26 Nisan 2020, Pazar 17:04:53

Borispol Havalimanı'nda aylık kayıp 380 milyonu aştı

Borispol Havalimanı basın servisi tarafından verilen bilgiye göre, şirketin karantina önlemlerinden ötürü hava trafiğinin durdurulmasından kaynaklanan kayıpları ayda 380 milyon grivnaya ulaştı.
  • Bu havalimanına gecen yıl izmir den seyahat etmistim. İlginc bi terminali var. Koltukları Dubai terminalindeki gibi bölmeli olmadıgı icin gece uyuma imkanı oluyor,bende brz kestirmistim :) o gunlerimi hatirlattı birden. Bi an önce havalimanları açılır insallah.

Borispol Havalimanı basın servisi tarafından verilen bilgiye göre, şirketin karantina önlemlerinden ötürü hava trafiğinin durdurulmasından kaynaklanan kayıpları ayda 380 milyon grivnaya ulaştı.

Yapılan açıklamada “Finansal rezervlerimizden bahsetmişken, durum hayal kırıklığı yaratıyor. Şu anda, bir buçuk ay boyunca çalışıyoruz. Devlet bankalarından yeni ve önceden belirlenmiş kredilerimiz var. Ticari bankalarla yürüyen tekliflerimiz var ve kredi anlaşmaları imzalıyoruz.” denildi.

Ayrıca hava trafiğinin durdurulması süresince işletmenin gelir kayıplarının ayda yaklaşık 380 milyon grivnayı bulduğu söylenerek “Borispol, ülkede tahliye uçuşlarına hizmet veren tek havalimanı. Bugün, bizim için rezerv ise sadece Lviv havaalanı. Halen 24 saat çalışıyoruz. Çok az sayıda uçuş gerçekleştiriliyor ve gereken herşeyi çalışma standartlarına göre yerine getiriyoruz. Örneğin, bir acil durum kurtarma ekibi 24 saat boyunca 74 kişiyle hizmet vermeye devam ediyor.” diye vurgulandı.

Havaalanının kargo terminali tamamen çalışır durumda ve özel kargo uçuşlarındaki yük şimdi karantina öncesi dönemden bile daha yüksek, karantinadan beri yükün bir kısmı yolcu uçakları tarafından taşındığı da belirtildi.

Havalimanının işgücünün % 70’i boşta ve normal zamanlarda aldıklarının yarısından daha azını aldıklarını belirten havalimanı yetkilileri “Hükümetin, birçok kez duyduğumuz ancak henüz bu şekilde görmediğimiz maaşları desteklemek için geri ödenebilir bir fon programı açmasını umuyoruz. Bu umudumuz, havaalanının faaliyetlerini çok fazla kayıp olmadan geri kazanabileceğimiz ve ağır ağır kendimiz para kazanmaya başlayabileceğimiz zamana kadar bir umuttur. Ama ne zaman başlayacağını bugün kimse söyleyemiyor.” denildi.

Borispol Havalimanı'nda aylık kayıp 380 milyonu aştı

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Kiev ~ 4 yıl önce
Bu havalimanına gecen yıl izmir den seyahat etmistim. İlginc bi terminali var. Koltukları Dubai terminalindeki gibi bölmeli olmadıgı icin gece uyuma imkanı oluyor,bende brz kestirmistim :) o gunlerimi hatirlattı birden. Bi an önce havalimanları açılır insallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kiev ~ 4 yıl önce
eğer gece izmirden gitti isen indiğin meydan borispol değil Zhulhany''dir. borispol'ün bir garipliği yok, koltukları da bahsettiğin gibi değil
777 f/o ~ 4 yıl önce
fena yer ama meslektaşlarıma LVIV öneririm tam bir F/P şehri
Kiev ~ 4 yıl önce
Ukr Int ADB-KBP uçuyor
Zhulyany ne alaka? ~ 4 yıl önce
Borispol ile ilgili soylediğine katılıyorum. IEVe uctuğunu iddia eden arkadaş söyle bakalım kimmiş Izmirden oraya uçan? Korsan seferle uçmuş olmayasın?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000