26 Haziran 2009, Cuma 08:19:12

British çalışanları teklifi kabul etti

İngiliz Havayolu British Airways'in (BA) 40 bin çalışanına 1 ay ücretsiz çalışma teklifini 800 çalışan kabul etti. Sendika şirketin bu çağrısını "saçma" olarak nitelerek karşı çıkmıştı...
  • kızım sana söylüyorum gelinim sen anla baabından sakın olaki THY da aynı şeyi yapmasın insan korkuyor vallahi çünki avrupa birliği kriterlerine göre çalışıyor saatler understand?

BA'in 40 bin personeline gönderdiği açıklamada, "Bedava çalışın ya da ücretsiz izin alın. Ayrıca isteyenler part-time'a geçebilecek ya da uzun dönemli ücretsiz izne çıkabilir" önerisini sunmuştu.

Maddi açıdan zor durumda olan şirketin Genel Müdürü Willie Walsh, şirkete yardımcı olmak amacıyla bu ayki 61 bin sterlinlik maaş çekini almayacağını açıklamıştı.

SBenrikalar ise karı yüksek çıktığında çalışanlarıyla paylaşmayan şirketin krizde sıkıntılarını çalışanları ortak etmesini eliştirmiş ve Genehl Müdür'ün maaşını almayarak örnek olmak istemesini "Yöneticilerden böyle bir fedakarlık istemeden önce yüklü ikramiye paketlerinden vazgeçmeleri gerekir" diye değerlendirmişti."

BA'in bu çağrısına 800 çalışan ücretsiz çalışmayı kabul ederek yanıtladı. 4 bin çalışan ütcretsiz izin almayı bin 400 çalışan da yarım gün çalışmayı kabul etti.

Şirket çalışanların bu özverisi sayesinde bu ay 10 milyon sterlin tasarruf etmeyi bekliyor.

British çalışanları teklifi kabul etti

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
kızım sana söylüyorum gelinim sen anla baabından sakın olaki THY da aynı şeyi yapmasın insan korkuyor vallahi çünki avrupa birliği kriterlerine göre çalışıyor saatler understand?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000