27 Mayıs 2020, Çarşamba 17:09:25

Boeing çok sayıda kişiyi işten çıkaracak!

Boeing Seattle bölgesinde çok sayıda kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor.
  • İşten çıkaracak şirketler en önce airporthaber e haber veriyor sanırım. Çıkması istenen çalışanların tekrar uçuşa çağırıldığı haberlerini neden hiç geçmiyorsunuz??
  • 2 yıldır Hala max max diye tutturacakların bir çözüm üretselerdi şimdi farklı olurdu.. En azımdan şiparişleri ng ye çevirebilirledi
  • Boeing test pilotlarının maaşlarını düşürsünler. İki tuşa basıp binlerce dolar alıyorlar.
  • ben thy olsam boeingi %53 ve aurbusin %35 hissesini bu firsatta satin alirdim.

Boeing Co. bu hafta Seattle bölgesi mühendislik kademelerinde çok sayıda çalışan ile yollarını ayıracağını açıklamaya hazırlanıyor. Uçak üreticisi, havacılık tarihindeki en sert daralmadan dolayı iş gücü maliyetlerinde azaltmaya gidiyor. Binlerce kişinin işten çıkarılması gündemde!

Şirket işten çıkarma bildirimlerinin Cuma günü gönderileceği konusunda sendika yetkililerini bilgilendirdi. Puget Sound bölgesindeki 18 bin mühendisi temsil eden SPEEA'ya göre bazı yöneticiler çalışanları işlerini kaybedeceklerine ilişkin halihazırda uyarmaya başladı. Sendika sözcüsü bin 300 civarında üyesinin gönüllü ayrılma paketleri için başvuruda bulunup kabul edildiğini belirtti.

Boeing'in CEO'su Dave Calhoun geçen ay faaliyetlerin daraltılması için iş gücünün yüzde 10'unun (yaklaşık 16 bin kişi) azaltılması gerektiğini açıklamıştı. Uçak üreticisinin en iyi müşterisi olan bazı hava yolu şirketleri hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Şirketin rakibi Airbus SE de, faaliyetlerini üçte bir oranında azalma planlarının açıklanmasının ardından, iş gücünde sert kısıntılara gidilmesini değerlendiriyor.

Boeing, Puget Sound Business Journal'a göre mühendis sendikasındaki yetkililere beyaz yakalı çalışanlarda yüzde 15 ile yüzde 20 arasında işten çıkarma beklendiğini belirtti. Şirket, Kanada ve Avustralya'da çalışanlarıyla şimdiden yolunu ayırmaya başladı.

Boeing çok sayıda kişiyi işten çıkaracak!

Facebook Yorum

Yorumlar

İstihbarat ~ 1 ay önce
İşten çıkaracak şirketler en önce airporthaber e haber veriyor sanırım. Çıkması istenen çalışanların tekrar uçuşa çağırıldığı haberlerini neden hiç geçmiyorsunuz??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Max ~ 1 ay önce
2 yıldır Hala max max diye tutturacakların bir çözüm üretselerdi şimdi farklı olurdu.. En azımdan şiparişleri ng ye çevirebilirledi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Test pilotu ~ 1 ay önce
Boeing test pilotlarının maaşlarını düşürsünler. İki tuşa basıp binlerce dolar alıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bence ~ 1 ay önce
ben thy olsam boeingi %53 ve aurbusin %35 hissesini bu firsatta satin alirdim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000