22 Temmuz 2010, Perşembe 13:27:16

BU PİLOTLAR NE YAPIYOR?

Tayland’ın ulusal havayolu şirketi Thai Airways Internatioal’ın yıllardır süren geleneği ilginç görüntüler yaşanmasına neden oluyor. Bir Budist rahip uçağı kutsarken pilotlar, rahibin etrafında yere diz çökerek objektiflere poz veriyor.
  • acaba bu firmanın görevlilerini de görevden aldılar mı? dini gelenklerine ve törelerine göre böyle bir tören yaptılar diye....
  • Tabi izah etmek gerekeceğini tahmin etmiştim. Herkes kendi meşrebince ölülerden medet umar, dua eder, yardım ister demek istedim. Fark, kerameti kendinden menkul yatırlarınız eleştirilemiyor, Ata'ya atış serbest. Ailenizi bir sömürge olmaktan kurtarmış bir komutan, bir Gazi, bugün yaşanan tüm siyasi gelişmeleri tahmin edebilecek kadar ileri görüşlü bir insana bir Fatiha'yı çok görüyorsunuz. Dünyanın başını alıp gittiği yere gitmekte özgür oluşunuzu O'na borçlusunuz. Lütfen biraz ilme, fenne yüzünüzü dönün de biz de alıp başımızı gidelim.
  • yabancı uçaklarında kabinlerinde dini veya inanışa özgü semboller var,mesela bir yunan firmasındada bizim nazar boncukları ebadında meryem ana figürü var
  • DURUM BİZDE OLSA,BİR İMAM EFENDİ NEZARETİNDE KUR'AN DAN BİR AYET OKUNARAK ŞÜKÜR SECDESİNE GİDİLMİŞ OLSA,HANİ HEPİMİZ MÜSLÜMANIZ YA!!!,CANIM MESELA DEDİK.EYVAHLAR OLSUN. BAK O ZAMAN NELER OLUR.ŞERİAT DEVLETİNDEN GİRER,GİDEN LAİKLİĞİMİZEMİ YANARIZ.KİMLER TEFE KONULUR.BİLİNMEZ.CANIM TÜRKİYEMDEN SEYRET MANZARALARI O ZAMAN.BURUK VE... KAHREDEREK..BURASI TÜRKİYE
  • herkesin inanç şekli kendine ama en güzel teknolojileri bulup kullanan şu adamlar hala sene 2010 da bile ALLAH ı bulamamışlarsa ve bi rahip yada puttan medet umuyorsa bunlar içi boş tenekelerden ibarettir....müslümanlığımla dahada gurur duydum şimdi..
  • Döndürüp dolaştırıp alakalı alakasız her konuyu Atatürk'e bağlamak hangi üst bilinç seviyesinin ürünü. Yahu adam ne çaputtan bahsetmiş, ne Atatürk'ten, sen Çanakkale'den girmiş, siyasi dehadan çıkmışsın. Dünya almış girmiş başını, sen hala rejim parayonasındansın, uyan artık..
  • Yazınızdaki kelime ve imla hatalarınızdan algı seviyenizi tahmin ediyorum. İroni yapmaya çalışırken düştüğünüz açmazlar komedi gibi. Bu hakaretamiz sözleri, mensup olduğunuz alt bilinç seviyeli grubun dua edip çaput bağladığı türbelerin önünde de edebilir misiniz? Onlara deyin ki: "Ölen ölmüştür, boşuna dua edip yardım istemeyin." Sağ kalmayı başarabilirseniz, yine bu siteye yazın ki demokratik inanç hürriyeti ile, rejim tehdidi arasındaki farkı size lisan-ı münasiple anlatabilelim. Eğer kalamazsanız, mahşerde Ata'mıza deyin ki, "Çanakkale'de her ölene her yaralanana evliya muamelesi yapıp da; senin yaralarına, büyük dedemle birlikte omuz omuza çarpışmana, askeri ve siyasi dehana saygı duymadığım için özür dilerim"
  • bu durum Türkiye şartlarına ancak bu kadar güzel uyarlanabilirdi teşekkürler
  • pek çok güldük akşam akşam. ömrünüz uzun olsun. :D
  • Yahu bu nedir Allah askina.Bu tememen Irticaci Turklere benzemektir.Nerde ordumuz?hemen Tayland'a en sert sekilde NOTA gonderilmelidir.Buyuk Elcimiz geri cekilmeli ve o kutsamadan vazgecilinceye kadar Elcimiz geri donmemelidir.Oda yetmez Cubbeli Hakimler hemen Anitkabire cikip Ata'yi olan bitenden haberdar edip gerekli yasal duzenlemeleri yapmalilar.Taylandlilara iyi bir ders verilip bu yaptiklarinin gericilik,yobazlik ve Seriatcilik oldugu en sert sekilde izah edilmelidir.Cubbelilere guneyoruz ama sanirim onlar hala uyuyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Boeing 777-200ER ve Airbus 340-600 tipi iki yeni uçağı filosuna katan Thai Airways International, uçakların filoya dahil edilmesi nedeniyle tören düzenledi.

