09 Ekim 2016, Pazar 09:02:40

Bursa iş dünyasından ‘hava kargo taşımacılığı’ hamlesi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Lojistik Sektör Konseyi, Yenişehir Havalimanı’nın ‘hava kargo’ taşımacılığına açılması için çalışmalarını sürdürüyor.
  • Canlari cok sikilmis bunlarin hep masal utanmiyorlar milletle dalga gecmekten
  • A330 alip dunyanin her yerine cargo tasiyabilirsiniz
  • Gerçekden böyle vizyonlu yöneticileri tebrik ediyorum.Sadece isimler değişiyor. Vizyon aynı.Zamanında dönemin M.S.B da aynı düşünceler ile Yenişehir Hava Alanına soğuk hava depoları yaptırdı.Aradan 15 yıl geçti.Bütün dünya ülkeleri Yenişehir Hava Alanınında izdiham oluşturmuşlar.Bu kadar talep nasıl karşılanacak.Yenişehir Hava Alanına inen kargo uçakların yoğunluğundan Atatürk Hava Limanının uçuşları aksıyormuş.

Lojistik sektörü temsilcileri, Altıparmak hizmet binasındaki konsey toplantısında bir araya geldi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, Türkiye’de yeni havalimanları, otoyol projeleri ve hızlı tren ağları ile büyükşehirlerin birbirine bağlanmasının lojistik sektörüne büyük katkı sunduğunu söyledi.

BTSO Lojistik Sektör Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Yenişehir Havalimanı’nın hava kargo taşımacılığı konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, havalimanının bu potansiyelinin değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Hava kargo taşımacılığı ile Yenişehir Havalimanı’nın daha verimli hale geleceğini belirtti.

Çepni, “Kargo binası ve 8 adet soğuk hava depolarının yer aldığı Yenişehir Havalimanı, 24 saat iç ve dış hat kargo taşımacılığı potansiyeline sahip. Havalimanındaki pistimiz, kargo uçakları için oldukça uygundur. Bursa, yaş sebze ve meyve ihracatında önemli bir merkez. Hava kargo taşımacılığı da, ürünlerimizin dünyaya hızlı ulaşmasına da katkı sağlayacak. Bu açıdan hava kargo taşımacılığının Yenişehir Havalimanı’nda ivedilikle hayata geçmesini talep ediyoruz. Hava kargo taşımacılığı, ürünlerimizin yurt dışına daha hızlı ulaşmasını sağlayarak kent ihracatımıza da güç katacak” diye konuştu.

Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hasan Eken ise, Yenişehir Havalimanı’nda mutlaka geçici depolama merkezine ihtiyaç olduğunu ifade etti. Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy da 3. havalimanında yaklaşık 250 firmanın kargo taşımacılığı yapabileceği bir kargo üssünün planlandığını ifade ederek, “Yenişehir Havalimanı’nın hava kargo taşımacılığına açılması lazım. Özellikle soğuk hava deposu avantaj. Bu konuda geç kalmış değiliz” ifadelerini kullandı.

Bursa iş dünyasından ‘hava kargo taşımacılığı’ hamlesi

Facebook Yorum

Yorumlar

levent ~ 4 yıl önce
Canlari cok sikilmis bunlarin hep masal utanmiyorlar milletle dalga gecmekten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cargo ~ 4 yıl önce
A330 alip dunyanin her yerine cargo tasiyabilirsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayalperest ~ 4 yıl önce
Gerçekden böyle vizyonlu yöneticileri tebrik ediyorum.Sadece isimler değişiyor. Vizyon aynı.Zamanında dönemin M.S.B da aynı düşünceler ile Yenişehir Hava Alanına soğuk hava depoları yaptırdı.Aradan 15 yıl geçti.Bütün dünya ülkeleri Yenişehir Hava Alanınında izdiham oluşturmuşlar.Bu kadar talep nasıl karşılanacak.Yenişehir Hava Alanına inen kargo uçakların yoğunluğundan Atatürk Hava Limanının uçuşları aksıyormuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000