13 Kasım 2019, Çarşamba 12:47:56

Büyük Göç'ün filmi yayınlandı

İGA, Cumhuriyet tarihinin en büyük alt yapı projesi olan İstanbul Havalimanı’nın “Büyük Göç” olarak adlandırılan rekor taşınma sürecini filme aldı.
  • Ya şimdi gerçekten güzel olay tmm herkesin başına kolay kolay gelmicek bir operasyon süreci. Liman güzel her şey güzel fakat video ya bakıyorum da bomboş. Bu ne abi yakın çekim yöneticiler araç içi terminal içi görüntüler uçakların gelişleri geri kalanı da iocc. İyide güzel kardeşim arkas ın 20 tonluk loaderleri 40 tonluk pb araçlarını yükleme anı nerede. vinçlerin taşıma anı tırlara yükleme anı nerede. operasyonun başında duran tgs nerede. tırların iganın kapısından girdiği an nerede. pistteki taşları kontrol etmişler bravo yaa süpersiniz. inş netgeo nun yapacağı belgesel düzgün olur da iga tüm işi kendi yapmış gibi anlatmaz. damalı araca binip sağ sola geçmeyi iş sanıp video ya almışlar.
  • Iga bir baglanti yollari yapmis, servis hareket ediyor 15 dakika geciyor dön dolaş hala terminal binasi önünde oluyoruz.. Fıkra gibi burda her şey..
  • Birazcık manevi ve milli duygularınızı hissedin.Bu yapı gelecek nesillere kalıcak ve onlar daha iyisini yapmak için çaba gösterecek.İdeolojik unsurları unutun evet eleştirin ama sahip çıkın.
  • Buradan da baya para götürdü
  • HIC BILENLE BILMEYEN BIR OLURMU Apron un hali belli Boşuna film yada tiyatro yapmayin
  • taşınmaz olaydık çok mutsuzuz :(
  • Yapanların emeğine sağlık.Bu süreçte emek verenler de gerçekten büyük bir iş başarmışlar.
  • Mükemmel........
  • Iyiki varsin.
  • EyvAllah bir başarı var ama çalışanlar olarak biz mutlu ve huzurlu değiliz. 8 saatlik çalışma koşulları ile yol ile birlikte 11 ve 12 saate çıkıyor. Apron ve Terminal ara koridorlar birbirlerine çok uzak ve Uçak park pozisyonları yanyana çok uzak ve yürüme mesafelerimiz hiç iyi değil yemekhane ve çay dinlenme yerlerini hiç söylemiyorum ve yüksek kira bedelleri ve servis yol güzergahları bilmem anlatabildimmi..

İGA, Cumhuriyet tarihinin en büyük alt yapı projesi olan İstanbul Havalimanı’nın “Büyük Göç” olarak adlandırılan rekor taşınma sürecini filme aldı. Mini belgesel olan film, sosyal medya platformları üzerinden yayınlandı. Atatürk Havalimanı’nın İstanbul Havalimanı’na taşınmasını konu alan belgesel film, aynı zamanda Türkiye’nin lojistik sektöründeki başarısına da ışık tutuyor.

Türkiye’yi havacılıkta zirveye taşıyan İstanbul Havalimanı’nın taşınması belgesel filme konu oldu.  “Büyük Göç” isimli belgesel film, iGA - İstanbul Havalimanı’nın “igairport” uzantılı sosyal medya hesaplarından yayınlandı. Sivil havacılık tarihinin en iddialı taşınma operasyonlarından biri olarak adlandırılan ve Türkiye’nin lojistik başarısının kanıtı niteliğindeki belgesel, 33 saatte yaşananları gözler önüne seriyor.

Havacılık tarihinin en büyük lojistik operasyonu

İstanbul Havalimanı’nın taşınma sürecinde yaşananların aktarıldığı belgesel, Büyük Göç’ün arka planında hangi çalışmaların yapıldığına ışık tutuyor. Filmde ayrıca rekor sürede gerçekleştirilen taşınmada görev alan binlerce kişinin emeği ve azmi birebir yansıtılıyor. Atatürk Havalimanı’nın 86 yıllık işlevini tamamlaması sonrası İstanbul Havalimanı’na taşınma sürecinin aktarıldığı belgeselde; yüzlerce uçak ve aracın, tonlarca malzemenin taşınması sürecinde zamana karşı önemli bir yarış ortaya konuyor. Belgesel sayesinde mühendislerden işçilere kadar taşınmada emek veren herkesin katkıları tarih sayfalarındaki yerini alıyor.

45 saat olarak planlandı 33 saatte gerçekleşti

Büyük Göç kapsamında Atatürk Havalimanı dünya üzerinde sayılı olabilecek bir şekilde 45 saat için planlanan ancak 33 saatte rekor sayılan bir lojistik operasyon süreciyle İstanbul Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde taşınmıştı.

Türkçe seslendirmesi Uğur Taşdemir tarafından yapılan Büyük Göç isimli belgesel Türkçe ve İngilizce olarak hazırlandı. 

 

Büyük Göç'ün filmi yayınlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

İyi güzel ama ~ 1 ay önce
Ya şimdi gerçekten güzel olay tmm herkesin başına kolay kolay gelmicek bir operasyon süreci. Liman güzel her şey güzel fakat video ya bakıyorum da bomboş. Bu ne abi yakın çekim yöneticiler araç içi terminal içi görüntüler uçakların gelişleri geri kalanı da iocc. İyide güzel kardeşim arkas ın 20 tonluk loaderleri 40 tonluk pb araçlarını yükleme anı nerede. vinçlerin taşıma anı tırlara yükleme anı nerede. operasyonun başında duran tgs nerede. tırların iganın kapısından girdiği an nerede. pistteki taşları kontrol etmişler bravo yaa süpersiniz. inş netgeo nun yapacağı belgesel düzgün olur da iga tüm işi kendi yapmış gibi anlatmaz. damalı araca binip sağ sola geçmeyi iş sanıp video ya almışlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 1 ay önce
Iga bir baglanti yollari yapmis, servis hareket ediyor 15 dakika geciyor dön dolaş hala terminal binasi önünde oluyoruz.. Fıkra gibi burda her şey..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAD ~ 1 ay önce
Birazcık manevi ve milli duygularınızı hissedin.Bu yapı gelecek nesillere kalıcak ve onlar daha iyisini yapmak için çaba gösterecek.İdeolojik unsurları unutun evet eleştirin ama sahip çıkın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birileri ~ 1 ay önce
Buradan da baya para götürdü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATA SÖZÜ ~ 1 ay önce
HIC BILENLE BILMEYEN BIR OLURMU Apron un hali belli Boşuna film yada tiyatro yapmayin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Büyük fiyasko ~ 1 ay önce
taşınmaz olaydık çok mutsuzuz :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok güzel ~ 1 ay önce
Yapanların emeğine sağlık.Bu süreçte emek verenler de gerçekten büyük bir iş başarmışlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Power ~ 1 ay önce
Mükemmel........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 1 ay önce
Iyiki varsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Huzur yok.. ~ 1 ay önce
EyvAllah bir başarı var ama çalışanlar olarak biz mutlu ve huzurlu değiliz. 8 saatlik çalışma koşulları ile yol ile birlikte 11 ve 12 saate çıkıyor. Apron ve Terminal ara koridorlar birbirlerine çok uzak ve Uçak park pozisyonları yanyana çok uzak ve yürüme mesafelerimiz hiç iyi değil yemekhane ve çay dinlenme yerlerini hiç söylemiyorum ve yüksek kira bedelleri ve servis yol güzergahları bilmem anlatabildimmi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000