14 Mayıs 2010, Cuma 11:42:28

"Bir millet tayyaresiz yaşayamaz" (VİDEO)

Yönetmenliğini M. Savaş Güvezne'nin yaptığı "Beşiktaş'ta Bir Tayyare Fabrikası" belgeseli, Levent Kültür Merkezi'nde gösterildi.
  • lütfen o yıllarda nuri beyin önünün kesilip türkiyenin kendi uçağını üretme fırsatı elinden alındığı gibi devlet bu ülkede birşeyler yapmak isteyenlere artık köstek olmasın. destek olmayı geçtik. mubin yazar.
  • Nuri Demirağ'ın dünya havacılık konusunda daha yolun başındayken bu ülke için yapmaya çalıştıklarını ve onun bunca inadına ve çabasına rağmen gözünü yıldırıp önüne setler çeken başka ismet inönü ve bazı kirli hesap peşindeki insanların alçaklıklarını okudukça tüylerim diken diken oluyor. türkiye kendi uçağını üretmişken 1340lı yıllarda ucuz siyasi hesaplar yüzündenden Nuri Demirağın önünün nasıl kesildiğini anlamak mümkün değil. mubin yazar.
  • belgesel iyi güzel de şu soruyu neden sormuyorlar acaba? bütün uçakları başarılı bir şekilde üretmeyi başarmışken neden fabrikası kapatıldı ve türkiyenin kendi uçağını üretme fırsatı acımasızca yok edildi ? bu soruyu neden kimse sormuyor ?
  • Dinlerken çok etkilendim. Nuri bey'i haberleştiren arkadaşın yüreğine sağlık . Demirağ gibi insanlar kolay yetişmiyo unutmamak lazım.
  • bu millet tayyaresiz yaşayamaz, demek ki şu an yaşamıyoz. gerçekten de öyle. türkiyede o zaman ismet inönü ve Ali çetinkaya (istiklal mahkemeleri başkanı) nasıl nuri bey in önünü kestiyse hala aynı şekilde devam etmektedir. inşallah nuri beyin hedeflediği igünleri gürürüz...
  • aslinda cikiyordur... bakma bastiriyorlar....
  • böylesine bir insan ne kadar güzel bir örnek ama neden devamı yok?
Havacılığımızın efsane ismi Nur Demirağ'ın hayatını konu alan bir belgesel çekildi. Demirağ'ın hayatından kesitlerin yer aldığı belgesel film Türkiye'nin ilk uçağının nasıl yapıldığı da anlatılıyor. İşte Nuri Demirağ'ın hayat hikayesi...

"Bir millet tayyaresiz yaşayamaz" (VİDEO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 12 yıl önce
lütfen o yıllarda nuri beyin önünün kesilip türkiyenin kendi uçağını üretme fırsatı elinden alındığı gibi devlet bu ülkede birşeyler yapmak isteyenlere artık köstek olmasın. destek olmayı geçtik. mubin yazar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Nuri Demirağ'ın dünya havacılık konusunda daha yolun başındayken bu ülke için yapmaya çalıştıklarını ve onun bunca inadına ve çabasına rağmen gözünü yıldırıp önüne setler çeken başka ismet inönü ve bazı kirli hesap peşindeki insanların alçaklıklarını okudukça tüylerim diken diken oluyor. türkiye kendi uçağını üretmişken 1340lı yıllarda ucuz siyasi hesaplar yüzündenden Nuri Demirağın önünün nasıl kesildiğini anlamak mümkün değil. mubin yazar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
belgesel iyi güzel de şu soruyu neden sormuyorlar acaba? bütün uçakları başarılı bir şekilde üretmeyi başarmışken neden fabrikası kapatıldı ve türkiyenin kendi uçağını üretme fırsatı acımasızca yok edildi ? bu soruyu neden kimse sormuyor ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Dinlerken çok etkilendim. Nuri bey'i haberleştiren arkadaşın yüreğine sağlık . Demirağ gibi insanlar kolay yetişmiyo unutmamak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bu millet tayyaresiz yaşayamaz, demek ki şu an yaşamıyoz. gerçekten de öyle. türkiyede o zaman ismet inönü ve Ali çetinkaya (istiklal mahkemeleri başkanı) nasıl nuri bey in önünü kestiyse hala aynı şekilde devam etmektedir. inşallah nuri beyin hedeflediği igünleri gürürüz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
aslinda cikiyordur... bakma bastiriyorlar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
böylesine bir insan ne kadar güzel bir örnek ama neden devamı yok?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000