havalimanı’nda inşa ettiği 200 milyon $’lık terminal binası, ülkede zamanında biten ilk proje olarak tarihe geçti.
  • Tebrikler Cengize. Bu arada hatirlatayim LImak insaat halen Kuwait de cok buyuk bir Hava Limani Yeni Terminal Binasini tamamlama calismasini hizla devam etmekte ve tebrik edilmektedir.
  • Merhaba bende orda çalıştım ve çok memnun kaldım başta sand inşat sahibi sabit bey sefa bey paşa bey ve bizi gütüren neşet beye sonsuz teşekürlerimi sunarım ve inşalla başka projelerde sizinle tekrar çalışmak isteriz biz sizden memnun kadık paramızı eksiksiz ve zamanında aldık allah razı olsun hepinizden geri kalan hayatımızda başarılar inşallah nasip olur tekrar sizinle çslışırız
  • Ne oldu bizim ikinci pist ? Bina bile değil sadece bir pist yahu ? 3 yıldır bitemedi???
  • orada da millete küfür etmiş mi? malum alışkın böyle şeylere...
  • Bu da inşaat gelişmelerini ve inşaatçiları eleştiren muhaliflere kapak olsun.
  • tebrikler dilerim
  • LİMAK YAPIYORDU ORAYI BEN Mİ YALLIŞ BİLİOM?

Cengiz İnşaat’ın Kuveyt Havalimanı’nda inşa ettiği 200 milyon $’lık terminal binası, ülkede zamanında biten ilk proje olarak tarihe geçti.

Cengiz Holding tarafından 200 milyon dolara sadece 21 ay gibi rekor sürede yapımı tamamlanan Kuveyt Havalimanı Terminal 4 binasının açılışı yapılarak yetkililere teslim edildi. Kuveyt’in mevcut havalimanı uluslararası standartlara uygun olmadığı için ülkeden ABD’ye direkt uçuş yapılamıyordu. Türkler’in yaptığı yeni terminal binasının hizmete girmesiyle bu sorun da ortadan kalkmış oldu.

Yeni işlere referans oldu

Projeyi en başından itibaren yöneten Cengiz Holding İcra Kurulu Üyesi Uğur Cengiz, “Projeyi belirlenen tarihten önce tamamlayarak Türk müteahhitlik sektörünün başarısını bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. Havalimanının yapımındaki kalite ve rekor süre, bize başka işleri de getirdi. Cengiz İnşaat, kurulması planlanan yeni yerleşim bölgesinin altyapı ihalesine 160 milyon dolara imza atarak, çalışmalara başladı. Eş zamanlı olarak 90 milyon dolara 50 kilometrelik bir de otoyol yapacağız” dedi.

21 ayda bitti

Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasitesinin 2 kat üzerine çıkmasının ardından Kuveyt hükümetinin sorunu çözmek için harekete geçtiğini anlatan Cengiz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyada yaptığımız önemli projeler nedeniyle Cengiz İnşaat da ihaleye davet edildi. Tercih bizden yana oldu. 200 milyon dolara ihaleyi aldık. Normal şartlarda en az 3 yıl sürecek havalimanını 21 ay gibi kısa sürede tamamlamanın ve teslim etmenin gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin ve Türk müteahhitlik sektörünün gücünü bir kez daha gösterdik. Havalimanının bu kadar kısa sürede ve yüksek kalitede yapıldığını gören Kuveyt hükümeti, yeni ihalelere de şirketimizi davet etti.”

Emir El Sabah tebrik etti

Kuveyt’te çalışma koşullarının zorlu olmasında kaynaklı yaşanan gecikmeler bu projede yaşanmadı. 15 ayda teslim aşamasına geldi, ilave taleplerle 21 ayda tamamlandı. Teslim törenine katılan Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir el-Sabah, projenin hızı ve kalitesinden duyduğu memnuniyeti Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’e bizzat iletti. Yeni terminal binası, Türk şirketlerin Kuveyt’te yaptıkları en büyük proje oldu. 

Cengiz İnşaat Kuveyt Havalimanı ile tarihe geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Erhan Altan ~ 4 yıl önce
Tebrikler Cengize. Bu arada hatirlatayim LImak insaat halen Kuwait de cok buyuk bir Hava Limani Yeni Terminal Binasini tamamlama calismasini hizla devam etmekte ve tebrik edilmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evren yakışan ~ 4 yıl önce
Merhaba bende orda çalıştım ve çok memnun kaldım başta sand inşat sahibi sabit bey sefa bey paşa bey ve bizi gütüren neşet beye sonsuz teşekürlerimi sunarım ve inşalla başka projelerde sizinle tekrar çalışmak isteriz biz sizden memnun kadık paramızı eksiksiz ve zamanında aldık allah razı olsun hepinizden geri kalan hayatımızda başarılar inşallah nasip olur tekrar sizinle çslışırız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saw lı ~ 4 yıl önce
Ne oldu bizim ikinci pist ? Bina bile değil sadece bir pist yahu ? 3 yıldır bitemedi???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cengiz denen zat ~ 4 yıl önce
orada da millete küfür etmiş mi? malum alışkın böyle şeylere...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğru ~ 4 yıl önce
Türk milleti kesmemis cengiz beyi
İnşaat ~ 4 yıl önce
Bu da inşaat gelişmelerini ve inşaatçiları eleştiren muhaliflere kapak olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anti ~ 4 yıl önce
tebrikler dilerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OSMAN ~ 4 yıl önce
LİMAK YAPIYORDU ORAYI BEN Mİ YALLIŞ BİLİOM?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000