10 Mart 2021, Çarşamba 11:58:30

Cathay Pacific'ten şok karar!

Hong Kong'un Cathay Pacific Airways, 2020 için 2,8 milyar dolar rekor bir yıllık zarar bildirdi.
  • Anladık yazın zam yapmama ayakları yemezler .Açılmaya başladın ayrılan , pilot sayısı ina inanamayacaksınız
  • Thy de, ucus yapmayan, surekli rapor olan, amaci BC yolcu ve pilot ayarlamak olan, yaklasik 3000 kabinciyi isten cikarirsa ustundeki yuku hafifletebilir. Ucus yok yolcu yok servis yok 13000 kabinciye maas odeniyor her ay. Kimin cebinden cikiyor?
  • Hong kong bizi kıskanıyeahh

Hong Kong'un Cathay Pacific Airways, 2020 için 2,8 milyar dolar rekor bir yıllık zarar bildirdi. Şirket yan kuruluşu kapatacağını duyurdu ve 8 bin 500 kişinin işine son verileceğini açıkladı.

Cathay Pacific daha önce, ikinci yarıdaki kayıplarının 1.3 milyar dolarlık rekor ilk yarı kaybından daha kötü bir sonuç beklediğini açıkladı. Bunun yanı sıra 2020'de toplam 2,8 milyar dolarlık rekor zarar bildirdi. Bir yıllık zararın yanı sıra şirket, işten çıkarma yan kuruluşu kapatma gibi planları devreye sokuyor.

Havayolu için en iyi performans gösteren şirketti, ancak yine de bir gerileme yaşadı. Çünkü  yolcu uçuşlarındaki azalma, pandemiyle birlikte kapasitede azalmaya neden oldu.

Havayolunun başkanı Patrick Healy, "Kısa vadeli görünümümüz zorlu olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, uzun vadeli geleceğe ve havayollarımızın rekabetçi konumuna kesinlikle güveniyoruz" dedi.

YAN KURULUŞU KAPATIP, İŞTEN ÇIKARMA YAPACAK

Ekim ayında, Cathay Pacific, ağırlıklı olarak Çin ana karasına ve diğer Asya noktalarına uçan bölgesel bir havayolu olan yan kuruluşu Cathay Dragon'u kapatacağını duyurdu.

Cathay Pacific ve onun bütçe taşıyıcısı Hong Kong Express, Cathay Dragon'un rotalarını devraldı. Havayolu şirketi ayrıca, personelinin yaklaşık dörtte birine tekabül eden ek 8500 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu.

Maliyet düşürücü hareket, havayolu şirketinin Haziran ayında Hong Kong hükümetinden 5 milyar dolarlık kurtarma paketi almasının ardından geldi.

2024'TEN ÖNCE AYNI SEVİYELERE DÖNEMEYECEK

Havayolu şirketi, Ocak ayında geçen yılın Ocak ayına göre yüzde 99 düşüşle toplam 30.410 yolcu taşıdı. Havayolu, Hong Kong'daki yeni ve daha sıkı karantina önlemlerinin, 190 milyon dolara kadar olan mevcut maliyetinin yanı sıra, havayolunun nakit yakımını ayda 52 milyon dolara kadar artırabileceğini söyledi.

Salgın sırasında tüm endüstri acı çekti. Aslında, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Ocak ayında dünya havayollarının salgını atlatmak için 70 milyar - 80 milyar dolarlık devlet desteğine daha ihtiyacı olduğunu tahmin etti.

IATA, hava yolculuğunun 2024 yılına kadar salgın öncesi seviyelere dönmeyeceğini tahmin ediyor. (hürriyet)

Cathay Pacific'ten şok karar!

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

He la He ~ 3 yıl önce
Anladık yazın zam yapmama ayakları yemezler .Açılmaya başladın ayrılan , pilot sayısı ina inanamayacaksınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt ~ 3 yıl önce
Bir pilot olarak hiç inanmıyorum/ihtimal vermıyorum tahmininize. Neden mi? Maalesef toplum olarak unutkanız. Tek ümidim gencler/ikinci pilotlar. Onlarda sessiz kalırsa ver mehteri... Saygılar
Yaw ~ 3 yıl önce
He he, kapıda kuyruk var gidin gidin, herkes sizi bekliyordu, biryere göremezsiniz maaşa ekstra zammı bekle, pilot artık çok
Muhakkak ~ 3 yıl önce
Thy de, ucus yapmayan, surekli rapor olan, amaci BC yolcu ve pilot ayarlamak olan, yaklasik 3000 kabinciyi isten cikarirsa ustundeki yuku hafifletebilir. Ucus yok yolcu yok servis yok 13000 kabinciye maas odeniyor her ay. Kimin cebinden cikiyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel ~ 3 yıl önce
Doğru söze ne denir?
Kabinci ~ 3 yıl önce
Peki uçuş yoksa yerde çalışan binlerce kişi nin ne işi var ayrıca bu hava yolu işten uçuş personeli çıkartmıyor senin gibi bedava masada oturanı çıkarıyor
Sürüngen ~ 3 yıl önce
Hayatın boyunca hiç bir baltaya sap olamayacaksın. Böyle uzaktan haset edip hasetinden çatlayacaksın! Ama!Bunlara gerek yok... Kabinden biri olarak yinede senin için çok üzülüyorum. Keşke böyle olmasan farklı hayaller kursan,üretsen,çalışıp kendini geliştirsen. Senin için bunu tüm kalbimle diliyorum.
Katılıyorum ~ 3 yıl önce
Aynen doğru söze ne denir?!
Hakli ~ 3 yıl önce
Yüzde 500 katılıyorum. Biz kokpit olarak kabinin 3 4 katı çalışıyoruz. Kabinin 3 te 2 si çıkarılabilir. Ihtiyaç olursa zaten sokaktan toplarsın 2 ayda yetiştirirsin.
Çelişki ~ 3 yıl önce
Sürekli rapor alıyorlarsa bahsettiğiniz "pilot/yolcu ayarlama" işini nasıl yapacaklar?
Olamamış:) ~ 3 yıl önce
Tk da Kabin Memuru olamamış bir zavallının bir zavallı yorumu daha;)))))
Ucuşkan ~ 3 yıl önce
Hong kong bizi kıskanıyeahh

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000