08 Ocak 2021, Cuma 09:33:31

Boeing milyarlarca dolar ceza ödemeyi kabul etti!

ABD Adalet Bakanlığı, Boeing’in B737 MAX için 2.5 Milyar dolardan fazla ceza ödemeyi kabul ettiğini açıkladı.
  • Bu tazminatı daha sonra teşvik olarak Boeing'e geri öderler. Konuyu kapatırlar. amerika denilen ülkenin herşeyi yalan ve göz boyamadan ibarettir. Bizim yerli yalakalar şöyle demokrasi böyle özgürlük ülkesi diye anlatıp dururlar.
  • İşte böyle bir şirket boeing. Bir tane uçağını bile filoda tutmayacaksın bunların.
  • Bu firmanin batacagini dusunuyorum. Paralari bol keseden dagitan herkes gibi firmalar da batar.

Uçak üretisici Boeing ile B737 MAX’lerle ilgili Federal Havacılık İdaresi'ni (FAA) aldattığı yönündeki suçlama dosyasını kapatmak için bir anlaşma imzalandığını duyuran ABD Adalet Bakanlığı, Boeing’in 2.5 Milyar Dolar’dan fazla ödeme yapacağını açıkladı.

Anlaşmaya göre Boeing, 243.6 milyon dolar para cezası ve 1.77 milyar dolar da havayollarına tazminat ödeyecek. Şirket ayrıca Lion Air ve Ethiopian Airlines kazalarında ölen 346 yolcunun mirasçıları ve yakınları için 500 milyon dolarlık bir fon oluşturacak.

Amerikan Federal Havacılık İdaresi (FAA) Kasım ortasında, Boeing 737 MAX’ın ticari hizmete geri dönmesinin önünü açan izni onaylamıştı.

BAŞSAVCI VEKİLİNDEN ŞOK SÖZLER: "DÜRÜST OLMAK YERİNE..."

Söz konusu dosyanın yetkililerinden ABD Adalet Bakanlığı Ceza Dairesi Başsavcı Vekili David Burns, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Boeing çalışanlarının, FAA’dan B737 Max uçağının çalışmasıyla ilgili önemli bilgileri gizleyerek ve aldatmacalarını örtbas etmek için çaba sarf ederek dürüst olmak yerine kâr yolunu seçti"

Boeing milyarlarca dolar ceza ödemeyi kabul etti!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

bizde yedik ~ 3 yıl önce
Bu tazminatı daha sonra teşvik olarak Boeing'e geri öderler. Konuyu kapatırlar. amerika denilen ülkenin herşeyi yalan ve göz boyamadan ibarettir. Bizim yerli yalakalar şöyle demokrasi böyle özgürlük ülkesi diye anlatıp dururlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boeing fanlari nerede ~ 3 yıl önce
İşte böyle bir şirket boeing. Bir tane uçağını bile filoda tutmayacaksın bunların.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Batacak ~ 3 yıl önce
Bu firmanin batacagini dusunuyorum. Paralari bol keseden dagitan herkes gibi firmalar da batar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sakaci ~ 3 yıl önce
Usa devlet istiraki boeing, usa batarsa batar anca
Batmaz... ~ 3 yıl önce
Bu para ne ki onlar için, üretmeyen toplumlar oldukça hep kazanırlar... Uçaklarını alıp işletenlerde kendilerini havacı sanırlar...
Kafayı kullan ~ 3 yıl önce
Bu firma şuandan itibaren sadece yedek parça temini yapsa yine batmaz. Dünya üzerinde aktif uçan kaç Boeing var farkında mısın? Her birine günde bir knob gerekse ( bak sadece knob diyorum ötesine gitme) yine batmaz. Bir şeyin muadili yoksa illaki ayakta kalır.. Bakmayın siz o Boeing zorda morda haberlerine. Üretim hattı zorda çünkü band şişti üretim yön değiştirdi açık bandlar durdu yavaş bandlar hızlandı kayma yaşanıyor. Ülkeler batar Boeing batmaz. Daha askeri üretimleri hiç dile getirmedik bak.. Bir de o tarafı var Boeing in..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000