07 Temmuz 2018, Cumartesi 16:15:41

Binali Yıldırım'dan uçuş rekoru

Başbakan Binali Yıldırım, 2 yıllık Başbakanlık görevi süresinde yurt içi ve yurt dışında yoğun mesai harcadı.
  • Adam çalışıyor emek sarfediyor beğenmeyen vatan haini mualiflere kapak olsun
  • Reisin uçuş saati yanında tırıs kalır.
  • Ne mil biriktirmiştir şimdi bedava uçak bileti alabilir
  • maltada ,hollandada sirketleri vardi oglunun,oralara mi ucmus... man adasinda durmusar mi..belki enistenin sirketinede goz atmislardir
  • Keriz Millet vakfı olarak ihtiyaç sahiplerine böyle yardımlarda bulunuyoruz.daha nice böylelerini hatta muhtarları bile gönderdik İspanya ya tatile,Şartlar ise Devlet makamında olmak, asgari ücretin 10 katından fazla geliri olmak, biat etmesini bilmek,
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Biz o saati 6 ayda ucuyoruz...
  • Hiç farkı yok
  • Nasılsa.bedava.enayi.vatandas.vergi.veriyor.basbakan.ucartabi.bukadar.israf.olmaz.sonra.bizi.kislaniyorlar.bunu.yaptik.ayiptir.insanlar.bukadar.kandirilmaz.neyimiz.varki.bizi.kiskansinlar.aç.insanlar.var.vebali.boynuza

Başbakan Binali Yıldırım, 2 yıllık Başbakanlık görevi süresinde yurt içi ve yurt dışında yoğun mesai harcadı. Yıldırım, yurt içinde 238 bin, yurt dışında da 147 bin kilometre olmak üzere toplam 385 bin kilometre yol kat etti. Uçakla yaptığı yolculuklarda toplamda 540 saat havada kalan Başbakan Yıldırım, dünyanın çevresini 10 kez turlamış oldu.

"Türkiye Cumhuriyeti'nin son başbakanı" olarak tarihe geçen Binali Yıldırım'ın 25 aylık görev süresi boyunca bir dakikası bile boş geçmedi. Yıldırım, Türkiye'de adeta ayak basmadık yer bırakmazken, stratejik öneme sahip ülkeleri de ziyaret etti.

Başbakan Yıldırım, 65'inci Hükümet'i kurarak Başbakanlık koltuğuna oturduğu 24 Mayıs 2016'dan itibaren yoğun bir çalışma yürüttü.

Yıldırım, 2 yılda toplam 11'i Avrupa'ya, 6'sı Asya'ya, 5'i Kafkasya'ya, 3'ü KKTC'ye, 1'i ABD'ye, 1'i Ortadoğu'ya, 1'i Balkanlar'a, 1'i Körfez Bölgesi'ne olmak üzere 21 ülkeye 29 yurt dışı ziyareti gerçekleştirdi.

Çok sayıda yabancı devlet adamını da Türkiye'de ağırlayan Binali Yıldırım, İngiltere, Almanya, Bulgaristan, Pakistan, Ukrayna ve Ürdün'den yaklaşık 41 mevkidaşını misafir etti.

Yıldırım, başbakan yardımcısı, dışişleri bakanı ve uluslararası yatırımcı sıfatıyla Türkiye'yi ziyaret eden 180 yetkiliyi de kabul etti.

Yıl içinde Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Moğolistan, Afganistan, Almanya ve İspanya ziyaretlerinde bulunan Başbakan Yıldırım, mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Yıldırım, ekonomi ve siyaset dünyasının önde gelenleriyle de bir araya geldi.

Binali Yıldırım, 2018'de Nijer Başbakanı Brigi Rafini, Lübnan Başbakanı Saad Hariri, Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ve KKTC Başbakanı Tufan Erhürman'ı Ankara'da ağırladı.

