27 Kasım 2017, Pazartesi 11:51:25

Bodrum-Şarika seferleri için geri sayım başladı

Air Arabia’nın Türkiye uçuş ağına Bodrum’u da ekleme kararı aldığı bildirildi. Bodrum-Sharjah (Şarika) seferleri 2018 yaz sezonuyla birlikte başlayacak.
  • Günaydınlar, Bu yayın aracı havacılık sektörünün önemli organlarından biridir.Biz sektör çalışanlarının işi de , seyahat eden insanlara hizmet vermektir. İlaveten kültürümüzün destek aldığı önemli özelliklerimizden birisi de misafirperverliktir.Gerek eğitim hayatlarıımızda gerekse aile geleneklerimizde bu konu önemlidir. Bütün bunlara rağmen ötekileştiren , hakaretamiz, ayrımcılık ihtiva eden yazılar yanlıştır. Yine yazmadan geçemeyeceğim insanoğlunun hepsi dil, din ,renk, ülkü farklılıklarına rağmen sevilmesi ve saygı duyulması gereken eşit bireylerdir. Özellikle biz sektör çalışanları yukarıda sıralamağa çalıştığım özellikleri zenginleştirmesi gereken bir bireyleriz.
  • Yeter yaw şu araplardan. Ne yapacak onlar Bodrumda. Bırakın gitsinler karadenize. Oralar zaten rezil oldu. Başka yere zarar vermesinler.
  • Doldurun bakalım arapları Türkiyeye. Rezil etsinler ortalığı.
  • daha önce de AYT'ye uçtular sonra durdurdular. TZX hala devam ediyor mu?

Air Arabia Doğu Avrupa Müdürü Nüket Angın ile TAV Havalimanları Holding Pazarlama Koordinatörü Serkan Karahatay, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

Air Arabia’nın Türkiye uçuş ağına Bodrum’u da ekleme kararı aldığı bildirildi. Buna göre Air Arabia, 13 Haziran 2018’de başlayıp eylül ayı sonuna kadar haftada 3 kez Birleşik Arap Emirlikleri'nin Sharjah kenti ile Bodrum arasında karşılıklı tarifeli seferler yapacak. Ayrıca Arap acenta ve basın gruplarının Bodrum’a gerçekleştireceği tanıtım turları ile Bodrumlu otelcilerin kaynak pazar ülkelerde katılacağı roadshow’lar ilk planda gerçekleştirilecek organizasyonlar olup, nisan ayı sonunda Dubai’de gerçekleşen ATM Turizm Fuarı'na Bodrum olarak en güçlü şekilde katılım ve yerinde tanıtım da diğer anlaşılan konular arasındaydı.

"ÇALIŞMALARIMIZ MEYVELERİNİ VERİYOR"

Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı (BOTAV) Mehmet Kocadon, Bodrum’un güçlü şekilde tanıtımı ile Air Arabia’nın seferlerinin başarıya ulaşması için gerek Bodrum Otelciler Derneği ve Bodrum Tanıtma Vakfı gerekse Bodrum Belediyesi olarak tüm imkanları seferber ederek katkıda bulunacaklarını belirterek şunları söyledi:

"Bizim bütün çalışmalarımız turizmin gözbebeği Bodrum'a daha çok turist getirebilmektir. Bu çalışmalardan birisi de Bodrum'a direkt uçuşların daha çok yapılmasıdır. Bu konuda yaptığımız çalışmalar sonunda direkt uçuşlar başlamıştır. Buna en son olarak Air Arabia da eklenmiştir. Air Arabia'nın uçuşlarıyla Birleşik Arap Emirlikleri'ne direkt bağlanmış olacağız. Çalışmalarımız meyvelerini vermektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

"BODRUM'A DUYDUKLARI GÜVEN İÇİN TEŞEKKÜRLER"

TAV Havalimanları Holding Pazarlama Koordinatörü Serkan Karahatay da "İşletmemizde olan Medine, Tiflis ve Batum’dan sonra Air Arabia’nın Türkiye’de Bodrum’da da servis verecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Gönülden inanıyoruz ki, Arap yarımadasından hatta Hindistan’dan ilk kez gelecek misafirlerimiz dünyada bir benzeri daha olmayan Bodrum’un eşsiz güzelliklerine hayran kalacaklardır. İki ülkeyi, iki bölgeyi hem turistik ve kültürel hem de ticari anlamda birbirine bağlayan Air Arabia’ya Bodrum’a duydukları güven için teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz." dedi.

