20 Nisan 2018, Cuma 09:30:56

Bitcoin hırsızı Başbakan'ın uçağıyla kaçtı!

İzlanda'da büyük bir Bitcoin hırsızlığının planlayıcısı olduğu iddia edilen Sindri Thor Stefansson adlı kişi hem hapisten hem de ülkeden kaçmayı başardı.
  • Adam tanri bikerem taaamm miii... Kaç sen Thorcuğumm...
  • Bu haberde benim, adamın kaçmasından çok, bir ülkenin başbakanlarının da tarifeli uçakla başka bir ülkedeki toplantıya gitmesi dikkatimi çekti. Nedense ? Nereden aklıma geldiyse artık.
  • normalde izlanda hapishanesinden kacilmaz o kadar iyidir luxtur ama somon yemekten sıkılıp. isvec ustunden polonya rusya falan tipte sarisin. araya karisir.

İzlanda'da büyük bir Bitcoin hırsızlığının planlayıcısı olduğu iddia edilen Sindri Thor Stefansson adlı kişi hem hapisten hem de ülkeden kaçmayı başardı. Üstelik Stefansson'un ülkeden kaçmak için bindiği uçak, İzlanda Başbakanı Katrin Jakobsdottir'i de taşıyordu.
Şubat ayında diğer 10 kişiyle birlikte tutuklanan Sindri Thor Stefansson, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin madenciliği için kullanılan 600 adet bilgisayarın çalınması ile suçlanıyordu.

Yaklaşık 2 milyon dolar değerindeki bilgisayarlar hala kayıp.

Stefansson ada ülkesi İzlanda'nın güneyindeki düşük güvenlikli Sogni cezaevinde tutuluyordu.

Ancak yerel medyanın aktardığına göre, hırsızlık şüphelisi Stefansson cezaevinin penceresinden kaçmayı ve 95 km. uzaklıktaki uluslararası Kaflavik havalimanına gitmeyi başardı.

ULUSLARARASI TUTUKLAMA EMRİ ÇIKARILDI

Polis, havalimanındaki kamera kayıtlarından Stefansson'un İsveç'e giden bir uçağa bindiğini tespit etti.

Uçak tesadüfen Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve diğer 4 İslandinav mevkidaşı ile buluşmak üzere İsveç'e giden İzlanda Başbakanı Katrin Jakobsdottir'i taşıyordu.
Visir'e konuşan polis şefi Gunnar Schram, Stefansson'un sahte pasaport kullandığını belirterek "Bir yardımcısı vardı. Bundan eminiz" ifadelerini kullandı.

İsveç polis herhangi bir tutuklama yapmadıklarını ancak izlandalı meslektaşlarının kendilerini bilgilendirdiğini açıkladı.

Bitcoin hırsızı Başbakan'ın uçağıyla kaçtı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Thor ~ 5 yıl önce
Adam tanri bikerem taaamm miii... Kaç sen Thorcuğumm...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sürücü ~ 5 yıl önce
Bu haberde benim, adamın kaçmasından çok, bir ülkenin başbakanlarının da tarifeli uçakla başka bir ülkedeki toplantıya gitmesi dikkatimi çekti. Nedense ? Nereden aklıma geldiyse artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Izlanda başbakanı ~ 5 yıl önce
Izlanda basbakani ekonomi de uçuyor
mahmud ~ 5 yıl önce
normalde izlanda hapishanesinden kacilmaz o kadar iyidir luxtur ama somon yemekten sıkılıp. isvec ustunden polonya rusya falan tipte sarisin. araya karisir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000