04 Eylül 2013, Çarşamba 10:10:49

"BU HAVAYOLU İLE UÇMAYIN!"

British Airways'den şikayetçi olan yolcu sesini geniş kitlelere duyurmak için twitter'dan "promoted tweet" (twitter reklamı) satın aldı.
  • twitter promoted tweet islemi amerika ve ingiltere icin 40.000 dolara mal olmus. yani konu KOFTE degil,musteriyi sinir etmisler. benide af sinir etti, atlantik otesi ucuslarda bazen 1000 dolar daha ucuz fiyatta ciksa kesinlikle almiyorum. (hatalarini koltuk upgrade seklinde telafi etmelerine ragmen) ayrica kirik dokuk ingilizce yolcularda olabilir fakat calisanlarinda ingilizcesi pek PARLAK degil, daha 2 sene oncesine kadar thy.com.tr de sadece ingilizce secenegi vardi, globally yours.. kabin memurunun gorevi yolcuyu guvende hissettirmek ,yolcuyu sinirlendirmek ,sinir ettirmek degil, eger kofte cikmazsa bizim yolcu jestleri sever,ufak bir jest yap,,durumu acikla ,git onden ikram geitr olmadi cocuguna gotur diye cocuk menusu varsa,olmadi,jest yap yastik istermisiniz dersin,kabin sefine rapor tutacak bu hata icin vs dersin gerilimi alirsin.. gerilimi almazsan,ucusu hem yolcuya hem kendine rahatsiz hale getirirsin,uzun vadede sirkete zarar.
  • serdar bey, kabin memuru görevinin ne olduğunu bir daha araştırmanızı öneririm. Hizmet ikinci plandadır, asıl görevimiz güvenliğinizi sağlamaktır.. Ha eğer köfteler daha önemliyse uçağa değil otobuse binmenizi öneririm. Saygılar!
  • Sende bu sığ zihniyet varken krali gelse memnun edemez seni!! Ucaktaki secenegin bittigini soyluyorsak ve ( haşa) o anda o yemegi yaratamıyorsak, sen de kendini ADAM sanip bize dayilaniyorsan gorevini yapamayan biz oluyoruz. Tebrikler!!
  • Bizim görmemiş Türk yolcular da başlar yakında..1 saat 50 dakikalık İtalya uçuşunda köfte yiyemedim tam bir rezaletti THY ile uçmayın diye.

Hasan Syed isimli bir yolcu British Airway'in müşteri hizmetlerine olan kızgınlığını "promoted tweet" satın alarak attığı tweet ile ifade etti.

Promoted tweet'in normal tweetten farkı hedef kitleye ulaşmak için reklam veren tarafından belli bir para karşılığında satın alınıyor olması. Genelde markalar tarafından satın alanınan twitter reklamının, bir kullanıcı şikayeti amacıyla satın alınmış olması alışılmış bir durum değil.

Hasan Syed, babasına ait valizin British Airways ile yaptığı yolculuk esnasında kaybolması üzerine şikayetini twitter üzerinden dile getirdi.

"British Airways ile uçmayın. Müşteri hizmetleri korkunç"

Promoted tweet satın alarak sesini duyuran Syed attığı twette ise , "British Airways ile uçmayın. Müşteri hizmetleri korkunç" sözlerini kaydetti.

Bu tweet'i İngiliz ve ABD pazarında satın aldığını söyleyen Syed, bu işlemin ona kaça mal olduğunu bilgisini vermiyor.

Bu reklam tweeti aracılığıyla dile getirilen şikayet çok sık rastlanan bir durum olmadığı için pek çok kişinin ilgisini çekti ve yeni bir akım mı başlıyor tartışmalarına yol açtı.

JetBlue Airways'in CEO'su Marty St.George, konuya ilişkin attığı tweette;" İlginç, memnuniyetsiz bir müşteri reklam tweet'i satın alıp, firmayla ilgili şikayetini dile getiriyor. İşte bu yeni bir trend" sözlerine yer verdi.