Sharjah seferleri ile Bodrum’a sadece Birleşik Arap Emirlikleri'nden değil özellikle Suudi Arabistan, Umman ve Hindistan gibi Air Arabia’nın güçlü uçuş ağı bulunan önemli pazarlardan da önemli sayıda turist artışı bekleniyor.

SADECE BAE'Yİ BODRUM'A BAĞLAMAYACAK

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın ilk ve en büyük düşük maliyetli havayolu şirketi olan Air Arabia, Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah ve Ras Al Kaimah Emirlikleri’nin resmi havayolu olup, Fas, Mısır ve Ürdün deki merkezlerinde Avrupa, Rusya ve BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Hindistan Yarımadası’nda 200’e yakın uçuş noktasına seferler yapıyor.DUBAI İLE REKABET HALİNDE

Birleşik Arap Emirlikleri'nin üçüncü büyük emirliği Şarika, kültür, turizm ve ticarette Dubai ile rekabet ediyor.

Dubai'de çalışan pek çok yabancı kentteki yüksek kiralardan dolayı şehre çok yakın olan Şarika'da yaşamayı tercih ediyor.

Otel ücretleri Dubai'den daha ucuz olduğu için turistler açısından da burada konaklamak avantajlı. 1998 yılında UNESCO'nun Arap dünyasının kültür başkenti statüsü verdiği Şarika, lüks otellerin yanı sıra gezilecek ve görülecek yerler açısından oldukça zengin. 24 tane müzenin bulunduğu Şarika’da Heritage Area (Tarihi Miras Alanı) özellikle gezilmesi gereken yerlerden biri. Bankalar Caddesi'nin üzerinde bulunan Şarika Kalesi (Al Hisn) ve İslam Müzesi ile Bait al Naboodah, Heritage Area'nın en önemli yapıları arasında bulunuyor.

1820 yılında yapılan Al Hisn, Şarika Emiri'nin de eviymiş. 1996 yılında restore edilen kale artık müze olarak hizmet veriyor. İslam Müzesi'nde el yazması Kuran-ı Kerimler ve Kabe'ye ait örtüler gibi İslamiyet'e ait eserler sergileniyor. Bait Al Naboodah ise geniş Arap ailesinin kuşaklar boyu bir arada yaşadığı bir ev. Geleneksel Körfez ve Arap İslam mimarisi ile inşa edilmiş ve Şarika ruhunu sembolize ediyor.

Bodrum-Şarika seferleri için geri sayım başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

BİLENLER ~ 1 yıl önce
Günaydınlar, Bu yayın aracı havacılık sektörünün önemli organlarından biridir.Biz sektör çalışanlarının işi de , seyahat eden insanlara hizmet vermektir. İlaveten kültürümüzün destek aldığı önemli özelliklerimizden birisi de misafirperverliktir.Gerek eğitim hayatlarıımızda gerekse aile geleneklerimizde bu konu önemlidir. Bütün bunlara rağmen ötekileştiren , hakaretamiz, ayrımcılık ihtiva eden yazılar yanlıştır. Yine yazmadan geçemeyeceğim insanoğlunun hepsi dil, din ,renk, ülkü farklılıklarına rağmen sevilmesi ve saygı duyulması gereken eşit bireylerdir. Özellikle biz sektör çalışanları yukarıda sıralamağa çalıştığım özellikleri zenginleştirmesi gereken bir bireyleriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeter ~ 1 yıl önce
Yeter yaw şu araplardan. Ne yapacak onlar Bodrumda. Bırakın gitsinler karadenize. Oralar zaten rezil oldu. Başka yere zarar vermesinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arabia ~ 1 yıl önce
Doldurun bakalım arapları Türkiyeye. Rezil etsinler ortalığı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Marabia ~ 1 yıl önce
anlıyorum arap düşmanlığınız var.elbette haklı yanların da var ancak araplar avrupada da milyonlarca euro bırakıyor neden bize bırakmasınlar ? benimde gönlüm ister amerikalısı kanadalısı gelsin ancak olmuyor.o zaman coğrafyamızdaki potansiyeli kullanmamız gerekir ki kullanılıyor
AIR ARABIA ~ 1 yıl önce
daha önce de AYT'ye uçtular sonra durdurdular. TZX hala devam ediyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000