24 Haziran 2019, Pazartesi 09:20:47

Bir uçak iniyor bir uçak kalkıyor... Antalya'ya turist yağıyor

Yaz aylarıyla birlikte turist yoğunluğu yaşayan Antalya'da her dakika bir uçak kalkıyor ve iniş yapıyor.
  • bedavadan biraz pahalı tatil yapıyolar akın akın gelirler gibi. dünyanın en güzel kıyı şeritlerine sahibiz ancak mali potansyeli kullanamıyoruz.
  • Keşke 3ucak inip 3 uçak kalksaydi
  • Biz sayi olarak daha fazla turist agirlarken, Yunanistan`in gelirinin yarisi kadar gelir elde ediyoruz.

Yaz aylarıyla birlikte turist yoğunluğu yaşayan Antalya'da her dakika bir uçak kalkıyor ve iniş yapıyor. Önceki gün kente hava yoluyla gelen turist sayısında 86 bin 308 ile tüm zamanların rekoru kırılırken, dün de havalimanı dış hatlarında yaşanan yoğunluk dikkat çekti.

Turizmin başkenti Antalya'ya 22 Haziran günü gelen 86 bin 308 turist ile tüm zamanların günlük ziyaretçi rekoru kırıldı. 8 Haziran tarihinde gelen 85 bin 205 yolcu ile kırılan rekor böylece yenilenmiş oldu.

Haziran ayında tüm zamanların günlük turist rekorunun kırıldığını duyuran Antalya Valisi Münir Karaloğlu, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Haziran ayı günlük ziyaretçi girişinde yeni rekor. Allah nazardan korusun. Antalyamıza gelen yolcu sayısı 86 bin 308 oldu. Geçen yıla oranla aylık yüzde 16 artışla 1 milyon 643 bin 844 kişi. Yıllık yüzde 17 artışla 4 milyon 943 bin 637 kişi Antalyamıza gelmiştir" dedi.

Antalya Havalimanı'nda önceki gün yaşanan rekor turist girişinin ardından dün de de Dış Hatlar Terminali'nde oluşan yoğunluk dikkat çekti. Daha çok Rusların ve Almanların geldiği gözlenen havalimanında turistler Antalya Dış Hatlar çıkışında bulunan demir korkulukların altında bekledi. Turistler işlemlerinin ardından tur operatörleri tarafından kalacakları otellere gönderildi.

Bir uçak iniyor bir uçak kalkıyor... Antalya'ya turist yağıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

humar ~ 4 ay önce
bedavadan biraz pahalı tatil yapıyolar akın akın gelirler gibi. dünyanın en güzel kıyı şeritlerine sahibiz ancak mali potansyeli kullanamıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turist ~ 4 ay önce
Keşke 3ucak inip 3 uçak kalksaydi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nitelikli turist ~ 4 ay önce
Biz sayi olarak daha fazla turist agirlarken, Yunanistan`in gelirinin yarisi kadar gelir elde ediyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turizm yok ~ 4 ay önce
Bizde turizm yok, turizm bu değil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000