06 Ocak 2023, Cuma 10:17:13

Bir ülke daha Çin'den gelen yolculardan test isteyecek

Avusturya Sağlık Bakanlığı, Çin'den ülkeye seyahat eden kişilerden Covid-19 testi şartı aranacağını duyurdu.
  • yine kapanma olmasında insanlara kafayı yedirtecekler. bi oyunlar oynanıyor ama bakalım hadi hayırlısı
  • en son biz isteriz , daha doğrusu biz önce istemeyiz , ülkede ki çinli turist sayısı artınca avrupa bizden ister , COVID olayını da en son biz kabul etmiştik dünyanın %99u kabul ederken biz yok öyle bir şey diyorduk arşive bakın

Avusturya Sağlık Bakanı Johannes Rauch, basına yaptığı açıklamada, ülkede olası yeni virüs varyantlarının yayılmasını önlemek için Çin'den Avusturya'ya seyahat edenlere yönelik PCR-testi zorunluluğunu hayata geçirme kararı aldıklarını bildirdi.

Rauch, virüsle mücadelede bu adımın gerekli olduğunu kaydederek testlerin 48 saat geçerli olacağını ifade etti.

Kontrollerin, Çin'de uçağa binmeden hava yolu şirketleri tarafından yapılacağını kaydeden Rauch, bunun için bu ülkeden doğrudan Avusturya'ya uçan firmalarla görüşüldüğünü dile getirdi.

Rauch, test zorunluluğuna ilişkin seyahat düzenlemesinin en kısa sürede yürürlüğe gireceğini belirterek uçuş sırasında yolcuların maske takmasının da tavsiye edildiğini sözlerine ekledi.

Bu arada Avusturya'nın yanı sıra Belçika, Almanya, İsveç ve Yunanistan da bugün Çin'den bu ülkelere seyahat edenlere yönelik test şartının aranması kararı aldı.

Çin'den gelenlere yönelik test zorunluluğu

Çin'in geçen ayın başında Kovid-19 tedbirlerini gevşetmesinin ardından ülkedeki artan vakalar ve kitlesel yayılmadan endişe duyan çok sayıda ülke, Çin'den gelecek yolculara yönelik tedbir alacağını bildirmişti.

İtalya, İspanya, Fransa gibi Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin yanı sıra ABD, Hindistan, Japonya, Malezya, İngiltere, Avustralya ve Kanada gibi birçok ülke, Çin ve bölgelerinden seyahat eden yolculara test uygulanması ve sağlık durumlarının izlenmesine yönelik önlemler duyurmuştu.

AB Komisyonu da Birlik genelinde koordineli şekilde aynı tedbirlerin uygulanmasını istemiş, AB ülkelerinin büyük çoğunluğu da bu görüşe katılmıştı.

Bir ülke daha Çin'den gelen yolculardan test isteyecek

Yorumlar

tgs ~ 1 yıl önce
yine kapanma olmasında insanlara kafayı yedirtecekler. bi oyunlar oynanıyor ama bakalım hadi hayırlısı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peynirci ~ 1 yıl önce
en son biz isteriz , daha doğrusu biz önce istemeyiz , ülkede ki çinli turist sayısı artınca avrupa bizden ister , COVID olayını da en son biz kabul etmiştik dünyanın %99u kabul ederken biz yok öyle bir şey diyorduk arşive bakın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Civciv ~ 1 yıl önce
Sen hala covid yalanına inanıyor musun???
Çin’den döndüm ~ 1 yıl önce
Çinin yiwu şehrinde Türk restoranında 5yıldır aşçılık yapıyorum.Çin’de covid kaynaklı ölümler had safhada guangzhou uçağıyla İstanbul’a döndüm çinlilerin yarısı hastaydı bu yeni virüsü dünyaya yayacaklar. Thy nin test istemesi şart

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000