08 Ağustos 2017, Salı 10:14:19

Çarşamba Havalimanı kapatıldı

Samsun Çarşamba Havalimanı pistinde yapılacak tadilat çalışmaları nedeniyle uçak seferlerine 3 ay kapalı olacak
  • Daha durun Rize Artvin bitmeden daha Rize demeye başladılar orgi de ordu olarak kalacak bakın yazdım buraya ilerde dönün okuyun
  • or gi artık ordu mu oldu ?
  • Havaş varsa sıkıntı yok

Samsun Çarşamba Havalimanı pistinde yapılacak tadilat çalışmaları nedeniyle uçak seferlerine 3 ay kapalı olacak.

Pistinde 19 santimetre çökme olan Samsun-Çarşamba Havalimanı, 7 Ağustos 2017 tarihinde uçuşlara kapatılarak bakıma alındı.

Daha önce çeşitli nedenlerle tadilatı iki kez ertelenen Samsun-Çarşamba Havalimanı, bugün bakıma giriyor. Samsun Valiliği yaptığı açıklamada, 1 Mart 2017 tarihinde başlaması planlanan tadilatın İşitme Engelliler Olimpiyatları nedeniyle 1 Ağustos 2017 tarihine ertelenmişti. Tadilat çalışması Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında oynanacak Türkiye Süper Kupa finali dolayısıyla ikinci kez ertelenerek, 7 Ağustos 2017 tarihine kadar uzatılmıştı. 

Ordu, Merzifon ve Sinop tercih edilecek

Samsun’da havayolu ile gelecek yolcular Ordu, Merzifon ve Sinop Havalimanlarını tercih edecek. Havayolu taşımacılığı yapan firmalar bu havalimanlarını kullanabilecek. Yolcular, havalimanı yolcu servislerinden yararlanabilecek. Kasım 2016’da havaalanını inceleyen Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, "Pist eskiyince 2012 yılından beri sürekli olarak pistin grubunu izliyoruz. Pistimizde 19 santime varan çökmeler var. Bunun kabul edilmesi mümkün değil. Bu 22 santime vardığı zaman da uluslararası standardı yitirmiş olacağız" açıklamasını yapmıştı.
 

Çarşamba Havalimanı kapatıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

Rus asıllı LAZ ~ 5 yıl önce
Daha durun Rize Artvin bitmeden daha Rize demeye başladılar orgi de ordu olarak kalacak bakın yazdım buraya ilerde dönün okuyun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kadir ~ 5 yıl önce
or gi artık ordu mu oldu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çarşambalı ~ 5 yıl önce
Havaş varsa sıkıntı yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000