185 saat uçuş yaptı

Başbakan Yıldırım, 2 yılda başta ABD, İngiltere, Belarus, Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Moğolistan, Afganistan ve İspanya olmak üzere 21 ülkeye 29 ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaretlerin toplamında 147 bin kilometre yol yapan Yıldırım, 185 saat uçuş gerçekleştirdi.

219 yurt içi ziyaret

Binali Yıldırım, görev süresince yurt içinde 81 ile 219 kez ziyaret gerçekleştirdi. Yıldırım bu süreçte en çok İstanbul, seçim bölgesi olan İzmir ve memleketi Erzincan'ı ziyaret etti.

Başbakanlığı döneminde Yıldırım, uçak ile 355 saat uçarak, 238 bin kilometre yol kat etti.

Dünyayı 10 kez dolaşmış gibi oldu

Binali Yıldırım, yurt içinde 238 bin kilometre, yurt dışında da 147 bin kilometre olmak üzere toplam 385 bin kilometre yol kat etti. Bu ziyaretlerle birlikte 540 saat uçakla yolculuk yaptı.

Başbakan Yıldırım, dünyanın Ekvator çevresinin uzunluğunun 40 bin kilometre olduğu dikkate alındığında, görev süresince yaptığı ziyaretlerle dünyanın çevresini 10 kez turlamış oldu.

Binali Yıldırım'dan uçuş rekoru

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Çalışan adam ~ 4 yıl önce
Adam çalışıyor emek sarfediyor beğenmeyen vatan haini mualiflere kapak olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mal ~ 4 yıl önce
Sana göre muhalif olmak vatan hainligi ise.. Terör örgütleri ile yabanci ülkelerde, baska ülkelerin istihbarat birimlerinin de katildigi ve ispatlamayanlar serefsizdir dedikleri,, sonra da evet yaptik dedikleri pazarliklari yapanlar ne oluyor zavalli yaratik. 3 yil boyunca ülkenin 3 te birinde Silahli kuvvetlerimize pkk ya operasyon yapmayin emri verenlere ne diyecegiz. suriyede sehit olan yüzlerce askerimize kursun atan ve Kuzey iraktan Kobaniye türkiye üzerinden Lahmacun ismarlanarak götürülen Binlerce terörist pesmergeye gecis izni verenler ne olacak. Ne istedin de vermedik muhterem Hoca Efendi diyenleri nereye koyacaksin Eyy suurunu ve benligini kaybetmis zavalli yaratik.
O da Birşey mi? ~ 4 yıl önce
Reisin uçuş saati yanında tırıs kalır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sky ~ 4 yıl önce
Ne mil biriktirmiştir şimdi bedava uçak bileti alabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
malta ~ 4 yıl önce
maltada ,hollandada sirketleri vardi oglunun,oralara mi ucmus... man adasinda durmusar mi..belki enistenin sirketinede goz atmislardir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORD PROF ~ 4 yıl önce
Keriz Millet vakfı olarak ihtiyaç sahiplerine böyle yardımlarda bulunuyoruz.daha nice böylelerini hatta muhtarları bile gönderdik İspanya ya tatile,Şartlar ise Devlet makamında olmak, asgari ücretin 10 katından fazla geliri olmak, biat etmesini bilmek,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
*_* ~ 4 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serkan ~ 4 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FTL e gore uygun mu? ~ 4 yıl önce
Biz o saati 6 ayda ucuyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu ayki programım ~ 4 yıl önce
Hiç farkı yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tahsinbeyhan ~ 4 yıl önce
Nasılsa.bedava.enayi.vatandas.vergi.veriyor.basbakan.ucartabi.bukadar.israf.olmaz.sonra.bizi.kislaniyorlar.bunu.yaptik.ayiptir.insanlar.bukadar.kandirilmaz.neyimiz.varki.bizi.kiskansinlar.aç.insanlar.var.vebali.boynuza

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000