31 Mayıs 2010, Pazartesi 08:45:59

Bir ülkeyle daha vizeler kalkıyor!

Pakistan Kültür ve Turizm Bakanı Shazia Marri, yakın zamanda Türkiye ile Pakistan arasındaki vize uygulamasının kalkabileceğini söyledi.
  • vize kalksada pakistana yol alsak, pakistan bile tr ye vize uyguluyor :))
  • Yasasin,artik canimiz sikildikca Pakistan'a gideriz.Zaten hep gitmek istiyordum ama vize oldugundan gidemiyordum:-)Peki pasaport ucretleri ve haraclari (pardon yanlis oldu,harclari yazacaktim) ne zaman kalkiyor???Bizim pasaport ve harcina verdigimiz paraya elin adami gelip TR'de 5 yildizli otelde tatil yapiyor sayin yetkililer.Tamam pasaport ucreti ve harclar kaldirilmasin ama bu kadar da yuksek olmasin yani degil mi?Verdigimiz vergilerin karsiliginda devlet biraz da bize hizmet versin...

Marri, “Yakın gelecek için bir müjde verebiliriz. Türkiye ile Pakistan arasındaki vize uygulamasının kaldırılması için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Nevşehir'deki Kapadokya Dedeman Oteli'nde bu yıl 5'incisi düzenlenen ‘Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi'nin galasına katılan Marri, Pakistan'ın kültürel ve tarihi değerlerini anlattı. Marri birçok uygarlıga ev sahipliği yapan Pakistan'ın bugünkü kültürünün, ülkenin ev sahipliği yaptığı her bir uygarlığın, her bir dönemin sosyal birleşmesi olduğunu söyledi.

Konuk bakan, gazetecilerin, “Türkiye ile Pakistan arasındaki vize kalkacak mı?” sorusu üzerine, yakın gelecek için müjde verebileceğini söyledi. Marri, şöyle dedi: “Vizenin kalkması iki ülke arasındaki diyalog, anlaşmaya bağlı. Biz bir adım atarsak Türkiye Hükümeti de adım atar, Türkiye bir adım atarsa, biz de bir adım atarız. Her iki ülke için de bu dış ilişkilere ve anlaşmalara bağlı bir durumdur. Bu tek taraflı değildir. Vize uygulamaları iki ülke arasındaki ilişkilere göredir. Ancak haklısınız. Türkiye ile Pakistan arasında vize uygulaması olmaması gerekir. Böylesine birbirine yakın, dost ülkeler arasında vize uygulaması olmaması gerekir. Türkiye ile aramızda çok güçlü bağlarımız var. Şahsi fikrim; dini, kültürel, siyasi açıdan bu kadar yakınlıkları olan iki ülke açısından kesinlikle vize uygulamasının kalkması gerekir.”

‘Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi'nin gala gecesine, aralarında Pakistan, Hong Kong, İngiltere ve İran'ın da bulunduğu 40 ülkeden 105 bilim adamı katıldı. Gecede en başarılı tezleri hazırlayan akademisyenlere teşekkür plaketi verildi. Pakistan Kültür ve Turizm Bakanı Shazia Marri de, gecede, kongrenin tertip komitesi üyelerine ülkesinin yöresel kıyafetlerinden hediye etti.
 
 

Bir ülkeyle daha vizeler kalkıyor!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
vize kalksada pakistana yol alsak, pakistan bile tr ye vize uyguluyor :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yasasin,artik canimiz sikildikca Pakistan'a gideriz.Zaten hep gitmek istiyordum ama vize oldugundan gidemiyordum:-)Peki pasaport ucretleri ve haraclari (pardon yanlis oldu,harclari yazacaktim) ne zaman kalkiyor???Bizim pasaport ve harcina verdigimiz paraya elin adami gelip TR'de 5 yildizli otelde tatil yapiyor sayin yetkililer.Tamam pasaport ucreti ve harclar kaldirilmasin ama bu kadar da yuksek olmasin yani degil mi?Verdigimiz vergilerin karsiliginda devlet biraz da bize hizmet versin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000