23 Mart 2022, Çarşamba 09:08:16

Bulgar hava kuvvetleri için tehlike çanları çalıyor!

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ülkesinin MiG-29 savaş uçaklarının bakım ve onarımının Polonya'da yapılabileceğini söyledi.
  • Bulgaristana hava kuvveti ne lazım, otur oturduğun yerde. Sam Amca sizi korur Ukrayna gibi....
  • Romanyaninda Bulgaristandan asagi kalir yok.
  • Rusya'nın çevresindeki ülkeler (Türkiye dahil) Rusya'nın güvenliğini tehdit eden, Rusya'nın güvenlik endişelerini görmezden gelen hareketlerden kesinlikle kaçınmalıdır. Kimse biz egemen devletiz, bize kimse karışmaz gibi abuk subuk söylemlere sığınmasın. Süreç tamamen akılla ve realite göz önünde bulundurularak yürütülmeli. Unutmayalım ki savaşları haklılar değil, güçlüler kazanıyor. Rusya da küresel güç değil ama , gerek gördüğünde taktik nükleer silah kullanabilecek bölgesel güç olarak dikkate alınması gereken bir ülke. Kimse NATO ya fazla güvenmesin. Özellikle ABD, İngiltere, Fransa, Almanya 5 dakikada adamı satar haberiniz olsun.

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ülkesinin MiG-29 savaş uçaklarının bakım ve onarımının Polonya'da yapılabileceğini söyledi.

Radev, ülkesini ziyaret eden Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile görüştü.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Radev, son kullanım süresi bir yıla kadar bitecek Bulgar MiG'lerinin teknolojik ömrünün uzatılması için Polonya'dan yardım alınabileceğini söyledi.

Savaş pilotu ve eski hava kuvvetleri komutanı olan Radev, Bulgaristan'ın 15 MiG uçağından oluşan savaş filosunun bakım sorununun önemini koruduğunu belirterek "Tüm ciddiyeti ile karşımızda duran bu soruna acil çözüm önlemleri almazsak, 110 yıllık geçmişe sahip hava kuvvetlerimizi toprağa gömme riskini yaşayabiliriz. Kendi hava sahamızın egemenliğini elimizden kaçırabilir, (NATO'da) müttefik görevimizde yetersiz kalabiliriz. Komşularımızdan hava sahamızı koruma talebinde bulunmak zorunda da kalabiliriz." dedi.

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ise Rusya'nın Ukrayna'ya açtığı savaşın başarısızlığa uğradığını belirterek "NATO ülkeleri kendi ulusal savunma yetkinliklerini artırmak zorunda. Polonya Silahlı Kuvvetleri F-35 savaş uçakları, modern toplar ve Abrams tankları da edinmektedir." dedi.

Avrupa'nın Rusya'ya enerji bağımlılığından kurtulması gerektiğine işaret eden Duda, "Rusya şu anda bizlere enerji terör ve şantajının ne anlama geldiğini açık olarak gösteriyor." diye konuştu.

Rus ordusunun Mariupol'a saldırısını Nazi Almanyası'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Polonya'ya yönelik bombardımanlarına benzeten Duda, "NATO'nun yaklaşan zirvesinde bir yandan Ukrayna'nın egemenliğinin savunulacağına, diğer yandan da sınırların genişletme arzusunda olan Rusya'nın karşısında birlik içinde olduğumuzu göstereceğimize inanıyorum." ifadesini kullandı.

Bulgar hava kuvvetleri için tehlike çanları çalıyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

KALENDER ~ 5 ay önce
Bulgaristana hava kuvveti ne lazım, otur oturduğun yerde. Sam Amca sizi korur Ukrayna gibi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BG ~ 5 ay önce
Romanyaninda Bulgaristandan asagi kalir yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kel Ali ~ 5 ay önce
Rusya'nın çevresindeki ülkeler (Türkiye dahil) Rusya'nın güvenliğini tehdit eden, Rusya'nın güvenlik endişelerini görmezden gelen hareketlerden kesinlikle kaçınmalıdır. Kimse biz egemen devletiz, bize kimse karışmaz gibi abuk subuk söylemlere sığınmasın. Süreç tamamen akılla ve realite göz önünde bulundurularak yürütülmeli. Unutmayalım ki savaşları haklılar değil, güçlüler kazanıyor. Rusya da küresel güç değil ama , gerek gördüğünde taktik nükleer silah kullanabilecek bölgesel güç olarak dikkate alınması gereken bir ülke. Kimse NATO ya fazla güvenmesin. Özellikle ABD, İngiltere, Fransa, Almanya 5 dakikada adamı satar haberiniz olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ok ~ 5 ay önce
tmm dikkat ederiz
Rus aşığına ~ 5 ay önce
Bir kelime Rusça biliyor musun hiç orada yaşadın mı da bu rusları bu kadar savunuyorsun. Her devlet kaderini kendi belirler Rusya’nın herhangi bir hakkı yoktur Ukrayna üzerinde
Ne yani ~ 5 ay önce
Korka korkamı yaşanacak Nazi Almanyasıda çok güçlüydü Firavunda öyle . Gücü fazla gelen sarhoş olursa ( güç sarhoşluğu ) ; aklılda o sarhoşluğun sonunu getirir. Rusya beter olacak dahada parçalanacak

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000