14 Temmuz 2016, Perşembe 09:15:58

Bitlis'e havaalanı talebi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bu yıl 48.’si düzenlenen Doğu Anadolu Fuarı’na katılan Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri, açmış oldukları stant havaalanı için kamuoyu oluşturuyorlar.
  • ankara esenboğa 45 km. bitlis siirt 50 km. bu size yetmez mi bitlisliler. hayal kurmayı bırakın.
  • Tabi tabi, Bitlis gerizekali mi her yere paralar sacilirken niye oraya da sacilmasin? 1 milyon dis hat yolcusu garantisi de versinler ki tam balli kaymak olsun.
  • Bitlis havalimanı acılır ise potansiyeli olacak bir nokta sebebi ise van gölü ve ortadoguya hitap etmesi ayrıca dogu bölgelerimizin yolcu ve sefer sayılarına bakar ısek doluluk oranları bir hayli yüksek. İnşallah havalimanı yapılır seferler konur bitlis halkına ve bitlise hem ticari hem turistik katkı sağlayacağı görüşündeyim.
  • Biz de yozgata havalimanı istiyoruz 500 bin nüfuslu şehrin havalimanı olmalı :(

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bu yıl 48.’si düzenlenen Doğu Anadolu Fuarı’na katılan Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri, açmış oldukları stant havaalanı için kamuoyu oluşturuyorlar.

‘Dünya mirası Bitlis’e havaalanı istiyoruz’ sloganıyla Vangölü Aktivistleri Derneği’nin kurmuş olduğu stantta başlatılan imza kampanyası ilk 3 günde 3 bine ulaştı. Konu ile ilgili konuşan Vangölü Aktivistleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Özel, “Havaalanı konusu kanayan yara haline geldi. Eskiden uçağa binmek bir lükstü, şimdi ise sıradan bir şey. Vatandaş havayolu ile seyahat etmenin artık bir lüks olmadığını bir ihtiyaç olduğunu görüyor. Bitlis'e yapılacak olan havaalanın kentin ekonomisine ve ticari hayatına ciddi bir katkısı olacak. Eşsiz güzelliklere sahip olan Bitlis'in turizm potansiyelini arttırmasının ve bölgenin kalkınması için çok faydalı olacağına inanıyoruz. Daha önceden sosyal medyada başlatmış olduğumuz kampanya büyük ilgi gördü. Milletvekilimiz Vedat Demiröz de kampanyayı imzalayanlar arasında, havaalanı ile ilgileneceğini söyledi . Bitlis Dernekler Federasyonu ile yaptığımız görüşmeler sonucunda İstanbul'da da imza kampanyasını yürüteceğiz. Bizlerde Bitlis il ve ilçelerinde stant kurup 10 bin imzaya ulaşmayı planlıyoruz” dedi.

“Van Gölü havzasını dünyanın 8. harikası olarak görüyoruz”

Van Gölü havzasında da temizlik çalışmalarının sürdüğünü belirten Erdoğan Özel, “Yapacağımız etkinliklerle Van Gölü havzasında kamuoyu oluşturup, bilinçli toplum ile Van Gölü’nü temiz tutacağız. Van Gölü’ne arıtılan kanalizasyon suyunun boşaltılmasını istemiyoruz, sodalı suyun kimyasal yapısı bozulmasın. Örneğin Kayseri'de, Gaziantep'te deniz yok, biz de niye Van Gölü’ne dökülüyor bir tane Van Gölü var, sahip çıkmamız gerekiyor” diye konuştu.

“Tarihi yapılarımızın ahır ve samanlık olmasını istemiyoruz”

Özel, tarihi yapıların ahır veya samanlık olarak kullanıldığını söyleyerek, “Vangölü Aktivistleri Derneği olarak tarihi yapılarımızı yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunmak için uğraşacağız. Bu şekilde kenti ekonomik açıdan ileri taşıyacağız. Bitlis'i merak edip gelen turist aynı gün dönüyor, yapacağımız çalışmalar ile turistleri Bitlis'te tutmayı planlıyoruz. Gönüllü arkadaşlar ile derneği kurduk. Yaptığımız faaliyetler arasında okuma, temizlik, yeşillik ve çevre, yani toplum yararına olan konularla ilgileniyoruz. O yüzden siyasetsiz ve şiddetsiz toplumun yararına çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Son olarak Bitlislilerden kampanyaya destek isteyen Özel, “Fuar alanına gelen hemşehrilerimizi #Bitlisehavaalanı sloganıyla kurduğumuz standımıza uğramalarını, gelemeyen kişilerinde Chance.org'dan ve sosyal medyadan kampanyamıza destek vermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.Bitlis'e havaalanı talebi

Facebook Yorum

Yorumlar

sedat dağcı ~ 4 yıl önce
ankara esenboğa 45 km. bitlis siirt 50 km. bu size yetmez mi bitlisliler. hayal kurmayı bırakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bit ~ 4 yıl önce
Tabi tabi, Bitlis gerizekali mi her yere paralar sacilirken niye oraya da sacilmasin? 1 milyon dis hat yolcusu garantisi de versinler ki tam balli kaymak olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadri ~ 4 yıl önce
Bitlis havalimanı acılır ise potansiyeli olacak bir nokta sebebi ise van gölü ve ortadoguya hitap etmesi ayrıca dogu bölgelerimizin yolcu ve sefer sayılarına bakar ısek doluluk oranları bir hayli yüksek. İnşallah havalimanı yapılır seferler konur bitlis halkına ve bitlise hem ticari hem turistik katkı sağlayacağı görüşündeyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bozok ~ 4 yıl önce
Biz de yozgata havalimanı istiyoruz 500 bin nüfuslu şehrin havalimanı olmalı :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000