Tayland Devlet Başkanı Piyasvasti Amranand’ın da katıldığı törende ilginç sahneler yaşandı.

Özel bir platformun üzerinde yukarı kaldırılan Budist bir rahip, uçağın burnunda elini gezdirerek uçağı kutsadı. Taylandlılarda bir gelenek olan bu törenle, uçakların kazalardan korunduğuna inanılıyor.

Kutsama sonrası bir koltuğa oturan rahip ile etrafında aprona diz çöken pilotlar ilginç görüntü oluşturdu.

İşte o ilginç görüntüler:

AirportHaber.com

BU PİLOTLAR NE YAPIYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 12 yıl önce
acaba bu firmanın görevlilerini de görevden aldılar mı? dini gelenklerine ve törelerine göre böyle bir tören yaptılar diye....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Tabi izah etmek gerekeceğini tahmin etmiştim. Herkes kendi meşrebince ölülerden medet umar, dua eder, yardım ister demek istedim. Fark, kerameti kendinden menkul yatırlarınız eleştirilemiyor, Ata'ya atış serbest. Ailenizi bir sömürge olmaktan kurtarmış bir komutan, bir Gazi, bugün yaşanan tüm siyasi gelişmeleri tahmin edebilecek kadar ileri görüşlü bir insana bir Fatiha'yı çok görüyorsunuz. Dünyanın başını alıp gittiği yere gitmekte özgür oluşunuzu O'na borçlusunuz. Lütfen biraz ilme, fenne yüzünüzü dönün de biz de alıp başımızı gidelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
yabancı uçaklarında kabinlerinde dini veya inanışa özgü semboller var,mesela bir yunan firmasındada bizim nazar boncukları ebadında meryem ana figürü var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
DURUM BİZDE OLSA,BİR İMAM EFENDİ NEZARETİNDE KUR'AN DAN BİR AYET OKUNARAK ŞÜKÜR SECDESİNE GİDİLMİŞ OLSA,HANİ HEPİMİZ MÜSLÜMANIZ YA!!!,CANIM MESELA DEDİK.EYVAHLAR OLSUN. BAK O ZAMAN NELER OLUR.ŞERİAT DEVLETİNDEN GİRER,GİDEN LAİKLİĞİMİZEMİ YANARIZ.KİMLER TEFE KONULUR.BİLİNMEZ.CANIM TÜRKİYEMDEN SEYRET MANZARALARI O ZAMAN.BURUK VE... KAHREDEREK..BURASI TÜRKİYE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
herkesin inanç şekli kendine ama en güzel teknolojileri bulup kullanan şu adamlar hala sene 2010 da bile ALLAH ı bulamamışlarsa ve bi rahip yada puttan medet umuyorsa bunlar içi boş tenekelerden ibarettir....müslümanlığımla dahada gurur duydum şimdi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Döndürüp dolaştırıp alakalı alakasız her konuyu Atatürk'e bağlamak hangi üst bilinç seviyesinin ürünü. Yahu adam ne çaputtan bahsetmiş, ne Atatürk'ten, sen Çanakkale'den girmiş, siyasi dehadan çıkmışsın. Dünya almış girmiş başını, sen hala rejim parayonasındansın, uyan artık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yazınızdaki kelime ve imla hatalarınızdan algı seviyenizi tahmin ediyorum. İroni yapmaya çalışırken düştüğünüz açmazlar komedi gibi. Bu hakaretamiz sözleri, mensup olduğunuz alt bilinç seviyeli grubun dua edip çaput bağladığı türbelerin önünde de edebilir misiniz? Onlara deyin ki: "Ölen ölmüştür, boşuna dua edip yardım istemeyin." Sağ kalmayı başarabilirseniz, yine bu siteye yazın ki demokratik inanç hürriyeti ile, rejim tehdidi arasındaki farkı size lisan-ı münasiple anlatabilelim. Eğer kalamazsanız, mahşerde Ata'mıza deyin ki, "Çanakkale'de her ölene her yaralanana evliya muamelesi yapıp da; senin yaralarına, büyük dedemle birlikte omuz omuza çarpışmana, askeri ve siyasi dehana saygı duymadığım için özür dilerim"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bu durum Türkiye şartlarına ancak bu kadar güzel uyarlanabilirdi teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
pek çok güldük akşam akşam. ömrünüz uzun olsun. :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yahu bu nedir Allah askina.Bu tememen Irticaci Turklere benzemektir.Nerde ordumuz?hemen Tayland'a en sert sekilde NOTA gonderilmelidir.Buyuk Elcimiz geri cekilmeli ve o kutsamadan vazgecilinceye kadar Elcimiz geri donmemelidir.Oda yetmez Cubbeli Hakimler hemen Anitkabire cikip Ata'yi olan bitenden haberdar edip gerekli yasal duzenlemeleri yapmalilar.Taylandlilara iyi bir ders verilip bu yaptiklarinin gericilik,yobazlik ve Seriatcilik oldugu en sert sekilde izah edilmelidir.Cubbelilere guneyoruz ama sanirim onlar hala uyuyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000