28 Temmuz 2022, Perşembe 13:12:16

Bir üniversite daha SHGM'nin tanınan okul unvanını aldı

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'ne, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından "Tanınan Okul Sertifikası" verildi.
  • Yoğun istihdam ihtiyacı mi varmış sektorde. Külliyen yalan . Maaşlar 5 te bire inmiş. İki senedir işsiz olan tecrübeli tıp kurslu lisanslı teknisyenler varken yoğun istihdam ihtiyacı diye kandirmayin gençleri. Kimsenin umutlariyla oynamayın. Sektör daraldı . Her ile sivil havacılık bölümleri açıldı. Lise düzeyinde de olsa teknisyen yetiştiren pekcok lise var. Her sene 2000 üzerinde genç mezun oluyor . Senede 100 kişi iş bulursa çok iyi.
  • kesinlikle gitmenizi tavsiye etmeyeceğim bir okul gidince çok pişman olacaksınız eğitmenleri yok dhmi den eğitmen alıyorlar ve ilk mezunlarını lisanssız bir şekilde mezun ettiler sonradan eğitim verdiler ve bir çok kişi mağdur oldu ciddiyeti olmayan ve eğitim hayatınızı rezil edecek bir okul bu okula gideceğinize üniversite okumamanızı tavsiye ederim.

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'ne, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından "Tanınan Okul Sertifikası" verildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 2021-2022 akademik yılında Pilotaj ve Hava Trafik Kontrolü bölümlerinde SHGM tarafından "Yetkili Eğitim Organizasyonu" olarak ilan edilen İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, bu yıl da havacılık teknik programlarında "Tanınan Okul Sertifikası" almaya hak kazandı.

Bu sertifikayla mezun olan öğrenciler, iş başvurularında çeşitli imtiyazlardan faydalanabilecek. Yoğun istihdam ihtiyacı bulunan hava aracı bakım personeli alımlarında sınav muafiyetleri avantajına sahip olacak, deneyim süresi kriterinde de indirim alarak daha kısa sürede istihdam edilebilecek.

Pilotaj, Hava Trafik Kontrolü, Uçak Bakım ve Onarım, Havacılık Elektrik Elektroniği, Havacılık Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Uçak Teknolojisi programlarına sahip olan İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, sivil havacılık sektörü için donanımlı insan kaynağının yetiştirilmesi konusunda akreditasyon ve standartlara dayalı eğitimlerini sürdürüyor. 

Bir üniversite daha SHGM'nin tanınan okul unvanını aldı

Facebook Yorum

Yorumlar

Ben ~ 20 gün önce
Yoğun istihdam ihtiyacı mi varmış sektorde. Külliyen yalan . Maaşlar 5 te bire inmiş. İki senedir işsiz olan tecrübeli tıp kurslu lisanslı teknisyenler varken yoğun istihdam ihtiyacı diye kandirmayin gençleri. Kimsenin umutlariyla oynamayın. Sektör daraldı . Her ile sivil havacılık bölümleri açıldı. Lise düzeyinde de olsa teknisyen yetiştiren pekcok lise var. Her sene 2000 üzerinde genç mezun oluyor . Senede 100 kişi iş bulursa çok iyi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isimsiz ~ 21 gün önce
kesinlikle gitmenizi tavsiye etmeyeceğim bir okul gidince çok pişman olacaksınız eğitmenleri yok dhmi den eğitmen alıyorlar ve ilk mezunlarını lisanssız bir şekilde mezun ettiler sonradan eğitim verdiler ve bir çok kişi mağdur oldu ciddiyeti olmayan ve eğitim hayatınızı rezil edecek bir okul bu okula gideceğinize üniversite okumamanızı tavsiye ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
merhaba ~ 21 gün önce
nişantaşı üniversitesini bilmem ancak türkiyede lisanslı mezunlar 10-15 sene önceydi. sektörde olmadığınız çok açık.
Shgm ~ 21 gün önce
Ne saçma bir ünvan ... "Shgm tarafından tanınan okul" ...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000