07 Kasım 2013, Perşembe 15:57:49

BOEING'DEN ALKIŞLANACAK HAMLE

Boeing, Türkiye’de eğitime verdiği desteği Ordu’nun Kumru ilçesindeki Konaklı Boeing İlköğretim Okulu için inşa ettiği yeni okul binasıyla sürdürüyor.
  • müslüman mahallesinde salyangozlar boing boing zıplayıp duruyorlar , bu yorumda konu dışı ama o nu idare eden bunuda idare eder:))
  • laik kesim yollarda parklarda ohh!!ama paran varsa yürütürsün istedigini!!
  • Kizi erkegi ayni yemekhanede yemek yedirmiyoruz, etek giymeyi yasakliyoruz falan gibi yaklasin bakalimda bu okula ben o zaman soracagim size Boeing destek mi verecek yoksa cekecek mi diye... Sonra dersiniz "Biz nerede yanlis yaptik?" diye...

Boeing, Türkiye’de eğitime verdiği desteği Ordu’nun Kumru ilçesindeki Konaklı Boeing İlköğretim Okulu için inşa ettiği yeni okul binasıyla sürdürüyor. Yeni okul binasının açılış töreni; yerel yönetim yetkilileri, öğrenciler, öğretmenler, veliler ve medya mensuplarının katılımıyla 5 Kasım 2013 tarihinde gerçekleşti.

Boeing Türkiye ve Kuzey Afrika Başkanı Bernard J. Dunn açılış töreninde yaptığı konuşmada, eğitime verilen desteğin Boeing’in kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı. 'Boeing’in kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımında eğitim projeleri önceliğe sahiptir' diyen Dunn, “2000 yılından bu yana kendini, ilkokuldan üniversiteye, her seviyedeki eğitimi desteklemeye adayan Boeing, Türk toplumunun sorumlu bir üyesi olmaktan gurur duymaktadır. Bugün, öğrencilerine daha iyi bir eğitim ortamı sağlayacak ve onları daha parlak bir geleceğe taşıyacak olan Konaklı Boeing İlköğretim Okulu’nun yeni binasının açılışını memnuniyetle gerçekleştiriyoruz.” dedi. 

Konaklı İlköğretim Okulu 1965 yılında Kumru’nun Konaklı Köyü’nde beş sınıflı bir okul olarak kuruldu. Okul zamanla, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalmış ve çocuklarının eğitimlerine devam etmelerini isteyen köy halkı, onları en yakın yerleşim yeri olan Kumru’daki yatılı ilköğretim okullarına göndermek durumunda kaldı. Boeing, daha büyük bir okul binasının inşa edilmesi için bir araya gelen Konaklı halkının yanında olmuş ve dokuz sınıfı ile 175 öğrenci ve 11 öğretmene kapılarını açan yeni okul binasının yapımına finansal destek sağladı. Okulun adı, Boeing’in katkılarından dolayı Konaklı Boeing İlköğretim Okulu olarak değiştirildi.   

Boeing, 13 yıl içinde okul inşaatları, bilgisayar laboratuarları ve ekipman bağışları ile 38 şehirde 135.000 öğrenciye ulaşan toplam 107 eğitim projesine destek verdi. Boeing, bugüne dek 1.262 bilgisayar ve ilgili ekipmandan oluşan 54 bilgisayar laboratuarı kurmuş, ayrıca Türkiye genelinde üç okul inşa etmiş ve dokuz okul binası yenilemiştir.

BOEING'DEN ALKIŞLANACAK HAMLE

Facebook Yorum

Yorumlar

boing boing ~ 9 yıl önce
müslüman mahallesinde salyangozlar boing boing zıplayıp duruyorlar , bu yorumda konu dışı ama o nu idare eden bunuda idare eder:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne yanlisi? ~ 9 yıl önce
laik kesim yollarda parklarda ohh!!ama paran varsa yürütürsün istedigini!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CO ~ 9 yıl önce
Kizi erkegi ayni yemekhanede yemek yedirmiyoruz, etek giymeyi yasakliyoruz falan gibi yaklasin bakalimda bu okula ben o zaman soracagim size Boeing destek mi verecek yoksa cekecek mi diye... Sonra dersiniz "Biz nerede yanlis yaptik?" diye...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
siz neredesiniz ~ 9 yıl önce
Arkadaşım,bir defa yazdıgınız şeylerin konu başlıgı ile alakası yok,konuyla alakasız salataya ısırgan otu gibi.İkincisi yazdıgınız şeyler hayal ürünü,siz ne görmek istiyorsunuz bu ülkede anlaşılır gibi degil.Merak etmeyin Boeing falan destegini çekmez,başka okullarda yaptırır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000