30 Haziran 2009, Salı 20:29:02

BİR MUCİZE KURTULUŞ DAHA

Yemenia Havayolları'nın Hint Okyanusu'na düşen uçağının ikinci pilotunun da sağ olarak kurtulduğu kaydedildi.
  • Normaldir !!! Air France kazasinda yine celiskili bilgiler gelmedimi. Ancak dikkat edilecek bir husus ise bunun sadece bir bölgenin yada bir ülkenin zaafiyeti olmadigi. Insan düsünmek dahi istemiyor ama artan hava trafigine ragmen arama ve kurtarma dünya genelinde ne kadar zayif oldugunu hep beraber gördük. Bu Konuda en aci kaybimiz Rahmetli Muhsin Yazicioglu ve yitirdigimiz havacilarimiz. Hepsinin ruhu sad olsun !
  • Korkunç bir haber kirliliği var.Alınan hiç bir habere inanmamak lazım.Kazazede bebekti,çocuk sonrada genç kız oldu.Pilot ne olacak bakalım.
  • arkadaşım korkmana gerek yok uçak kazasının insanın başına gelmesi 1 milyonda bir gene dünyanın en güvenli ve en güvenilir ulaşım aracı uçak korkmana gerek yok
  • aman saçak altında felan da yürüme...kafana kiretmi felan da düşebülür
  • Son aylarda yasanan ucak kazalarindan sonra, ucaga binmeye korkar oldum acikcasi ...
  • Eğer yolcuyu kurtaran can yeleği ise bu düşüş ani bir düşüş değil. Demekki anonslar yapıldı önlemler alındı ve yolcular kazaya hazırlanabildi. Bence bu önemli bir detay, kaptanın sağ olarak kurtulması sevindirici, inşallah yaşar ve bu olay aydınlanır. Havacılığın en acı kuralıdır, birileri ölür ve bu durum diğer birilerinin yaşaması için ders haline gelir. Keşke böyle tecrübeler olmadan sorunlar bulunabilse ve ona göre önlem alınsa ama ne yazık ki havacılıkta imkansız. Birdaha üzücü olaylar yaşanmamasını Allahtan diliyorum.

Yabancı bazı yayın organlarında Yemenia Havayolları uçağının ikinci pilotunun Hint Okyanusu'nda yaralı olarak bulunduğu öne sürüldü.

Daha önce bir kazadan sağ kurtulduğu bildirilen 4 yaşında olduğu öne sürülen yolcunun ise, 14 yaşında genç bir kız olduğu ortaya çıktı.

Hastaneye kaldırılan genç kızın durumunun iyi olduğu bildirildi. Yolcunun can yeleği sayesinde hayata tutunduğu kaydedildi.

BİR MUCİZE KURTULUŞ DAHA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
Normaldir !!! Air France kazasinda yine celiskili bilgiler gelmedimi. Ancak dikkat edilecek bir husus ise bunun sadece bir bölgenin yada bir ülkenin zaafiyeti olmadigi. Insan düsünmek dahi istemiyor ama artan hava trafigine ragmen arama ve kurtarma dünya genelinde ne kadar zayif oldugunu hep beraber gördük. Bu Konuda en aci kaybimiz Rahmetli Muhsin Yazicioglu ve yitirdigimiz havacilarimiz. Hepsinin ruhu sad olsun !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Korkunç bir haber kirliliği var.Alınan hiç bir habere inanmamak lazım.Kazazede bebekti,çocuk sonrada genç kız oldu.Pilot ne olacak bakalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
arkadaşım korkmana gerek yok uçak kazasının insanın başına gelmesi 1 milyonda bir gene dünyanın en güvenli ve en güvenilir ulaşım aracı uçak korkmana gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
aman saçak altında felan da yürüme...kafana kiretmi felan da düşebülür

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Son aylarda yasanan ucak kazalarindan sonra, ucaga binmeye korkar oldum acikcasi ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Eğer yolcuyu kurtaran can yeleği ise bu düşüş ani bir düşüş değil. Demekki anonslar yapıldı önlemler alındı ve yolcular kazaya hazırlanabildi. Bence bu önemli bir detay, kaptanın sağ olarak kurtulması sevindirici, inşallah yaşar ve bu olay aydınlanır. Havacılığın en acı kuralıdır, birileri ölür ve bu durum diğer birilerinin yaşaması için ders haline gelir. Keşke böyle tecrübeler olmadan sorunlar bulunabilse ve ona göre önlem alınsa ama ne yazık ki havacılıkta imkansız. Birdaha üzücü olaylar yaşanmamasını Allahtan diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000