24 Mart 2020, Salı 08:58:33

Boeing'ten flaş karar... Üretime ara verecek!

Amerikan uçak üreticisi Boeing, Covid-19 salgını nedeniyle acil durum ilan edilen Washington eyaletine bağlı Puget Sound bölgesindeki tesislerinde üretime ara vereceğini duyurdu.
  • Atma Dave hemşeri sayılırız şunun şurasında. MAX'ları zaten durdurdunuz 787'lerin üretildiği Everett ise virüsün ilk çıkış noktası olmasına rağmen şimdiye kadar devam ettiniz. Everett'den çıkıp King County'e yayılan virüs mü etkiledi yoksa havayollarının girdiği darboğazdan korkup anca mı durdurdunuz? MAX'ları üretip en son Museum of Flight'a kadar taşacak kadar BFI ve etrafını doldurup öyle üretimi durdurma kararı aldınız.Yumurta kapıya dayanmadan iş yapmadığınızı öğrendi bütün King County.

Amerikan uçak üreticisi Boeing, Covid-19 salgını nedeniyle acil durum ilan edilen Washington eyaletine bağlı Puget Sound bölgesindeki tesislerinde üretime ara vereceğini duyurdu.

Boeing'den yapılan açıklamda, söz konusu kararın çalışanların, ailelerinin ve bölgedeki insanların sağlığı için alındığına dikkat çekildi.

Şirketin üretim faaliyetlerini bugün azaltmayı planladığına işaret edilen açıklamada, Puget Sound bölgesindeki üretimin 25 Mart Çarşamba itibarıyla durdurulacağı kaydedildi.

Açıklamada, üretim faaliyetlerine 14 gün süreyle ara verileceği ve bu sürede şirketin Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeleri izlemeye devam edeceği bildirildi.

Aynı zamanda bu süreçte bölgede salgından etkilenen tesiste temizlik faaliyetinin gerçekleştirileceğinin belirtildiği açıklamada, çalışanların işe dönüşü için de sıkı kriterlerin belirleneceği aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Boeing Üst Yöneticisi (CEO) Dave Calhoun, "Halk sağlığı yetkilileriyle yakın bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz ve bu geçici durumdan etkilenen müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve diğer paydaşlarımızla temas halindeyiz." ifadesini kullandı.

Boeing'ten flaş karar... Üretime ara verecek!

Facebook Yorum

Yorumlar

Karşıyakalı ~ 7 gün önce
Atma Dave hemşeri sayılırız şunun şurasında. MAX'ları zaten durdurdunuz 787'lerin üretildiği Everett ise virüsün ilk çıkış noktası olmasına rağmen şimdiye kadar devam ettiniz. Everett'den çıkıp King County'e yayılan virüs mü etkiledi yoksa havayollarının girdiği darboğazdan korkup anca mı durdurdunuz? MAX'ları üretip en son Museum of Flight'a kadar taşacak kadar BFI ve etrafını doldurup öyle üretimi durdurma kararı aldınız.Yumurta kapıya dayanmadan iş yapmadığınızı öğrendi bütün King County.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000