04 Temmuz 2015, Cumartesi 11:10:28

BTA'dan büyük sıçrama

2013 yılında Türkiye’nin ikinci büyük 500 kuruluşunun açıklandığı listede 132. sırada yer alan BTA, bir yıl içinde 258 sıra birden yükseldi. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının açıklandığı 2014 ISO ilk 500’de 374. sırada yer aldı.
  • Çoook kazık bir şirketsiniz..
  • Suyu 10 TL yemeği 30 TL ye satarsan tabi büyürsün :) İnsanları kör sanıyorlar galiba.
  • Yap işlet devret modeli 3.dünya ülkeleri için muteber olup bu gibi yan etkilerini de basari diye göstermek de uygun olur. Havalimanları sosyal ve ekonomik faydalar olarak ayrı ayrı değerlendirildiğinde normal fiyatının 5 katına urun satip yatiriminizi geri alin diyen bir otorite acaba hangi sosyal faydayı göz etmiştir?
  • dunyada tek fais fiyatli havalimani Turkiye de gelin Amerika ya 5 dolara ana yemegi yiyin kalkin, alisveris de de ayni ucuLugu gorun,
  • Tek el olup hak aratmayarak personeli kazıklayarak ve mecbur bırakarak ticaret yaparsan böyle büyürsün. Bari kazıklıyorsun yemeklerin 1. Kalite olsun.
  • Kartel hatta tek secenek olunca insanlar mecbur burada para harciyorlar.dusuk kalite yuksek fiyatla bende satsam bende rekor kirarim.
  • Arkasinda kim varsa iyi pompaliyor, kac kere mecbur yararlandim, alternatifim olsa asla kullanmayacagim Dusuk kalite hizmet ve urunu cok yuksek fiyatlarla ureten bir sirket, piyasada ozellikle havaalanlarinda TEKEL oldu..
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

2013 yılında Türkiye’nin ikinci büyük 500 kuruluşunun açıklandığı listede 132. sırada yer alan BTA, bir yıl içinde 258 sıra birden yükseldi. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının açıklandığı 2014 ISO ilk 500’de 374. sırada yer aldı.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının yer aldığı İSO 500 listesinin 2014 yılı raporunda BTA Havalimanları Yiyecek ve İçecek Hiz. A.Ş. 374. sırada yer aldı. 2013 yılında ISO ikinci 500 listesinde 132. sırada yer alan BTA, bir yıl içerisinde istikrarlı büyümesini sürdürerek 258 sıra birden yükseldi. BTA, İSO ilk 500 raporundaki sırasıyla başarısını da tescillemiş oldu.

ISO ilk 500’ün açıklanmasına ilişkin değerlendirme yapan BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur “BTA olarak, ISO ilk 500 listesine 374. sıradan girmek bizim için gurur verici bir başarı. Bu liste, yiyecek-içecek sektöründe doğru bir büyüme stratejisi izlediğimizi gösteriyor” dedi. Önümüzdeki süreçte de aynı başarılı çizgide devam edeceklerini belirten Cesur “Kalitemizden ve lezzetlerimizden ödün vermeden çok daha fazla noktada olmaya ve çok daha fazla kişiyi BTA lezzetleri ile tanıştırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İstikrarlı büyüme tescillendi

1999 yılında TAV  ile birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali yiyecek ve içecek operasyonunu yürütmek üzere kurulan BTA, 2011 yılında ikinci 500’de 271.sırada, 2012’de 178. sırada, 2013’te 132. sırada yer aldı. Aynı istikrarlı yükselişine devam eden BTA, son olarak 2014’te ilk 500 listesine girdi. Sanayi sektörü şirketlerinin yer aldığı ISO 500 sıralamasında şirketlerin kendi ürettiği ürünlerden yaptıkları satışlar dikkate alınıyor. BTA’nın üretimden net satışının 2014 yılı için 283.886.821 TL olarak açıklandığı liste oluşturulurken, firmalara ait farklı kriterler de analiz ediliyor. Kurumun finansal oranları, kaynak yapısı, karlılık oranları, ekonomik karlılık, varlık devir hızları, net katma değerinin faktör gelirleri (fonksiyonel) dağılımı, üretim faaliyeti dışı gelirler, istihdam ve brüt katma değer dağılımı ile işgücü verimliliği analiz edilen başlıklar arasında yer alıyor.

