26 Kasım 2013, Salı 16:56:14

BİR HAVAYOLU ŞİRKETİ DAHA İFLAS ETTİ!

Arnavutluk'ta, düşük maliyetli havayolu şirketi Belle Air'in iflas ettiği bildirildi.

Arnavutluk'ta, düşük maliyetli havayolu şirketi Belle Air'in iflas ettiği bildirildi.

Belle Air'den yapılan yazılı açıklamada, "şirketin kötü ekonomik koşullar nedeniyle iflas ettiği ve tüm uçuşlarının askıya alındığı" belirtildi.

CNN Türk'te yer alan habere göre; şirketin, ayrıca tüm banka hesaplarının dondurulduğu, önceden bilet satın alan yolcuların paralarının ise "en kısa zamanda" iade edileceği kaydedildi.

Belle Air'den yapılan "iflas" açıklamasının ardından, havayolu şirketinden erken bilet satın alan yüzlerce yolcu, firmanın başkent Tiran'daki binası önünde toplanarak bilet paralarının iadesini talep etti.

Belle Air'den aldıkları biletlerle yurt dışına seyehat etmek üzere Rinas Havalimanına gelen yolcular ise havayolu şirketinin uçuşlarının iptal edildiğini öğrenmeleri üzerine, şirketin havaalanındaki görevlilerine tepki gösterdi.

Bunun üzerine, Belle Air tarafından, yolcuların bir başka havayolu şirketi ile gidecekleri yerlere ulaştırılacağı açıklandı.

Arnavutluk'un en önemli havayolu şirketlerinden biri olan "Belle Air", 2005 yılında faaliyete başlamış olmasına rağmen kısa sürede önemli başarılar elde etmişti.

Tiran'dan, İtalya'nın 7 farklı şehrine ve Avrupa'da 25 noktaya uçak seferleri bulunan şirket, 2012 yılında 110 milyon avro tutarında ciro yapmıştı.

BİR HAVAYOLU ŞİRKETİ DAHA İFLAS ETTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000