21 Eylül 2023, Perşembe 15:06:16

Bonair uçaklarına uygulanan kısıtlama kaldırıldı

Kısa bir süre önce Rusya uçuşları gerekçe gösterilerek bazı uçaklarına kısıtllama uygulanan Bonair, söz konusu kısıtlamaların kaldırıldığını açıkladı.
  • Kişiye adı ile hitap edecek kadar samimiyetiniz var ise, neden direk kendisine yada yetkili mercilere iletmeyip burada yoruma yazıyorsunuz anonim isimle. Asılsız olduğu ispat edilen ihbarların sahibi sizmisiniz? Başarı başkaları tarafından kıskanılacak değil imrenilecek bir durum olmadığı sürece toplumsal gelişme çok zor.
  • insanların emeği ile dalga geçiyorlar.. sonuç???
  • Yap yap sonra yapmadık de.. Oldu tabi... Güzel algı yapmışsın Tolga

Kısa bir süre önce Rusya uçuşları gerekçe gösterilerek bazı uçaklarına kısıtllama uygulanan Bonair, söz konusu kısıtlamaların kaldırıldığını açıkladı.

Bonair Genel Müdürü Tolga Gül'ün konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Üretici Textron tarafından yapılan şirketimiz bünyesinde yaptıkları detaylı incelemeler sonucunda, şirketimizin Rusya uçuşlarında herhangi bir uluslararası ambargoyu ihlal etmediği anlaşılmış, bu ön kısıtlayıcı yasakların Türkiye den gelen ve asılsız olduğu süreç sonunda anlaşılanan bir ihbar sebebi ile vuku bulduğu ortaya çıkmıştır.

bahsi geçen uçaklarımıza uygulanan kısıtlamalar iptal olmuş, operasyonlarımız SHGM ICAO ve EASA kuralları çerçevesinde herhangi bir kısıtlama olmadan devam etmektedir.

Bu inceleme süresince , SHGM ile gereklilikler ve isteğimiz üzerine kurmaya çalıştığımız koordinasyon esnasında uçuşa elverişlilik  dairesinin uyguladığı ve BAZI sektör işletmelerini zorda bırakan katı kararları bu sürecin sonuçlanmasını geciktirsede , şirketimizin yönetim ve operasyon kurulları, legal departmanı ve Ulaştırma Bakan Yardımcımız SN.Enver İşkurt, SHGM Genel Müdürü SN.Kemal Yüksek , Hava Taksi İşletmeleri derneğinin gösterdikleri ilgi ve çabalar sonucunda çözüme ulaşmış ve operasyonlarımız 30 yıllık sektör tecrübemizle devam etmektedir.


NE OLMUŞTU?

Dünya'nın en büyük iş jeti üreticilerinden TEXTRON, Rusya'ya yapılan uçuşları gerekçe göstererek Bonair filosunda bulunan Cessna Citation 550 Bravo ve Cessna Citation 560 tipi uçakların teknik döküman paylaşımlarını durdurma kararı almıştı. Durum Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile paylaşılmış, SHGM de sivil havacılık kuralları çerçevesinde söz konusu uçakları yere indirilmesi konusunda Bonair'e yazılı tebligat göndermişti.

©AirportHaber

Bonair uçaklarına uygulanan kısıtlama kaldırıldı

Yorumlar

BD adlı anonime ~ 9 ay önce
Kişiye adı ile hitap edecek kadar samimiyetiniz var ise, neden direk kendisine yada yetkili mercilere iletmeyip burada yoruma yazıyorsunuz anonim isimle. Asılsız olduğu ispat edilen ihbarların sahibi sizmisiniz? Başarı başkaları tarafından kıskanılacak değil imrenilecek bir durum olmadığı sürece toplumsal gelişme çok zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ba ~ 9 ay önce
insanların emeği ile dalga geçiyorlar.. sonuç???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BD ~ 9 ay önce
Yap yap sonra yapmadık de.. Oldu tabi... Güzel algı yapmışsın Tolga

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000