Yurtiçinde ve yurtdışında büyümeye devam

Bugün, dünyada 14 havalimanında ve İDO’nun feribot, deniz otobüsü ve iskelelerinde yiyecek-içecek hizmeti veren BTA, son olarak UNIQ İstanbul’da bir lezzet durağı olan Foods in the Woods’u yarattı. Aynı zamanda havalimanı otel işletmeciliği de yapan BTA, Cakes&Bakes ile endüstriyel ölçekte butik üretim yapıyor. Ayrıca bütüncül lojistik ve tedarik çözümleri sunan Gıda 360 ile ev dışı tüketim sektöründe iddialı bir oyuncu olarak yer alıyor. Yurtdışı yatırımlarına da ağırlık veren BTA, son olarak Tunus’un başkentindeki Kartaca Havalimanı’nda yiyecek- içecek hizmeti vermeye başladı. Türkiye ile birlikte 7 ülkede faaliyet gösteren BTA önümüzdeki yıllarda büyümesini istikrarlı kılacak yatırımlar yapmayı sürdürecek.

BTA'dan büyük sıçrama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Airliner ~ 7 yıl önce
Çoook kazık bir şirketsiniz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fiyatlar ~ 7 yıl önce
Suyu 10 TL yemeği 30 TL ye satarsan tabi büyürsün :) İnsanları kör sanıyorlar galiba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 7 yıl önce
Yap işlet devret modeli 3.dünya ülkeleri için muteber olup bu gibi yan etkilerini de basari diye göstermek de uygun olur. Havalimanları sosyal ve ekonomik faydalar olarak ayrı ayrı değerlendirildiğinde normal fiyatının 5 katına urun satip yatiriminizi geri alin diyen bir otorite acaba hangi sosyal faydayı göz etmiştir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bta ~ 7 yıl önce
dunyada tek fais fiyatli havalimani Turkiye de gelin Amerika ya 5 dolara ana yemegi yiyin kalkin, alisveris de de ayni ucuLugu gorun,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tek el olunca ~ 7 yıl önce
Tek el olup hak aratmayarak personeli kazıklayarak ve mecbur bırakarak ticaret yaparsan böyle büyürsün. Bari kazıklıyorsun yemeklerin 1. Kalite olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 7 yıl önce
Öyle vallahi mecbur kaldığı için herkes alıyor.havaallanini parsellemisler.kimse yer açamıyor orda.zaten israil menşeli firma diye biliyorum.
Android Uygulaması ~ 7 yıl önce
Kartel hatta tek secenek olunca insanlar mecbur burada para harciyorlar.dusuk kalite yuksek fiyatla bende satsam bende rekor kirarim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tekelci BTA ~ 7 yıl önce
Aynen çok doğru kardeşlerim.
Arkasi ~ 7 yıl önce
Arkasinda kim varsa iyi pompaliyor, kac kere mecbur yararlandim, alternatifim olsa asla kullanmayacagim Dusuk kalite hizmet ve urunu cok yuksek fiyatlarla ureten bir sirket, piyasada ozellikle havaalanlarinda TEKEL oldu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TRAXTOR ~ 7 yıl önce
Tav in şirketi zaten :)
Eski tgs personeli ~ 7 yıl önce
ALLAH rahmet eylesin.Mubarek ramazan ayında gitmiş. Allah bu ayın hürmetine onu bağışlasın cennetine alsın. Amin.El-Fatiha ruhuna...
Su ~ 7 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000