09 Şubat 2020, Pazar 09:28:29

Büyükelçi Uras, THY'nin Vancouver seferleri hakkında konuştu

Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Kerim Uras, Türk Hava Yolları Kanada'daki üçüncü sefer noktası olacak Vancouver uçuşları hakkında konuştu.
  • İyi bir nokta. Avustralya da kısa zamanda gerekli
  • Sendika bitmiştir. Bu ay 2700 TL eksik yattı. Aylık 600 TL sendika ya ödemenin bir anlamı kalmadı
  • Vancouver iyi seçim,zengini ve gezeni çok ve en zengin bölge olan Alberta eyaleti de düşünülmeli,Abd de teknoloji üslerinden Seattle,en çok Arap kökenlilerin yaşadığı sanayi şehri Detroit,turizm merkezleri Las Vegas,Orlando da açılmalı.
  • çok doğru bir uçuş noktası, sefer sıklığı zaman içinde artacaktır, a350'ler teslim alındığında melbourne uçuşları da umarız ki başlar...

Türk Hava Yolları'nın (THY), Kanada'daki üçüncü uçuş noktası olan Vancouver seferleri 9 Haziran 2020'de başlıyor.

THY'nin Montreal ve Toronto uçuşlarına ilaveten başlayacağı İstanbul-Vancouver seferleri, Boeing 787-9 tipi yolcu uçakları ile yapılacak. THY Vancouver seferleri haftada 3 sefer ve aktarmasız olarak gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Kerim Uras, bu gelişmenin Türk makamları ile THY yetkililerinin bir süredir sarf edilen yoğun çabalarının bir ürünü olduğunu, Türkiye ve Kanada arasındaki ekonomik, ticari ve insani ilişkilerin ivmelenmesine büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Büyükelçi Uras, Vancouver seferlerinin Çin'de ortaya çıkan yeni tür koronavirüs salgının havacılık sektörünü dünya genelinde olumsuz etkilediği bir döneme rast gelmesinin kararı daha da önemli hale getirdiğini vurguladı.

Kanada'nın önemli ticaret merkezlerinden olan ve ülkenin zengin doğal kaynak rezervlerinin bulunduğu bölgelere yakın mesafede yer alan Vancouver'ın, birçok uluslararası firmanın merkezine ev sahipliği yapan ABD'nin Seattle şehrine yakınlığına da dikkati çeken Büyükelçi Uras, "Dünya çapında itibar sahibi lider bir hava yolu şirketi olan THY'nin Vancouver seferlerini başlatmasıyla birlikte, ekonomik açıdan kalkınmış geniş bir havzanın daha ülkemize, dolayısıyla yeni İstanbul Havalimanı üzerinden geniş bir coğrafyaya bağlanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca bölgede yaşayan vatandaşlarımızın da, ülkemize gidişleri bu sefer sayesinde daha kolay ve rahat hale gelecektir" dedi.

Büyükelçi Uras, THY'nin Vancouver seferleri hakkında konuştu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Kcolak ~ 2 yıl önce
İyi bir nokta. Avustralya da kısa zamanda gerekli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava iş ~ 2 yıl önce
Sendika bitmiştir. Bu ay 2700 TL eksik yattı. Aylık 600 TL sendika ya ödemenin bir anlamı kalmadı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 2 yıl önce
Kaptan maaşı heralde bu
Yvr ~ 2 yıl önce
Vancouver iyi seçim,zengini ve gezeni çok ve en zengin bölge olan Alberta eyaleti de düşünülmeli,Abd de teknoloji üslerinden Seattle,en çok Arap kökenlilerin yaşadığı sanayi şehri Detroit,turizm merkezleri Las Vegas,Orlando da açılmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yvr ~ 2 yıl önce
aynen IHL ve ensar kadrosuna yeni yerler lazim
karşıyakalı ~ 2 yıl önce
kesinlikle. seattle teknoloji adına önemli bir şehir ve yaşayan türkler de genellikle yüksek maaşlara sahip. dolayısıyla seattle yakın olsada kimse 3 saat arabayla vancouver'a çıkmaz. thy'nin seattle,vegas,orlando'ya girmesi lazım.
Kanada ~ 2 yıl önce
Alberta batmak uzere, haberin yok galiba!
AIRMAN ~ 2 yıl önce
çok doğru bir uçuş noktası, sefer sıklığı zaman içinde artacaktır, a350'ler teslim alındığında melbourne uçuşları da umarız ki başlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kartal imam hatip olsun ~ 2 yıl önce
Hemen istasyon sefi, biletci, harekatci yobazlar ordusu yollayin. Modern ulkemizin icine ettiniz bi Kanada kalmisti
Hemen ~ 2 yıl önce
Hemen ekiplere iletiyorum. Ciuuuuv
Kartal iH olsun cevap ~ 2 yıl önce
Hay yasa ne guzel demissin. Bu guzel ulkeden gittiklerinde rahatlayacagiz
Yüksek uçuş ~ 2 yıl önce
Ağla

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000