09 Nisan 2016, Cumartesi 09:06:18

Bitlis'te havalimanı heyecanı

Çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bitlis’e gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, il merkezindeki programının ardından Tatvan ilçesine geldi.
  • 77
  • Hava alanı yapılırsa seviniriz ama yulalan ilçemizde daha mantıklı her ilçemize yakın bence yerde müsait diye düşünüyorum yapılırsa her ilçemize en Fazla yarım saat diye düşünüyorum
  • havaalanı yapılıyorsa merkeze yapılmalı merkez dururken ilçesine yapıyorlar.çok saçma.
  • Insalah uzerimize dusen yaptik simdi sira buyuklerimizde
  • Muş havalimanı 82 km uzaklıkta.Gerek yok.
  • BİTLİSE 5 MİNARE YETER NE GEREK HAVALİMANINA :d
  • oy verin havalimanını sonra düşünürüz demiş. yav he he'lemiş yani.
  • tepesine mi yapacaklarmış?
  • bitlisliler hergün siirtten uçuyor. havaalanına gerek yok.
  • Welcome to TETWANE HEWAALAN

Çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bitlis’e gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, il merkezindeki programının ardından Tatvan ilçesine geldi.

Tatvan’da yarın katılacağı yeni adliye binası açılış töreni öncesi ilçe ziyaretine Tatvan Belediyesi ziyaretiyle başlayan Bakan Bozdağ’ı belediye önünde Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, partililer ve vatandaşlar karşıladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ile birlikte Tatvan Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Bozdağ, Tatvan Belediye Başkanı ’dan ilçenin durumu ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Belediyenin çalışmaları, hayata geçirilen projeler ve planlanan projelerle ilgili Bakan Bozdağ’a brifing veren Başkan Aksoy, Tatvan’a yapılması planlanan Bitlis havaalanı, çevreyolu projesi ve afet kodu sorunu hakkında bilgilendirerek projelerle ilgili Bozdağ’dan destek istedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bakan Bozdağ’a, Bitlis’in bölgede havaalanı olmayan iki ilden biri olduğunu hatırlatan Başkan Aksoy, “Bizim Bitlis’te havaalanı ile ilgili sıkıntımız var. Zaten bu bölgede havaalanı olmayan sadece iki ilimiz var. Bunlardan biri Tunceli diğeri ise Bitlis’tir. Tunceli’nin arazi yapısından dolayı bir sıkıntı olduğu için yapılamıyor, ancak Bitlis için düşünülen havaalanı için Tatvan ilçemizde uygun arazi ayarlanıp yer kamulaştırıldı. Sayın Başbakanımız da son Bitlis ziyaretinde Tatvan’da yapılacak olan Bitlis havaalanı için söz vermişti. İnşallah havaalanı yapılması noktasında desteklerinizi istiyoruz. Ayrıca Tatvan’ın diğer bir sıkıntısı da çevre yolunun olmamasından kaynaklı oluşan trafik yoğunluğudur. Bu sıkıntı nedeniyle Tatvan’da trafik zaman zaman durma noktasına geliyor. Bu konuda da destek istiyoruz. Diğer büyük bir sorunumuz ise yaklaşık 20 yıldır devam eden afet kodu sorunudur. Bu sorunun çözümü noktasında da girişimlerde bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz. Bu konuda destek olunursa uzun süredir devam eden bir sorunumuz daha çözüme kavuşmuş olacaktır” diye konuştu.

Sorunların çözümü noktasında üzerlerine düşeni yapacaklarını belirten Bakan Bozdağ ise, “Daha önce de Tatvan’a gelmiştim ve Ramazan programına katılmıştım. Gerçekten Tatvan çok güzel bir ilçemizdir. İlçenin bazı sorunları da var, onlar da kısa sürede çözülecektir. İnşallah Tatvan için hazırlanan projelere destek sunacağız” dedi.

Ziyaret sonunda ise Başkan Aksoy tarafından Bakan Bozdağ’a ilçenin tanıtımı için Tatvan Kaymakamlığı ve Tatvan Belediyesi tarafından ortak olarak hazırlanan Tatvanname isimli kitaplardan hediye edildi.

Belediye ziyaretinin ardından kalacağı otelde düzenlenen akşam yemeğine katılan Bakan Bozdağ, yarın ise yeni adliye binasının açılış törenine katılacak.

Bitlis'te havalimanı heyecanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

bazı yorum yapanlara sanki bir şey dokunuyor,yok efendim siirtte varmış muşta varmış geçin bunları neden olmasın. 2 saatte izmirden vana geliyoruz ,ordan tatvana 4 saatte gidiyoruz.işinize bakın ~ 2 yıl önce
77

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cumali ~ 3 yıl önce
Hava alanı yapılırsa seviniriz ama yulalan ilçemizde daha mantıklı her ilçemize yakın bence yerde müsait diye düşünüyorum yapılırsa her ilçemize en Fazla yarım saat diye düşünüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ensar ~ 3 yıl önce
havaalanı yapılıyorsa merkeze yapılmalı merkez dururken ilçesine yapıyorlar.çok saçma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kutbettin isik ~ 4 yıl önce
Insalah uzerimize dusen yaptik simdi sira buyuklerimizde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa ~ 5 yıl önce
Muş havalimanı 82 km uzaklıkta.Gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 3 yıl önce
Sen öyle san....
bitlise ~ 5 yıl önce
BİTLİSE 5 MİNARE YETER NE GEREK HAVALİMANINA :d

Yanıtla

Kalan karakter 1000
barzo ~ 5 yıl önce
oy verin havalimanını sonra düşünürüz demiş. yav he he'lemiş yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5 minarenin ~ 5 yıl önce
tepesine mi yapacaklarmış?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
siirtli kenan ~ 5 yıl önce
bitlisliler hergün siirtten uçuyor. havaalanına gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HEWA ~ 5 yıl önce
Welcome to TETWANE HEWAALAN

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000