18 Ocak 2023, Çarşamba 14:42:11

Brüksel'de gece uçuşuna sınırlama

Brüksel Belediye Meclisi, Belçika'nın başkenti üzerinde gece uçuşlarının yasaklanmasını ve Brüksel Ulusal Havalimanı'na gidiş ve dönüş uçuşlarından kaynaklanan gürültü kirliliğini sınırlamayı amaçlayan bir önergeyi kabul etti.
  • Yasa bizimkileri etkiler. Avrupa’da gece genelde Türk şirketlerinden başka uçan kargocular falan var, başka kimse yok.
  • Aktif olsaydı AHL için de aynı saatlerde uçuş yasağı getirilmesi lazımdı! Şimdi anlaşılıyorki çok önemli ve isabetli karar İGA.
  • Saat degisimi var, Nasil olacak?
  • Siz ucak gurultusuyle ugrasacaginiza Afrikali gocmenlerinizin serseeilikleri ve hirsizliklari icin bir seyler yapin. Sozde Avrupa’nin baskenti ama sehir merkezinde sokaklara iseyenler mi istersin, sizip kalnlari mi, bagirip cagirip kavga cikaranlari, yankesicilik, gasp vs vs vs
  • ne güzel dertleri, uğraşları var adamların. Bizim de burda 7/24 uçuşlar devam etsin. Kimin umrunda insan sağlığı, çevre vs.
  • Geec23:00- 07:00 açık mesaiden gelip bu haberi okudum

Belediye meclisi, iktidar çoğunluğunun yanı sıra muhalefetteki Les Engages ve Mouvement Reformateur (MR) milletvekilleri tarafından onaylanan önergesinde, Federal Hükümetten Brüksel üzerinden 22:00 ile 07:00 saatleri arasında uçuşları yasaklamasını talep etti.

Önerge ayrıca hükümetten sağlık, çevre ve ekonomik konuları dikkate alarak, havalimanındaki hareketlere yıllık bir sınır koymasını ve modeli veya yaşı nedeniyle gürültü emisyonları, eşikleri aşan belirli uçak kategorilerini yasaklamasını istiyor.

Ayrıca belediye meclisi, hükümetin, genel çıkarlara, kamu sağlığına ve halkın güvenliğine saygı göstermek için, mümkün olduğunca ve rüzgar standartlarına uygun olarak, yoğun nüfuslu bölgelerde uçuşlardan kaçınma ilkesini sürdürmesini talep ediyor.

Talepler aynı zamanda yasalara ve özellikle Brüksel Bölgesi'nin 27 Mayıs 1999 tarihli Gürültü Kararnamesi'ne ve infaz edilebilir mahkeme kararlarına uygunluğu da içeriyor.

Brüksel'de gece uçuşuna sınırlama

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Pentag ~ 1 yıl önce
Yasa bizimkileri etkiler. Avrupa’da gece genelde Türk şirketlerinden başka uçan kargocular falan var, başka kimse yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
22/07 ~ 1 yıl önce
Aktif olsaydı AHL için de aynı saatlerde uçuş yasağı getirilmesi lazımdı! Şimdi anlaşılıyorki çok önemli ve isabetli karar İGA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 1 yıl önce
Saat degisimi var, Nasil olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sozde medeni ~ 1 yıl önce
Siz ucak gurultusuyle ugrasacaginiza Afrikali gocmenlerinizin serseeilikleri ve hirsizliklari icin bir seyler yapin. Sozde Avrupa’nin baskenti ama sehir merkezinde sokaklara iseyenler mi istersin, sizip kalnlari mi, bagirip cagirip kavga cikaranlari, yankesicilik, gasp vs vs vs

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xx ~ 1 yıl önce
ne güzel dertleri, uğraşları var adamların. Bizim de burda 7/24 uçuşlar devam etsin. Kimin umrunda insan sağlığı, çevre vs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rulesof37 ~ 1 yıl önce
Geec23:00- 07:00 açık mesaiden gelip bu haberi okudum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000