09 Kasım 2013, Cumartesi 09:35:17

BRITISH KİLOLU YOLCUYU UÇAĞA ALMADI

Tedavi amacıyla ABD'ye gelen Fransız ailesi, British Airways'in aşırı kilolu olduğu gerekçesiyle çocuklarını uçağa almaması üzerine büyük mağduriyet yaşadı.
  • bir kişilik para ödeyeceksin, 3 kişilik yer tutacaksın. Ortalama erkek ağırlığının 80 kilo olduğu yerde sen 226 kilo isen 3 kişiliksin. 3 bilet alıp o 3 koltuğun seperatörünü iptal ettirir öyle binersin uçağa. Ayrıca kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı da yoktur. sen o koca cüssenle orada 2 kişinin omuzunda seyahat edeceksin. Olacak iş değil. Git tedavi ol. Zayıfla. Veya bin kamyona kamyonla git.
  • yolcuyu ucaga almama hakki vardir. bilet parasi iade edilir. cok normal uygulama.asyada cebu pacific mesela, adalara giden ucalaklara 100 kgnin uzerinde yolcu almaz, denge icin, bagaj tartarken yolcu tartilir. defalarca basima geldi. burdaki konu ise yolcu koltuga 'sigmiyor', almama hakki var.
  • Bizler için de çok zor bir durum. Kilosunun problem yaratacağının bilincinde olan kişi EXST(Ekstra koltuk) satın alıyor.. Ama almamış olan yolcuya da kontuarda,"Siz çok kilolusunuz bu nedenle koltuk alın " diyemiyoruz,diyemeyiz. Bu sorunu çözmek için uçak müsaitse yan koltuğu bloke ediyoruz.. Ancak böyle yolculara rahat uçsunlar diye kesinlikle exit koltuk verilmemeli. Acil durumda tahliye esnasında birçok insanın ölümüne neden olabilir.
  • sağlam bir avukat bulabilrilerse tazminat alabilir aile
  • yazık ya tren oradan gemi sonra tekrar tren...hakikaten yazık...çocuk birde tedavi için gitmiş..

Tedavi amacıyla ABD'ye gelen Fransız ailesi, British Airways'in aşırı kilolu olduğu gerekçesiyle çocuklarını uçağa almaması üzerine büyük mağduriyet yaşadı.

226 kiloya kadar çıkan 22 yaşındaki oğlu Kevin Chenais'nin Mayo Clinic'te 1,5 yıldır hormon bozukluğu tedavisi gördüğünü söyleyen gözü yaşlı anne, İngiliz havayolu şirketinin tutumu yüzünden bir süre ülkelerine dönemediklerini ifade etti. Anne Christian Chenais, "British Airways'i suçluyoruz, çünkü bizi buraya getirdiler ama dönüşte yüz üstü bıraktılar. Oğlumu buraya getirdilerse dönüşte de uçağa almalılardı" dedi.

Meselenin çözümü için havalimanına yakın bir otelde bir hafta kaldıklarını ifade eden Chenais, paralarının tükenmesi üzerine trenle New York'a, oradan da gemiyle ülkelerine dönmeye karar verdiklerini kaydetti.

24 saat burundan oksijen alması gereken Kevin Chenais ise, "Benim gibi birçok insan aynı problemden dolayı seyahat edemiyor" diye konuştu.

BRITISH KİLOLU YOLCUYU UÇAĞA ALMADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

haklılar ~ 9 yıl önce
bir kişilik para ödeyeceksin, 3 kişilik yer tutacaksın. Ortalama erkek ağırlığının 80 kilo olduğu yerde sen 226 kilo isen 3 kişiliksin. 3 bilet alıp o 3 koltuğun seperatörünü iptal ettirir öyle binersin uçağa. Ayrıca kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı da yoktur. sen o koca cüssenle orada 2 kişinin omuzunda seyahat edeceksin. Olacak iş değil. Git tedavi ol. Zayıfla. Veya bin kamyona kamyonla git.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kemal ~ 9 yıl önce
yolcuyu ucaga almama hakki vardir. bilet parasi iade edilir. cok normal uygulama.asyada cebu pacific mesela, adalara giden ucalaklara 100 kgnin uzerinde yolcu almaz, denge icin, bagaj tartarken yolcu tartilir. defalarca basima geldi. burdaki konu ise yolcu koltuga 'sigmiyor', almama hakki var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstasyoncu olarak ~ 9 yıl önce
Bizler için de çok zor bir durum. Kilosunun problem yaratacağının bilincinde olan kişi EXST(Ekstra koltuk) satın alıyor.. Ama almamış olan yolcuya da kontuarda,"Siz çok kilolusunuz bu nedenle koltuk alın " diyemiyoruz,diyemeyiz. Bu sorunu çözmek için uçak müsaitse yan koltuğu bloke ediyoruz.. Ancak böyle yolculara rahat uçsunlar diye kesinlikle exit koltuk verilmemeli. Acil durumda tahliye esnasında birçok insanın ölümüne neden olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamburg/tolga ~ 9 yıl önce
sağlam bir avukat bulabilrilerse tazminat alabilir aile

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lee_Hooker ~ 9 yıl önce
yazık ya tren oradan gemi sonra tekrar tren...hakikaten yazık...çocuk birde tedavi için gitmiş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
double koltuk ~ 9 yıl önce
double koltuk ya da sedyeyle seyahat etmeli. 226 kg.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000