"BU HAVAYOLU İLE UÇMAYIN!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

ziya tarkan kozan ~ 9 yıl önce
twitter promoted tweet islemi amerika ve ingiltere icin 40.000 dolara mal olmus. yani konu KOFTE degil,musteriyi sinir etmisler. benide af sinir etti, atlantik otesi ucuslarda bazen 1000 dolar daha ucuz fiyatta ciksa kesinlikle almiyorum. (hatalarini koltuk upgrade seklinde telafi etmelerine ragmen) ayrica kirik dokuk ingilizce yolcularda olabilir fakat calisanlarinda ingilizcesi pek PARLAK degil, daha 2 sene oncesine kadar thy.com.tr de sadece ingilizce secenegi vardi, globally yours.. kabin memurunun gorevi yolcuyu guvende hissettirmek ,yolcuyu sinirlendirmek ,sinir ettirmek degil, eger kofte cikmazsa bizim yolcu jestleri sever,ufak bir jest yap,,durumu acikla ,git onden ikram geitr olmadi cocuguna gotur diye cocuk menusu varsa,olmadi,jest yap yastik istermisiniz dersin,kabin sefine rapor tutacak bu hata icin vs dersin gerilimi alirsin.. gerilimi almazsan,ucusu hem yolcuya hem kendine rahatsiz hale getirirsin,uzun vadede sirkete zarar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serdar'a ~ 9 yıl önce
serdar bey, kabin memuru görevinin ne olduğunu bir daha araştırmanızı öneririm. Hizmet ikinci plandadır, asıl görevimiz güvenliğinizi sağlamaktır.. Ha eğer köfteler daha önemliyse uçağa değil otobuse binmenizi öneririm. Saygılar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sende bu sığ zihniyet varken krali gelse memnun edemez seni!! Ucaktaki secenegin bittigini soyluyorsak ve ( haşa) o anda o yemegi yaratamıyorsak, sen de kendini ADAM sanip bize dayilaniyorsan gorevini yapamayan biz oluyoruz. Tebrikler!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yakında.. ~ 9 yıl önce
Bizim görmemiş Türk yolcular da başlar yakında..1 saat 50 dakikalık İtalya uçuşunda köfte yiyemedim tam bir rezaletti THY ile uçmayın diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serdar ~ 9 yıl önce
Tuketici her zman haklidir bu kabin memurlari asil vazifelerini unutyor galiba onlarin orda bulun sebepleri hizmet vermek vatandasta hizmet almak icin orda bir yapmacik surat ifadeleri var sanki orda onlari zorla tutuyorlar beyenmiyorsan havadan karay in....
Yakinda cim ~ 9 yıl önce
Eger o ucusta boyle bir ikram soz konusu ise musterinin gormemisliginden cok kabin ekibinin yetersiz kalmasindan soz etmek gerekmez mi?? Bence THY gonululluluk esasinda isteyen kokpit ve kabin personeli icin 1-2 ay diger kardes havayollarinda bilgi-gorgu artirma programi baslatmali.
serdar'a ~ 9 yıl önce
dostum belli ki sen bu işleri fazla bilmiyorsun.Uçağa yapılan yüklemenin kabin memurlarıyla hiçbir alakası yoktur.Köfte kalmayınca mecburen o tavuğu yiyecek ya da yemek yemeyecek.Köfte nasıl kalmadı diye kabin memuru ile işi kavgaya götürüyorsa bu cahillik ve görmemişlikten başka birşey değildir.Bunu sen yapıyorsan sen de bu kategoriye giriyorsun üzgünüm.Bir de "bie daha THY ile uçmayacağım" diyenler var ki evlere şenlik.Uçsun Roma'ya Alitalia ile bakalım ikram olarak ne veriyorlar ?Ya da olmayan İtalyancası ve yine olmayan İngilizcesi ile onların kabin memurlarına nasıl yapacaklar bakalım o afra tafrayı :)Bir de asli görevden bahsetmişsin.Müşteri memnuniyeti her ne kadar önemli olsa da asli vazifemiz uçuş emniyetidir o da sana ekstra bilgi olsun benden köfteci seni :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000